2012. július 10., kedd

Túl a nyaraláson


Idén is fantasztikusan jól és tartalmasra  sikerült a nyaraláunk. Ezúttal extra hosszú volt: 2 hetet töltöttünk Vera barátnőmékkel Spanyolországban és egy kis portugáliai kirucanáson.

A repülőgép pontos volt, Madrid felett éppen elült  a vihar, a pilóta 2 mondata mindent elárult leszálláskor:( sad
1."az idő még éppen alkalmas a leszállásra."
2. "Lányok! (azaz legiutaskíserők) csüccs!"
Patrik nagyokat nevetett, mintha hullámvasúton ülne. Milcsi csak mosolygott. (Nem félt-pedig nagyon féltünk a tavalyi repülés után majd ezt hogy' viseli.) Mi nem találtuk olyan nagyon szórakoztatónak:(

Patrik  1 órát aludt   a gépen, Milcsi végig beszélte. És evett, mert egész nap nem evett izgalmában.(Vonattal mentünk a reptérre, Nagyi kísért bennünket)


Madridban első 2 nap 18 fok volt, egyik nap óriási jégesővel és csodálatos szivárvánnyal,
  majd borzasztóan nagy szél és hideg.Ennek ellenére Zoli lent  az udvaron rúgta a labdát  a  3 fiúcskával.



  Első hétvégén  Dani szülinapját ünnepeltük,   a kicsi fiúk főztek;) winking- spenótos lasagne-t. Isteni lett!
 
 
Dani  szobájában aludt  a 3 fiú(általában, de volt mindenféle variáció). Milcsi +Patrik emeletes ágy felső szintjén, Dani alattuk. Napközben Jól eljátszottak, ha volt rá alkalom. Olykor olykor összekaptak 1 -1 játékon, miért is ne ugyanaz kelljen kettőnek?  Édesek voltak nagyon! Este mindig  későn aludtak el(fél1-11 kor )
Amikor jobb idő lett ebéd után bemetróztunk a Manzanares partjára. 23fokot ígértek, 20faktoros naptejjel kenekedtünk, pirosra sült a mellkasom.
Gyönyörű a folyópart. Tiszta, rendezett és virágos.Játszóterekkel tűzdelve.
 

Hosszan sétáltunk, talán negyedét láttuk (nemrégen itt még autópálya ment, most mindez a föld alatt van, ilyen csodálatos parkkal a tetején). Jatszótereztünk sokat. jól elfáradtak a Fiúk is.
5. nap bérelt autóval  indultunk  Portugáliába. 1 napot töltöttünk   Lisszabonban.

11re érkeztünk meg, csodalatos éjjel kivilágitva.
A belváros szívében volt az apartmanunk.Gyönyörű volt, 20cm magas  lépcsőfokokon másztunk fel  45fokos meredek szűk lépcsőkön- Patrik 4kézláb -a 4.emeletre
Még némi szaladgálás után éjfél felé aludtak el a fiúk. 1 óra volt az idő eltolódás. Milán az úton se aludt,pedig este 5kor indultunk.
Végig autópályán repesztettük a Madrid-Lisszabon távot: 650km-t. Nagyon élvezte, hogy 150km/h volt az átlagsebességünk.(Renault Clio kombi dieselt kaptunk, vadi új.3.5litert evett .)

. 1 napot maradtunk a városban, reggel azonnal nyakunkba is  vettük.
 




 Ültünk a híres lisszaboni villamoson, tekergőztünk a szűk utcácskákon, megcsodáltuk a hatalmas hídját, gyönyörködtünk az óceánban, sőt a parton ebédeltünk, először élvezhettük az óceán  illatát.
 



 Délután egy különleges trópusi botanikus kertben csatangoltunk.

 Végül este érkeztünk a  kontinens legdélebbi csücskébe, Sagresbe. Itt volt a szállásunk.


 2 napot  Dél-Portugália óceánpartjainak felfedezésére szántunk.

Az első élmény fantasztikus volt. A gyerekeket nem tudtuk megállítani!


ÉS akkor sorra jöttek a partok. Vera kinézte egy képeslapról, és megtaláltuk:) 












Bátran mondhatjuk, a leggyönyörűbb strandokon jártunk.

















Mintha  a világ tetején ebédeltünk volna;)



  
Különlegesek a portugál partok  a sziklái miatt.




 
 Olyan nyugalom volt  a partokon, nem volt nehéz kikapcsolni és átadni magunkat a  végtelen kékségnek;)

 

Búcsúzóul chiringuitóztunk a parton :) Hallal, krumplival és vörösborral:)



 Végül a az óceánpartnak fájó szívvel búcsút mondva elindultunk felfelé, 1 nap Seviillában gyönyörködtünk. Lenyűgözően elegáns város! Minden épülete felújított, gyönyörű parkos, lila virágokban és roskadozó narancsokkal teli fákkal.


Még este elindultunk várost nézni. 3 fiú  a3 járgánnyal, hát nem volt könnyű!



Másnap Sevillát gyalogosan és lovaskocsin is bejártunk. Már az éjszakai városnézésen sóvárogva néztük a kocsin ülőket. Végül a 3 fiú paci simogatás közben-Vera tolmácsolásával-megegyezett egy kocsissal. Közel egy órát kocsikáztunk Sevilla belvárosának szűk utcácskáin.
Tapasoztunk a Katedrális lábánál. Végig sétáltunk a folyóparton, megcsodáltuk a madridi Retiroval veteksző parkját.


Végül 2040km-t taposott bele  APa az autóba:) Meg is veregette  a saját vállát:)

Másnap sem tartottunk siestát, Madrid környéki kirándulásra indultunk.(meglepően ügyesen  tájékozódtunk) Jól választottunk úti célt illetően.

 
 Patones  de Arriba egy nagyon nagyon nagyon régi városka  a hegyek között. Igazán különleges volt, a szűk utcácskák, az elhagyott helyek.

Egy víztározót látogattunk a hegyek között      





 
És akkor egy pár nap szieszta következett. DÉlutánonként meglátogattuk Madidban a kedvenc helyeinket. Retiróztunk, megcsodáljuk újra és újra a királyi Palotát,  Temple de Debodnál  játszóztunk.
 

Rengeteg gyümölcsöt ettünk. Miálan életeben nem evett annyit, mint  a 2 hét alatt.
eper ,dinnye, szőlő, banán, alma, körte, narancs....
 most megtanultunk egészségesen táplálkozni;) winking Verának köszönhetően.

Igazán feltöltődve, élményekkel teli, csodálatos látnivalókkal gazadagon, sokat tanulva tértünk HAZA.
A többi kép a két fenti, és az  alábbi linkekre kattintva vetíthető:

Életképek

Madridi képek

MAdrid környéke



2012. július 9., hétfő

Hőség

Tegnap egy cseppet kifogott rajtam. A kis templomban voltunk Nagyival, hajszál híján nem koppantam, időben leültem;)

és ezek után nekiálltam, 0-3 éves korig minden ruhácskát szortírozni, kimosni(már nem számolom hányadik adag, de tíz felett tartunk), és vasalni(klímánál vasaló deszka mellett ülök:D), majd dobozolni kor és évszak szerint. Így talán sok sok időt megspórolunk magunknak.

Kis pocaklakónk rengeteget mozog. én nem emlékszem egyik fiúra se, hogy ennyit evickéltek volna és ilyen erővel szerintem a 9.hónapban se rúgdostak. Patrik odateszi a kezét és nagyokat kacag. hatalmas erő van a kiscsöppben.(31.hét)

Mollika 6 éves lett


2012. július 7., szombat

Doni zsúr

Milán  a péntek délutánt Marcikáéknál töltötte Szajolban.

MA 5re zsúrra vittem a  2 fiút. Nagyon jól éreztük magunkat.

A folyosó nincs kész. Villanyszerelésbe is kezdtünk, aztán jön a  fürdő, konyha stb..... és még hol a vége...

Kánikula


2012. július 5., csütörtök

Nyári szünet

Gőzerővel angolozunk és matekozunk.

VAlami isteni sugallat ihletet adott.
http://www.ixl.com/  innen csináljuk Milcsivel a matekot.
www.starfall.com  innen Patrikkal.

és erre akadtunk a könyvesboltban, bár eredetileg ajándéknak vettük, de nem bírták ki. AZóta napi 1 dalocskával gazdagodunk. öröm őket nézni:) még nagyon lelkesek. Jól szórakozunk közben.




2012. július 4., szerda

2012. július 3., kedd

Volánnál teknőst néztünk


ez még az a teki, amit tavaly ősszel  apa mentett meg a "kidobástól".Féltünk, hogy túl éli-e  atelet a mocsáriakkal, de a mínusz 20fokot is kibírta Etelka.
Milcsi és Patrik is szinte a sajátjuknak tekintik.

AZtán külön busz hozott bennünket a városba.:) Csak Mi utaztunk rajta a telepről indult-APa intézte;)

Játszóztunk, aztán fagyiztunk ebben a  forróságban .

Mollika kedden ment el.

2012. június 30., szombat

Nyár

Korai volt az ébresztés.
Milcsi Mollikáért ment a Nagyival, Mi Patrikkal a várost jártuk(Imádok vele menni, beszélgetni, bogarászni,nézelődni, sétálni. majd' 2 órát császkáltunk ebben a 38fokban nyűglődés nélkül. Szaladt az idő.)

Ügyesen megebédeltek, Patrik szokásos délutáni sziesztáját teljesítette, a nagyok színeztek, vártuk, hogy 2 óra legyen, mehessenek fürdeni.
SZinte fél5ig vízben voltak. ANnyira élvezték, PAtrik tanul úszni. Úgy végig megy a víz alatt, sőt, szinte csak úgy közlekedik. Nagyon bátor!

ebben a közel 40fokban nyársaltunk. de hát mikor, ha nem a legmelegebben. Szerintem legközelebb nem akarnak.
Kezdetben volt csak nagy a lelkesedés. Patrik volt a legkitartóbb:)
Milcsi félre húzódott - a füst és a meleg elől - egy üres kenyérrel:)

Közben sátrat vertünk, már napok óta a fülünket rágják.

Végül Molli  nem alszik kint, bejött Nagyihoz.

30.hét

UH csütörtökön lesz.
SOkat nőtt és sokat  dörömböl a kis pocaklakó. Néha csak úgy hullámzik  a pocakom. Hol itt dugja ki valamijét, hol ott.  Szerintem a hangokra különösen érzékeny;) Főleg, ha három gyerkőc kiabál a közelben.

2012. június 29., péntek

Utolsó nap a bölcsiben

Apával együtt vittük Patrikot reggel.
Különleges napnak éltük meg.
PAtrik talán a szokásos menetrend szerint, én szívszorítóan.
Áginak ajándékot vittünk, a többi gondozó néninek egy-egy bon-bont.
ÍGy próbáltuk meg kifejezni a kifejezhetetlent.

Patrik búcsúzóul kapott egy kis szerelhetős dömpert.

este kivittük a Fiúkat a dédihez, Milcsi a teknőst hozta-mert így biztosan örömet szerzünk a dédinek, Patrik az autóját.

este pancsiztak a medencében, indul a 38-40fokos hét:(((

Gratulálunk!

Gyuri mától főorvos.
 Nagyon büszkék vagyunk rá! A kinevezése  a Semmelweis napokon belül történt.
itt látható  Szolnok tv június 29-ei aktuálisában
 8:16nál

2012. június 28., csütörtök

Mami, mi nyertünk!

Így jött haza Apa az oviból a gyerkőcökkel.
vagyis mi hozhatjuk haza a teknőst a nyárra!juhhé!

Így ma be is költözött Csíkoska. egyenlőre a kandalló tetején tanyázik, de ha kész lesz  a folyosó, kikerül oda.(itt veszélyesen magasan van. állandóan székre, asztalra állva figyelik.)
Ma ebéd után hoztam el Milcsit és Donit az oviból, a tekivel együtt.

Patrik holnap megy utoljára a bölcsib. :(((

2012. június 24., vasárnap

Nem lesz melegük

csütörtökön Milcsit Doniék hozták el az oviból. van egy nagy medencéjük. 5kor Patrikkal mentünk érte.
Egyből Patrik is csobbant. Az az öröm! Minden pénzt megér!

Így hazaérve bújtuk a netet...
és pénteken Nagyival közösen vettünk is egy 3mes medencét.
Apa szombaton alapot ásott, homokot hozott....pecsenyekacsára égett, de a gyerkők már vasárnap egész nap lubickolhattak. annyira élvezik!
valóban minden pénzt megér!

Folyosó

belekezdtünk a  felújításba. Hétfőn Doni apukája segített Apának a szekrények kipakolásában.
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal  leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.


az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((






2012. június 17., vasárnap

Évzáró az óvodában


Patrik az évzárón is ott ült Milcsi mellett.(Még a tanévzáró misén is kiment szerepelni . Azt mondta Milcsi, valamit dudorászott Patrik.:))

35fokot mondanak egész hétre. Már a hétvégén felfújta apa a gyereknapra kapott medencét, hosszan pancsoltak.Délutád Doni jött játszani.

Mi pakoltuk a folyosót, felújításba kezdünk. Minden szekrényt kiüríteni, ez volt a délutáni program. meg is látszott a lábaimon. valószínű, több víz nem fért volna már el bennük.



Tehetséggondozás az oviban

Milcsiéknek pénteken 4 órakor programot szerveztek a templomkertbe, ezért nem tudott ott lenni Patrik bölcsis ballagásán.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg  amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek  a hétvégére.

2012. június 16., szombat

Bölcsis ballagás

Pénteken délután 3 órakor volt.

Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)




Kopp  kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás, 
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
 búcsúzzunk vidáman,
 a viszont látásra!

Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.

Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(


2012. június 13., szerda

ma voltam a doktornőnél-pontosan  20hete voltam utoljára:)
megvizsgált, ne emeljek és pihenjek.
és vasat írt.

amúgy jól vagyunk, csak ne lennék állandóan álmos és ne fájna  minden csontom deréktájon;)

2012. június 9., szombat

Richter egészségnap

10 óra körül mentünk ki. Nagyon meleg volt. Gyuri volt a fő fő akármi, hát le is főtt szegénykém a 32 fokban. Sátorokban ülve várták a tanácsadásra  várókat. Volt vércukorszint-, koleszterinmérés, gyógytorna, fittness, elsősegély nyújtás  stb. Matricákat gyűjthettünk, ha részt vettünk valamin, amivel a kórházat támogattuk.(matricánként 300ft-tal)

sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.



Foci EB

Hála Istennek, csak első 5percben voltak ilyen lelkesek.
AZtán Apa magára maradt. Dédihez húzódva nézi a napi 2 meccsét:(
A Fiúkat nem érdekli, inkább kint szaladgálnak az udvaron. Jól is teszik.
Milcsiből hamarabb lesz atléta, mint focista.

2012. június 8., péntek

26.hét

Túl a 2/3adán, elkezdtem újra fáradni, a csontjaim mocorognak, mindet érzem, egyszerre. Jól esik feltett lábbal pihenni.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.

2012. június 3., vasárnap

nagyon lemaradtam.
ezek még 2 héttel ezelőtti fotók:
AMikor Molliztunk, és amikor Patrik tömte a csokis croissantokat.Most ez a sláger:) habos kávéval, és narancslével:D
sokat vagyunk a szabadban, gyűjtjük a D-vitamint.



2012. május 13., vasárnap

cirkusz

 Mollika velünk töltötte a hétvégét. Pénteken ovi után érkezett.

 Szombaton délelőtt a könyvtárban voltunk bábelőadáson.Sajnos Milán  nem jött velünk.


Délután 3kor Nagyi cirkuszba vitte a 3 unokát.Én meg ott maradtam Velük.:) Borzasztó meleg volt a sátorban.
Előttünk ült a 2 nagy, mellettem Patrik. Nagyon élvezte, nagyokat kacagott, az állatokat hiányolta.
Mindhármuknak volt mesélni valója.




2012. május 10., csütörtök

6 éves

Milcsit oltásra vittem, látás-hallás vizsgálat volt. A fülénél nem volt teljsen minden rendben, javasolt a védőnő kontrollt.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.

120cm és 26 kg  ami okos 6 évesünk.

Félidőn túl

kerekedünk. Sokat mocorog.Jól vagyunk!
Néha ugyan  vízszintesbe kell tenni magam, de 5 perc alatt újra fitt vagyok:)
Hatalmasnak érzem a pocakom, talán Milánnal ekkora hassal már szülni mentünk.

Most Patriké laposka, napok óta nem eszik, tegnap-ma bölcsibe se vittük, szaladgál a hasa.Nem lehet vírus, se itthon, se a bölcsibe nincs baj.



2012. május 6., vasárnap

Anyák napja

Pénteken nekem kellett mennem Patrikért a bölcsibe.
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta  a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)

Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!


Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?




2012. május 2., szerda

Majális és Lilliék

Délelőtt majálisoztunk a  forróságban.(Szolnok szégyene lesz lassan ez az "ünnep".
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.

Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.