2012. március 3., szombat

Nagycsalád leszünk



A Fiúk nagyon örülnek. Karácsonyi ajándék:)Milán kérte karácsonyra.;)


Csütörtökön mondtuk el nekik, Milán annyira figyelmes, puszilgat, ideszalad és megsimogatja a pocakomat. NAgyon sokat kérdez és sokat beszélgetünk
Patrik már pénteken azzal kezdte a bölcsiben reggel, hogy elmondta a gondozó néninek, kistestvére fog születni.(a gondozó néni már várta apát délután, hogy igaz a hír?)
Pár nap és túl vagyunk az egyharmadon(13.hét). Szeptember 12-e a kiírt NAGY nap. AZtán majd tervezünk;)
Borzasztóan álmos és émelygős vagyok-főleg délutánonként, halmozottabban, mint a 2 Fiúnál együtt véve. :( Ülve, játék vagy beszéd közben képes vagyok elaludni.
A pocakom szinte az 5.héttől már látszott, 8.héttől már az is észrevehette, aki nem is gondolta....
Posted by Picasa

2012. február 29., szerda

Milcsinek mozog a foga


tegnap este fél 9ig meccsen voltak, Milcsit a nemzeti Sportban is láthatjuk:)
palánkon nézzetek át, balra!
lent, jobb metsző.

2012. február 25., szombat

Tavasz

Délelőtt nyitott ablaknál játszottunk, be se gyújtottunk a kandallóba. 10fok körül van, ablak pucoláson is túl vagyunk.
csalogat a természet.( 1 hete még mínusz 17fok volt.)
és a jövő téli 40 mázsa tüzelő:)



egész napos munka, nem kell Őket este altatni.
Posted by Picasa

Bölcsöde

amennyire féltem Patrikot bölcsödébe adni, most annyira hálásak vagyunk, hogy a legcsodálatosabb gondozónénihez kerülhetett Patrik. valóban nem győzünk hálát adni, hogy ilyen szeretettel neveli, gondozza kisebbik fiunkat. örökké hálásak leszünk neki!

Most egy csokor képpel lepett meg bennünket.


februári farsangolós képek



és képek Patrik mindennapjairól.

2012. február 19., vasárnap

Ovis farsang







Posted by Picasa
3tól fél6ig maradtunk. a Fiúk sokat szaladgáltak, játszottak.Zsákmamacskáztunk, így jó sok kacattal tértünk haza























A tortát a Fiúk sütötték Apával, amíg én edzésen voltam pénteken. de sajnos nem maradthatott titokban szombatig, mert olyan, de olyan jó illata volt!

és csodálatosan finom volt.(én kértem a sajttortát, de azt nem tudtam, hogy Ők sütik:))

itt a receptje
Posted by Picasa

2012. február 17., péntek

2012. február 12., vasárnap

elmaradtam


kis énekes-gitáros pacsirtánk

méhecske lesz a bölcsis farsangon.
pénteken lett volna, annyira sok volt a hiányzó(3an voltak), hogy elmaradt.



a múlt hétvége, amikor én Pesten emeltem a rezgéseimet.
Posted by Picasa

Számol, számol


Most állandóan és mindent megszámol, összeszámol és megmutat.
Milán 6 éves lesz, Patrik 3.

tegnap mamát köszöntöttük. Délután fánkot sütögettem.ha már farsangi szezon van. A Fiúk délelőtt a dombon szánkóztak.
MA Apa a havat hordta a padlásról. Jó kis meló volt. Mi pogácsát sütöttünk. Délután a fát vágta.
Míg mi Patrikkal szundiztunk.

Milcsi kis méregzsák.napjában többször.és szó fogadatlan. nagyon nagyon merészen próbálgatja a korlátait. Mi pedig a sarkunkra álltunk.jönnek a büntik.

Patrik kis édes, bújós, mosolygós. néha Milánnak odacsap, Milán visszaadja, aztán Patrik jön valamelyikünkhöz panaszkodni,hogy "Milán bántooott"

Holnaptól a bölcsis Trixi-a Patrik barátja-ovis lesz. 2 hete készítgetjüka gondozó nénivel a Patrikot.
reméljük ügyesen veszi majd.
Posted by Picasa

2012. február 7., kedd

Hétvége

Péntek reggel vonatra ültem, és csak vasárnap este jöttem haza. thetathealing tanfolyamon voltam.
Okleveles thetagyógyító vagyok.:)

Szerencsére sok hó esett, így apának viszonylag könnyű dolga volt a Fiúk programját illetően-azt leszámítva, hogy apa fázott a legjobban. Patrik ki se látszott a kupacokból.
Már nagyon vártak haza-legjobban Milán.

Kifacsarva és mégis kicsit feltöltődve értem haza.

Dédi itthon van, amikor a nagyi suliban egész nap, akkor egy fiatal nő itt tölti a délelőttöt. (Állapota változatlan.)

2012. február 1., szerda

SZIBÉRIAI HIDEG

jól vagyunk. mindenkin végig söpört a nátha.1-2 nap,felváltva.

Milcsikéék a SzolnokTvben rétegesen öltözködnek ebben a mínusz10fokban a 4és feledik percnél.

patrik ma nyűgösebb volt, sírt reggel, délután, este....

a dédi változatlan.

2012. január 26., csütörtök

Ajánlom figyelmetekbe a bölcsis menüt. HA csak ránézünk is megéhezünk, annyira ínycsiklandozó és valóban finomak az ételeik.
Ez biztosan hiányozni fog majd Patriknak az oviban.



a héten Milcsi nem ment úszni, hétvégén náthás volt. (talán inkább lustaságból nem visszük).Kedden Patrik maradt itthon apával, de szerdára kicitromoztuk belőle:) én szerdán voltam benne....a fülem ma nem fáj először. kemény 5 napom volt:(

Milcsi a narancssárga sapkában a fenekét fogja. Olyan kis pici a többiek között. De úgy figyeli Szilvi nénit




ez pedig a múltkori kosármeccsen készült.

huncut Patrikunk:)
Posted by Picasa

2012. január 21., szombat

Isten éltesse Apát!


ismét kezdődik a szülinapos szezonunk:) Ma ünnepeltünk, mamáék is eljöttek.

Itt van Bogi és Kitti is, tegnap hoztuk haza dédimamát a kórházból. nagyon nagyon gyenge. 3 hete nem eszik.....

Nekem újra külső hallójárat gyulladásom van-fülészeten kezdtünk reggel.

A gyerkők jól vannak, pedig a fél ovi nem jár, de hála Istennek, Milcsi nagyon jól bírja. Úszni folyamatosan jár. Isszuk reggelente a mézes-citromos teát. Én erre esküszöm, és a pozitív rezgéseinkre:)
Továbbra is állandóan a papír repülőt gyártja, és beszél, és kérdez és számol. Most a bolygók nagyon érdeklik-kapóra jött ez az űrszonda a múlt héten;)
Patrik továbbra is énekel, szaval. Feláll a kisszékre, "mikrofon"t vesz a kezébe és mondja, mondja, aztán meghajol. 29ig számolt ma a Bogiéknak, a 27kimaradt;) Még mindig olyan kis Bogyó, és mégis olyan, de olyan nagyfiú.

2012. január 10., kedd

Visszakerült a pelus

tanácsokat kértünk, olvastunk, mérlegeltünk, végül úgy döntöttünk- a gondozó néninkre hallgatunk, és visszaadjuk Patrikra éjszakára a pelust.

annak ellenére, hogy éjjelente 2szer ébredünk pisiltetni, újra rendszeresen pisis az ágyneműje már hajnal2kor(pedig 23kor is pisiltettem).

a gondozó néni szerinte ez a legrosszabb, hogy ébresztem, és nagy fiú Ő már, elbeszélgethetünk vele, hogy kisbabáknak való a pelus, de hogy nyugodtan aludjon, büdös a pisi stb. ráadjuk csak éjszakára a pelust.
Ma így tettünk.
Bogi ma elment. nagy bánatunkra. a Fiúk annyira de annyira nem hagyták levegőhöz jutni.
Bogi vigyenaz oviba, Bogival megyek pisilni, Bogi jöjjön értem....

Így í kéréseknek eleget téve Bogi és Nagyi hozták el tegnap Milcsit az oviból, utána mentek Patrikért a bölcsibe.
Bogi készítette a képeket.

Dédi hol gyengébb, hol jobban van.
Posted by Picasa

2012. január 8., vasárnap

könnyedén visszaálltunk a korai ébresztéshez és reggeli rohanáshoz....
sőt, Milcsi a 6.50es busszal menne már.
Patrik az öltöztetéskor rúgkapál, ellenkezik, de az utcában már megnyugszik.Apának nem könnyíti meg a helyzetét.

Milánnal kedden-szerdán-pénteken 5re apa úszni megy, nekem továbbra is hétfő-péntek edzés, így nyugis, itthon ülős esténk csak a csütörtök.

Milcsinek újra elkezdődött ez a "nagyon mérges vagyok Rád, Apa (vagy Anya)!" és akkor majd szétdurran....de igazából oka sosincs, hogy így dúl-fúl.

Patrik megy utána, amit Milcsi mond, vagy csinál, azt Patrik is.
Újra nem autóznak, állatoznak, kutyásat játszanak.

Tegnap Gyöngyiék látogattak meg Bennünket, ma Bogit várjuk.

A szolnoki dédi kórházban van, infúziókat kap, mert gyengén volt nagyon.

2012. január 3., kedd

lányos napok

26án töltöttük Lillivel és Mollival

és 31én jöttek ebédre Gyuriék.

Nagyon várták a Fiúk a Lányokat.

28ára ígérkeztünk Mollikához, de sajnos beteg lettem a 2 ünnep között(tüszős mandulagyulladás 2 oldali középfülgyulladással-isteni volt, 1 napot átaludtam...), így Nagyi vitte el Milánt. Pedig kis Patrik is annyira ment volna.

A szilveszter éjszakát Marcikáéknál töltöttük.Patrikot fél11kor hoztam haza-rettenetesen félt,remegett a petárdáktól, Milcsi Apukájával éjfélre ért haza. együtt pezsgőztünk, fél1kor mentünk az ágyba.
Posted by Picasa

Nyílt napok

bölcsi:


Ovi:

még tavalyiak
Posted by Picasa

2012. január 2., hétfő

Karácsony táján


ez a kép még az ovisok betlehemes játékán készült(milán a triangulumot ütötte a háttérben)

19.-e esti hóesés és szánkózás a kisparkban


24ei mozi Danival a Tisza moziban(azóta is emlegeti Patrik, óriási élmény volt neki, csak haza nem akart jönni:(()
összesen 6an voltunk a Bogyó és Babócán
Posted by Picasa