2012. február 18., szombat
2012. február 17., péntek
2012. február 12., vasárnap
elmaradtam
Számol, számol

Most állandóan és mindent megszámol, összeszámol és megmutat.
Milán 6 éves lesz, Patrik 3.
tegnap mamát köszöntöttük. Délután fánkot sütögettem.ha már farsangi szezon van. A Fiúk délelőtt a dombon szánkóztak.
MA Apa a havat hordta a padlásról. Jó kis meló volt. Mi pogácsát sütöttünk. Délután a fát vágta.
Míg mi Patrikkal szundiztunk.
Milcsi kis méregzsák.napjában többször.és szó fogadatlan. nagyon nagyon merészen próbálgatja a korlátait. Mi pedig a sarkunkra álltunk.jönnek a büntik.
Patrik kis édes, bújós, mosolygós. néha Milánnak odacsap, Milán visszaadja, aztán Patrik jön valamelyikünkhöz panaszkodni,hogy "Milán bántooott"
Holnaptól a bölcsis Trixi-a Patrik barátja-ovis lesz. 2 hete készítgetjüka gondozó nénivel a Patrikot.
reméljük ügyesen veszi majd.
2012. február 7., kedd
Hétvége
Okleveles thetagyógyító vagyok.:)
Szerencsére sok hó esett, így apának viszonylag könnyű dolga volt a Fiúk programját illetően-azt leszámítva, hogy apa fázott a legjobban. Patrik ki se látszott a kupacokból.
Már nagyon vártak haza-legjobban Milán.
Kifacsarva és mégis kicsit feltöltődve értem haza.
Dédi itthon van, amikor a nagyi suliban egész nap, akkor egy fiatal nő itt tölti a délelőttöt. (Állapota változatlan.)
2012. február 1., szerda
SZIBÉRIAI HIDEG
Milcsikéék a SzolnokTvben rétegesen öltözködnek ebben a mínusz10fokban a 4és feledik percnél.
patrik ma nyűgösebb volt, sírt reggel, délután, este....
a dédi változatlan.
2012. január 26., csütörtök
Ez biztosan hiányozni fog majd Patriknak az oviban.

a héten Milcsi nem ment úszni, hétvégén náthás volt. (talán inkább lustaságból nem visszük).Kedden Patrik maradt itthon apával, de szerdára kicitromoztuk belőle:) én szerdán voltam benne....a fülem ma nem fáj először. kemény 5 napom volt:(
Milcsi a narancssárga sapkában a fenekét fogja. Olyan kis pici a többiek között. De úgy figyeli Szilvi nénit


ez pedig a múltkori kosármeccsen készült.

huncut Patrikunk:)
2012. január 21., szombat
Isten éltesse Apát!

ismét kezdődik a szülinapos szezonunk:) Ma ünnepeltünk, mamáék is eljöttek.
Itt van Bogi és Kitti is, tegnap hoztuk haza dédimamát a kórházból. nagyon nagyon gyenge. 3 hete nem eszik.....
Nekem újra külső hallójárat gyulladásom van-fülészeten kezdtünk reggel.
A gyerkők jól vannak, pedig a fél ovi nem jár, de hála Istennek, Milcsi nagyon jól bírja. Úszni folyamatosan jár. Isszuk reggelente a mézes-citromos teát. Én erre esküszöm, és a pozitív rezgéseinkre:)
Továbbra is állandóan a papír repülőt gyártja, és beszél, és kérdez és számol. Most a bolygók nagyon érdeklik-kapóra jött ez az űrszonda a múlt héten;)
Patrik továbbra is énekel, szaval. Feláll a kisszékre, "mikrofon"t vesz a kezébe és mondja, mondja, aztán meghajol. 29ig számolt ma a Bogiéknak, a 27kimaradt;) Még mindig olyan kis Bogyó, és mégis olyan, de olyan nagyfiú.
2012. január 10., kedd
Visszakerült a pelus
annak ellenére, hogy éjjelente 2szer ébredünk pisiltetni, újra rendszeresen pisis az ágyneműje már hajnal2kor(pedig 23kor is pisiltettem).
a gondozó néni szerinte ez a legrosszabb, hogy ébresztem, és nagy fiú Ő már, elbeszélgethetünk vele, hogy kisbabáknak való a pelus, de hogy nyugodtan aludjon, büdös a pisi stb. ráadjuk csak éjszakára a pelust.
Ma így tettünk.
Bogi vigyenaz oviba, Bogival megyek pisilni, Bogi jöjjön értem....
Így í kéréseknek eleget téve Bogi és Nagyi hozták el tegnap Milcsit az oviból, utána mentek Patrikért a bölcsibe.
Bogi készítette a képeket.
Dédi hol gyengébb, hol jobban van.
2012. január 8., vasárnap
sőt, Milcsi a 6.50es busszal menne már.
Patrik az öltöztetéskor rúgkapál, ellenkezik, de az utcában már megnyugszik.Apának nem könnyíti meg a helyzetét.
Milánnal kedden-szerdán-pénteken 5re apa úszni megy, nekem továbbra is hétfő-péntek edzés, így nyugis, itthon ülős esténk csak a csütörtök.
Milcsinek újra elkezdődött ez a "nagyon mérges vagyok Rád, Apa (vagy Anya)!" és akkor majd szétdurran....de igazából oka sosincs, hogy így dúl-fúl.
Patrik megy utána, amit Milcsi mond, vagy csinál, azt Patrik is.
Újra nem autóznak, állatoznak, kutyásat játszanak.
Tegnap Gyöngyiék látogattak meg Bennünket, ma Bogit várjuk.
A szolnoki dédi kórházban van, infúziókat kap, mert gyengén volt nagyon.
2012. január 3., kedd
lányos napok
és 31én jöttek ebédre Gyuriék.
Nagyon várták a Fiúk a Lányokat.
28ára ígérkeztünk Mollikához, de sajnos beteg lettem a 2 ünnep között(tüszős mandulagyulladás 2 oldali középfülgyulladással-isteni volt, 1 napot átaludtam...), így Nagyi vitte el Milánt. Pedig kis Patrik is annyira ment volna.
A szilveszter éjszakát Marcikáéknál töltöttük.Patrikot fél11kor hoztam haza-rettenetesen félt,remegett a petárdáktól, Milcsi Apukájával éjfélre ért haza. együtt pezsgőztünk, fél1kor mentünk az ágyba.
2012. január 2., hétfő
Karácsony táján
2011. december 30., péntek
B.U.É.K.
"Azt kivánom....Nektek és magamnak
Hogy legyen erőd akkor is szeretni, amikor úgy érzed csak Te adsz.
Hogy legyen erőd akkor is mosolyogni, amikor úgy érzed a fogad törik belé.
Hogy akkor is kitarts, amikor nincs kedved.
Hogy ne zavarjon, ha nagyok a problémáid, hiszen erős vagy és elbírod őket.
Azért, mert ha erős vagy felemelhetsz embereket, ezáltal Te magad még jobban megerősödsz.
Kívánom, hogy legyen erőd félretenni a büszkeséged, ha annak a Valakinek szüksége van rád.
S kívánom, hogy legyen erőd megmondani, Neki mit érzel, mert tudom, hogy ez a legnehezebb.
Őszintén kimondani.
Kívánok Neked Türelmet! -Hogy meg tudj hallgatni másokat.
S hogy meg tudj bocsátani annak, aki nem tud Neked.
Hogy fáradtan is tudj szeretettel és megértően beszélni azzal, akinek szüksége van rá.
Kívánok Neked Bölcsességet!
Hogy tudj különbséget tenni, mikor kaptad azért az akadályt, hogy megküzdj vele és mikor azért, hogy kikerüld, és más utat válassz.
Hogy felismerd a mindennapok szépségét, és ne tragédiák döbbentsenek rá.
Hogy meglásd a szeretteid fontosságát és szükségességét az életedben.
Hogy minden idegesítő tulajdonságuk Téged épít, akár mint rossz, akár mint jó példa.
Bölcsességet, hogy ne akarj tökéletes lenni, csak törekedj a legjobbra.
Hiszen soha nem leszünk tökéletesek, maximum frusztráljuk magunkat a gondolattal. Ellenben a legjobbra törekvés újabb és újabb sikereket, majd célokat eredményez,
s ez maga a haladás.
Hogy az aprólékos sziszifuszi hétköznapokban lásd a holnapok nagyságát,
És a nagy célok építőkockáit.
Végül kívánok Neked egy apró mosolyt magunkon, hiszen ha mindezt meg tudnánk tenni,
akkor már rég az Angyalok soraiba tartoznánk, és valaki olyanokra vigyáznánk,
mint mi magunk.
Ám kívánom Neked, hogy megtapasztald: a Teremtés attól válik tökéletessé,
hogy ismertek a hibáink és számolnak a tökéletlenségünkkel.
S nem utolsó sorban,
Kívánom hogy azokkal tölthesd ezt az évet , akik szeretnek,
és Magadba szívd ezt a Boldogságot!"
2011. december 26., hétfő
"A kisgyermek természetes állapota ugyanis a spontán derű."
és ez annyira látszik a gyerekeken. Micsoda boldogság ez a Szülőnek, ha a gyermekét folyamatosan jó kedvűnek, mosolygósnak látja.
Ma Patrikkal este elmentünk misére kettecskén.Öröm vele menni!Imádom!
2011. december 25., vasárnap
Csodálatos Karácsony

Végül úgy, mint tavaly 23án éjszaka angyalok lopóztak be a szobánkba, és 24én reggelre csillogott a karácsonyfa.
sok dolgunk nem volt délelőtt sem, ici pici vacsorai előkészület, egy gyors ebéd készítés.
Patrik aludt egy nagyot ebéd után, 3kor Danival és Verával moziba mentünk Bogyó és Babócára.
akkora de akkora élmény volt számára, jókat hatotázott, csak hazáig üvöltötte az utat, hogy "nem akaroooook".
Milán már itthon tűkön ülve várta érezésünket, hogy mikor csenget már a Jézuska????
végül fél6kor hallottuk a csengőszót, addigra a cserépkályha is ontotta a kellemesen meleget.
Gyertyafényes nyugodt karácsonyi vacsoránk volt, aztán éjszakáig tartó játék.
Milcsi Nagyinál aludt, 25én fél8kor Ő ébresztett Bennünket.
reggeli misére mentünk, aztán a mamáékhoz.
még ma is havazott.
3ra értünk haza, elfoglaltuk az előszobát, meséltünk(annyi könyvet kaptak), játszottunk.
(nekem újra középfülgyulladásom van, így meglátogattuk az ügyeletet-így születtem;)
Fincsi közös vacsi és építés(Lego, golyópálya, mágnesek...) kidőlésig.
csodálatosan telt ez a 2 napunk!Bárcsak minden nap karácsony lehetne:)
2011. december 24., szombat
2011. december 21., szerda
Végre hóóóóóóóóóóóó
2011. december 18., vasárnap
cserépkandalló
2011. december 12., hétfő
Vörösmarty tér
szombaton Pesten voltunk.
ebéd után indultunk, Marinála aludtunk, vasárnap Zoli keresztanyukájáékhoz mentünk, és kora délután értünk Szolnokra.
Ebben a tömegben nem kívánkozunk egyhamar a Vörösmarty térre.
Csodálatos a kivilágítás, de akkora volt a tömeg, azt se tudtuk hogy meneküljünk.
végül a Váci utcán sétáltunk végig.
2011. december 9., péntek
Iskolai Mikulásozás
2011. december 6., kedd
a Mikulás visszahozta a cumit
Mollikáék itthon vártak Bennünket.
Este felment Patrik láza, sajnos nem sikerült megnyugtatni, fel kellett hívnia Apának a Mikulást, hogy hozza vissza a cumit.
:(
nem volt hosszú..
Mikulás elvitte a cumit
Hosszú volt az altatás...
aztán fél3kor ébredt, hogy cumi, cumi...kakilni kell....gondoltuk, csak kifogás, nyafogás. Apa ment le hozzá, ott feküdt vele a kanapén. aztán fél4kor elkezdett csuklani.Rohanás, ebből hányás lesz, és lett.
Nagyihoz átcuccoltunk.
Ma itthon maradtam Patrikkal.
Mekkora az öröm az iskolában!
Délutáni altatás nehezen ment. Majdcsak belejövünk.
2011. december 5., hétfő
Bécs
A pelikán szálló elől 5 busz indult Szolnokról, az M1esen folyamatosan hagytak el és előztünk meg magyar buszokat. Bécsnbe érve néha nem tudtam abeszédeket hallva, hogy biztos,hogy nem Budapesten vagyunk?számomra kiábrándító volt. és túl sok már a vásár és csicsa is.
de ezeket leszámítva nagyon jól telt a napunk.(sétáltunk, sokat tudtunk beszélgetni, kávéztunk, puncsoztunk....)
Este fél10ig, amikor nagyi hív, felveszem, Milán beleszól:hánytam, mami!
egyedül voltak odaát, mert a figyelőt elcsavargatták, Patriknak szólt, hogy szóljon Nagyinak, de Patrik fel se ébredt rá. úgy battyogott át....
(de már az elalvása is nehezen ment, engem követelt....gondoltuk pszichés lehet) de nem..valami vírus kering a városban. hajnal 2 re Milán kiszáradva, gondolkoztam, a kórházon, de nem akartam, hogy egyedül kelljen hagynom, hajnalig ott ültem mellette, és 5 percenként kortyoltattam. nem aludtunk sokat.
vasárnapra semmi baja nem volt, és ma sem...
2011. december 1., csütörtök
December

(apa új okostelefonjával készült fotók:))
1 kg lisztből készült mézes puszi.
3adnapra már csak a naptárak mézesei maradtak meg.
az eddigi legjobb mézes recept.











