2012. január 3., kedd

lányos napok

26án töltöttük Lillivel és Mollival

és 31én jöttek ebédre Gyuriék.

Nagyon várták a Fiúk a Lányokat.

28ára ígérkeztünk Mollikához, de sajnos beteg lettem a 2 ünnep között(tüszős mandulagyulladás 2 oldali középfülgyulladással-isteni volt, 1 napot átaludtam...), így Nagyi vitte el Milánt. Pedig kis Patrik is annyira ment volna.

A szilveszter éjszakát Marcikáéknál töltöttük.Patrikot fél11kor hoztam haza-rettenetesen félt,remegett a petárdáktól, Milcsi Apukájával éjfélre ért haza. együtt pezsgőztünk, fél1kor mentünk az ágyba.
Posted by Picasa

Nyílt napok

bölcsi:


Ovi:

még tavalyiak
Posted by Picasa

2012. január 2., hétfő

Karácsony táján


ez a kép még az ovisok betlehemes játékán készült(milán a triangulumot ütötte a háttérben)

19.-e esti hóesés és szánkózás a kisparkban


24ei mozi Danival a Tisza moziban(azóta is emlegeti Patrik, óriási élmény volt neki, csak haza nem akart jönni:(()
összesen 6an voltunk a Bogyó és Babócán
Posted by Picasa

2011. december 30., péntek

B.U.É.K.

"Azt kivánom....Nektek és magamnak
Hogy legyen erőd akkor is szeretni, amikor úgy érzed csak Te adsz.
Hogy legyen erőd akkor is mosolyogni, amikor úgy érzed a fogad törik belé.
Hogy akkor is kitarts, amikor nincs kedved.
Hogy ne zavarjon, ha nagyok a problémáid, hiszen erős vagy és elbírod őket.
Azért, mert ha erős vagy felemelhetsz embereket, ezáltal Te magad még jobban megerősödsz.
Kívánom, hogy legyen erőd félretenni a büszkeséged, ha annak a Valakinek szüksége van rád.
S kívánom, hogy legyen erőd megmondani, Neki mit érzel, mert tudom, hogy ez a legnehezebb.
Őszintén kimondani.
Kívánok Neked Türelmet! -Hogy meg tudj hallgatni másokat.
S hogy meg tudj bocsátani annak, aki nem tud Neked.
Hogy fáradtan is tudj szeretettel és megértően beszélni azzal, akinek szüksége van rá.
Kívánok Neked Bölcsességet!
Hogy tudj különbséget tenni, mikor kaptad azért az akadályt, hogy megküzdj vele és mikor azért, hogy kikerüld, és más utat válassz.
Hogy felismerd a mindennapok szépségét, és ne tragédiák döbbentsenek rá.
Hogy meglásd a szeretteid fontosságát és szükségességét az életedben.
Hogy minden idegesítő tulajdonságuk Téged épít, akár mint rossz, akár mint jó példa.
Bölcsességet, hogy ne akarj tökéletes lenni, csak törekedj a legjobbra.
Hiszen soha nem leszünk tökéletesek, maximum frusztráljuk magunkat a gondolattal. Ellenben a legjobbra törekvés újabb és újabb sikereket, majd célokat eredményez,
s ez maga a haladás.
Hogy az aprólékos sziszifuszi hétköznapokban lásd a holnapok nagyságát,
És a nagy célok építőkockáit.
Végül kívánok Neked egy apró mosolyt magunkon, hiszen ha mindezt meg tudnánk tenni,
akkor már rég az Angyalok soraiba tartoznánk, és valaki olyanokra vigyáznánk,
mint mi magunk.
Ám kívánom Neked, hogy megtapasztald: a Teremtés attól válik tökéletessé,
hogy ismertek a hibáink és számolnak a tökéletlenségünkkel.
S nem utolsó sorban,

Kívánom hogy azokkal tölthesd ezt az évet , akik szeretnek,
és Magadba szívd ezt a Boldogságot!"


2011. december 26., hétfő

"A kisgyermek természetes állapota ugyanis a spontán derű."

ez a mondat Vekerdytől származik,
és ez annyira látszik a gyerekeken. Micsoda boldogság ez a Szülőnek, ha a gyermekét folyamatosan jó kedvűnek, mosolygósnak látja.

Ma Patrikkal este elmentünk misére kettecskén.Öröm vele menni!Imádom!

2011. december 25., vasárnap

Csodálatos Karácsony



Végül úgy, mint tavaly 23án éjszaka angyalok lopóztak be a szobánkba, és 24én reggelre csillogott a karácsonyfa.

sok dolgunk nem volt délelőtt sem, ici pici vacsorai előkészület, egy gyors ebéd készítés.

Patrik aludt egy nagyot ebéd után, 3kor Danival és Verával moziba mentünk Bogyó és Babócára.
akkora de akkora élmény volt számára, jókat hatotázott, csak hazáig üvöltötte az utat, hogy "nem akaroooook".

Milán már itthon tűkön ülve várta érezésünket, hogy mikor csenget már a Jézuska????

végül fél6kor hallottuk a csengőszót, addigra a cserépkályha is ontotta a kellemesen meleget.

Gyertyafényes nyugodt karácsonyi vacsoránk volt, aztán éjszakáig tartó játék.

Milcsi Nagyinál aludt, 25én fél8kor Ő ébresztett Bennünket.
reggeli misére mentünk, aztán a mamáékhoz.
még ma is havazott.

3ra értünk haza, elfoglaltuk az előszobát, meséltünk(annyi könyvet kaptak), játszottunk.
(nekem újra középfülgyulladásom van, így meglátogattuk az ügyeletet-így születtem;)

Fincsi közös vacsi és építés(Lego, golyópálya, mágnesek...) kidőlésig.

csodálatosan telt ez a 2 napunk!Bárcsak minden nap karácsony lehetne:)

2011. december 24., szombat


"Karácsony készül, emberek!
Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermeke
k,

hogy emberek lehessetek!"
Wass Albert

Áldott, békés, meghitt ünnepeket kívánunk!
Szeretettel, Milán, Patrik, Heni és Zoli

2011. december 21., szerda

Végre hóóóóóóóóóóóó


Danikával játszhattak 2 estét.
Akkora nagy volt az örömük!

és még hó is volt:) rendelésre:)

Hétfőn a 2 fiú este 8-9ig a kisparkban szaladgált, szánkózott, hógolyózott.
Posted by Picasa

2011. december 18., vasárnap

cserépkandalló


tegnap hozták(200 és 180kg-s darabokból áll.4en alig bírták behozni...)
ma még csak picit fűthettünk vele.
csodálatosan hangulatos:)
Posted by Picasa

2011. december 12., hétfő

Vörösmarty tér


szombaton Pesten voltunk.
ebéd után indultunk, Marinála aludtunk, vasárnap Zoli keresztanyukájáékhoz mentünk, és kora délután értünk Szolnokra.

Ebben a tömegben nem kívánkozunk egyhamar a Vörösmarty térre.

Csodálatos a kivilágítás, de akkora volt a tömeg, azt se tudtuk hogy meneküljünk.
végül a Váci utcán sétáltunk végig.
Posted by Picasa

2011. december 6., kedd

a Mikulás visszahozta a cumit

délután gyerekelőadáson voltam a 2 fiúval, aztán Mikulás vonattal mentünk 1 kört.
Mollikáék itthon vártak Bennünket.
Este felment Patrik láza, sajnos nem sikerült megnyugtatni, fel kellett hívnia Apának a Mikulást, hogy hozza vissza a cumit.
:(
nem volt hosszú..

Milcsi olvasgat


gőgös gúnár gedeon
Posted by Picasa

Mikulás elvitte a cumit

Patrik ma aludt éjjel először cumi nélkül.
Hosszú volt az altatás...
aztán fél3kor ébredt, hogy cumi, cumi...kakilni kell....gondoltuk, csak kifogás, nyafogás. Apa ment le hozzá, ott feküdt vele a kanapén. aztán fél4kor elkezdett csuklani.Rohanás, ebből hányás lesz, és lett.
Nagyihoz átcuccoltunk.
Ma itthon maradtam Patrikkal.
Mekkora az öröm az iskolában!

Délutáni altatás nehezen ment. Majdcsak belejövünk.

2011. december 5., hétfő

Bécs

Apával szombat hajnalban kettecskén Bécsbe utaztunk(buszos kirándulással). a Fiúk könnyedén tudomásul vették, plüss cicát kértek.

A pelikán szálló elől 5 busz indult Szolnokról, az M1esen folyamatosan hagytak el és előztünk meg magyar buszokat. Bécsnbe érve néha nem tudtam abeszédeket hallva, hogy biztos,hogy nem Budapesten vagyunk?számomra kiábrándító volt. és túl sok már a vásár és csicsa is.

de ezeket leszámítva nagyon jól telt a napunk.(sétáltunk, sokat tudtunk beszélgetni, kávéztunk, puncsoztunk....)
Este fél10ig, amikor nagyi hív, felveszem, Milán beleszól:hánytam, mami!
egyedül voltak odaát, mert a figyelőt elcsavargatták, Patriknak szólt, hogy szóljon Nagyinak, de Patrik fel se ébredt rá. úgy battyogott át....

(de már az elalvása is nehezen ment, engem követelt....gondoltuk pszichés lehet) de nem..valami vírus kering a városban. hajnal 2 re Milán kiszáradva, gondolkoztam, a kórházon, de nem akartam, hogy egyedül kelljen hagynom, hajnalig ott ültem mellette, és 5 percenként kortyoltattam. nem aludtunk sokat.


vasárnapra semmi baja nem volt, és ma sem...

2011. december 1., csütörtök

December

elkezdtük az adventi naptárakat(van mézes, csokis, kis könyves)

(apa új okostelefonjával készült fotók:))

1 kg lisztből készült mézes puszi.
3adnapra már csak a naptárak mézesei maradtak meg.

az eddigi legjobb mézes recept.

2011. november 27., vasárnap

Vasárnap

Fél9ig aludtunk. :)))
annyira jó volt így ébredni, nem is akartam hinni a szememnek.csak Patrik aludt velünk, Milcsi a hétvégét Nagyinál töltötte-Ő ott aludt 8ig.

Megnyílt a Kossuth téri karácsonyi hangulat.Este kint voltunk. Csodálatos a kivilágítás ismét:)


elkészült az előszoba




már csak a függönyt+karnist és a cserépkályhát várjuk. Még kb. 2 hét.

2011. november 26., szombat

Advent



pénteken este voltunk az oviban koszorúkötésen.
Patrik volt a legelevenebb, Ő utána mentek a nagyok.nem akartunk hinni a szemünknek.
elgondolkodtató, hogy biztosan jó helyen lesznek -e egy csoportban?



Adventi ima…

Látod, Istenem, milyen esendő vagyok? Ha legalább nagyjából rendben mennek a dolgaim, sokszor elfelejtek beszélgetni Veled. Bezzeg, ha fáj, szorít, sajog, ha kényszerít valami ott belül, rögtön kicsúszik a számon, szinte észrevétlenül: Istenem, add, hogy…

Haragszol ilyenkor rám? Kérlek, bocsásd meg ezt a vétkemet is! Bocsáss meg, hisz most is kérni szeretnék. Nemcsak magamnak, hanem másoknak is. Nekünk, akik eszeveszett tempóban száguldozunk az adventi fényekkel ékesített utcákon, böngésszük a karácsonyi katalógusokat, hogy mit lehet megvásárolni, hogy gazdagabb legyen az ünnepünk. Uram, add, hogy ne higgyük el, hogy plazmatévéktől, fals zenéket kiabáló télapóktól, és ajándékhalmazoktól leszünk boldogabbak!

Bármilyen régimódian hangzik, adj vissza nekünk a dió és alma öröméből egy kicsit! Add, hogy boldogan tudjunk gyönyörködni a gyerekeink álomittas szuszogásában, add, hogy tudjunk nevetni és merjünk sírni, és ne szégyelljük, hogy érző, sérülékeny, törékeny emberek vagyunk, akik kapnak elég sebet földi pályafutásuk során. Uram, add, hogy meg tudjunk gyógyulni bajainkból! Add, hogy érezzük, mikor érdemes tíz körömmel kapaszkodni, és mikor kell elengedni. Add, hogy ha elengedtünk valamit, ami fontos volt, kibírjuk a veszteség fájdalmát - ember módon, emberien. Add, hogy higgyünk egymásnak, egymásban!

Add, hogy a szeretet ne csak egy szó legyen, amit azért mondunk, hogy magunkat jobbnak érezzük. Add, hogy úgy tudjunk szeretni tiszta szívvel, bizalommal, feltételek nélkül mint a gyermekek. Add, hogy gyakran kezdjük így a Veled való beszélgetést: Köszönöm Istenem!
Bocsásd meg a vétkeinket, és add, hogy magunknak is megbocsássuk tévedéseinket.
Adj békét, mindnyájunknak, Uram!
Ámen

2011. november 22., kedd

Csokifesztivál

Milcsin is átment szombaton valami fránya hasmenéses vírus, így csak Patrikkal mentünk el vasárnap délelőtt a csoki fesztiválra.
Volt bábelőadás

linzert csokiztunk


és csoki nyalókát is kapott.

Nagyon tetszett neki, számomra is érdekes volt-bár inkább azt láttam, hogy hogyan tudnak minél több pénzt lehúzni az emberektől....

az előszobai munkálataink kicsit lassabban haladnak a kelleténél, a plafonnál megragadt a festő(ugyanis tapétaszedés közben ráomlott).
Így csak szombatra, vasárnapra ígérte. Már nagyon nehezünkre esik ebben a vödör és egyéb munkaeszközök hadában bukdácsolnia folyosón.
a kőműves végzett, a járólapot profin lerakta.Nagyon szép!

Hétfőn még nem ment Milcsi oviba, velem volt a suliban.

Patrik reggelente sír még itthon,hogy nem akar bölcsibe menni-ott már nincs baj, csak itthon hullajtja krokodil könnyeket.

Ma láttam Milcsit először Szilvi néninél úszni. 40percet lenyomnak folyamatosan a 3 méteres 22 fokos vízben ezek a 6éves kis apróságok.
nagyon büszke vagyok Milcsire!

2011. november 17., csütörtök

Csontfog

Milcsinek előbújt az 1.csontfoga-fájlalja, ezért vettük észre.

Patrikot ma vitte apa-talán másodszor-sírva bölcsikébe.

Első emberünk


Kis pékmester


Milán ma már kicsit náthásan ment oviba.
Tószegre mentek aSzabó pékhezVolán járattal(apa intézte egy kicsit) kalácsot dagasztani, sütni.
Íme Milcsi finomságai.
Posted by Picasa

2011. november 16., szerda

Milcsit felváltva kúráltuk Nagyival.Közben dolgoztunk.
Patrikot 8kor visszavittük az orvoshoz, engedte bölcsibe.

Este előszoba kipakolás, fal leverés(apa és a Fiúk), még OBIban ezt azt beszerezni....holnap kezdik a munkát.

2011. november 15., kedd

Milán nagyon náthás lett.
Mindenki más nagyon lassan javulgat.

nem is írtam, hogy Milcsi most állandóan repülőt hajt A4es papírból. Különböző fajtákat.
patrik állandóan kérdez:"Miből van a...?"

és énekel. Állandóan. ez a tegnap tanult legújabba most:

Varga Julcsa bő szoknyája
Ujú juju jujjuj
Megakadt a csipke fába
Hopodáré hop hop hop

Nem a csipke fa fogta meg
Ujú juju jujjuj
Garzó Péter markolta meg
Hopodáré hop hop hop

Ereszd Péter a szoknyámat
Ujú juju jujjuj
Ne szomorísd az anyámat
Hopodáré hop hop hop

2011. november 14., hétfő

annyira rohannak a napok, hogy már csak azt veszem észre, újra eltelt egy hét.
semmi érdekes nem történt velünk az elmúlt héten.
végül sikerült döntenünk hordozható cserépkandalló ügyben, kb.1 hónap múlva lesz melegünk.

Vasárnap Lilli és Molli is Nálunk voltak. Érdekesen alakulnak az erőviszonyok:)

Hétfő reggel ki jól, ki rosszabbul indult:Patriknak egész éjjel-hajnalban a hasa ment, Apa lázas volt, nekem középfülgyulladásom van-konkrétan nem hallok a jobb fülemre, Nagyi csúnyán köhög. MILÁN tarja frontot!
reggel azzal fogadott az óvó néni, hogy 2 bárányhimlősük van.Hurrá!

én maradtam táppénzen.





Posted by Picasa

2011. november 6., vasárnap

Rutin

Vége az őszi szünetnek, vége a fél8-8as ébredéseknek, a nyugis reggeliknek, a sok sok közös programnak és játéknak....indula 6os ébresztő, a 7.10es busz, az oviba, bölcsibe, suliba és Volánhoz rohanás....

2011. november 5., szombat

csodálatos az Ősz!

Ma is 15fok és ragyogó napsütés csábított bennünket aszabadba. Vétek lett volna szobában ücsörögni.
a szokásos tiszaligeti körünket tettük, remélhetőleg távol a szmogtól.







és akinek tetszettek, még itt nézegethet képeket