2010. augusztus 3., kedd

Képek


szombat reggel spanyol BabyE nézés közben


hétfő reggeli az ágyban

vasárnap esti mese nézés


:)


Hétfő délutáni hintáztatás

Posted by Picasa

2010. augusztus 1., vasárnap

McDo-évente 2szer

"Elo, gyele!"-Patriknak ez a heló, gyere!





Patrik a bácsit etette.(Neki a Shrek a bácsi:D Milán ott akarta hagyni a McDos embernek, de aztán meggyőztük, hogy hozza el, majd elajándékozzuk, hátha megtetszik valakinek))
Most az utcán folyamatosan ezt hajtja: néni, bácsi.-néha a bácsira is nénit mond:)





Aztán játszótereztek kicsit. Patriknak nagyon tetszett, csak nekünk nem, mert nem lehet belátni az építménybe, és féltünk nehogy vrossz irányba induljon el.
Posted by Picasa

2010. július 31., szombat

Mami nélkül

PAtrik 5.50kor rákezdett: Mámi!Mámi!...
lement az apukája, de csak azt hajtotta Mámi!Mámi!...hiába mondta neki apa, "apa, apa, "csak hajtotta tovább...kb 100szor ...szóval le kellett jönnöm, pedig kb. a tájban aludtam vissza a 3.30as ébredésemet követően.

Én Gyuriékkal Pestre indultam. (Ők Múzeumba, és shoppingolni.)
Apa Öcsöd felé vette az irányt a Fiúkkal.

Együtt értünk haza fél5kor.

Fél8kor 1 szempillantás alatt elaludtak.
Már hallom a fél6os Mámizást;))

2010. július 30., péntek

Játszóház


Délutánra a házunk leginkább egy nagy játszóházra hasonlított.
Lillikéék jöttek ebédre(Milán nagyon szépen evett!gulyásleves volt, túrós és mákosguba. ette ette a húst, amikor elfogyott, mindig csempésztem egyet atányérjába, és Ő csak kanalazta tovább...:))
1óra után Adélék ugrottak be. (Patrik születése után voltak itt utoljára)Milán nehezen oldódott, de végül megbarátkozott Adéllal.
Olyan jól érezték magukat a gyerekek, hogy végül majdnem 5ig maradtak.
NAgyon büszkék vagyunk a Fiainkra! Nagyon ügyesek voltak ma!


Posted by Picasa

2010. július 29., csütörtök

Banánturmix

Ismét jókora pakkot küldött nekünk Vera!
A Fiúknak dudálós könyvet, ezt a szuper bögrét, olajbogyót Patrik és a Mami nagyonnagy örömére és még sok szép dolgot rejtett a csomag.


Ma Milán ebből 2szer kért turmixot-
Azért "erőltetem" a turmixot, mert így legalább "eszik " valamit.
Bezzeg Patrik! ajaj!

Ma jó napjuk volt a Fiúknak.
Dél körül Mollika volt itt 1 órácskát, ebéd után Lillike.
4kor Apa úszni vitte Milánt és még válogatott vízilabda meccs is volt.

Kész az autó. Az indításgátló nagyon jól működött:)

Posted by Picasa

2010. július 28., szerda

Ma sem unatkoztunk



valószínű nem lesz gondja Patriknak a számokkal!Milán számol hol így hol úgy(angol-spanyol), de állandóan(ha nem éppen a knees and toes-t énekli:() Patrikra meg csak úgy ragad.
Ugróiskoláztunk. Milán kezdi one, two, three, four-közben ugrált és megállt. Patrik ránéz : "fáj"Következő körben Milán: egy, kettő, három, négy, öt, hat. Megállt levegőt venni, vagy nem tudom., Patrik folytatta, hogy hé, kienc. Na, jó, a nyolc kimaradt.Ma nem aludt Milán délután.(Igaz nem is volt csak fél7es ébresztés, bízom benne, hogy kibújt Patrik 15.foga, talán még 1 és újra alszik7ig-mire kezdődik az ovi:(( Buszozni mentünk, Apához, aztán játszóztunk-amikor éppen nem esett. Ma ismét ramaty volt az idő. (Reggel nagyon hideg volt)

Estefelé kaput festettünk,



Függönyt mostunk.

Milán7kor kidőlt.

Posted by Picasa

Matematika és Patrik 15.foga

Azt hiszem ma kicsit túl lőttünk a célon:)
Vásárolni mentünk déleőtt a Fiúkkal a Sparba, és megláttuk az első osztályosok csomagját. Vennünk kellett logikai készletet, számkorongokat, hőmérőt és számegyenest-

Milán szívesen csoportosítgatta őket(halmazábrát hiába rajzoltam)
A korongokkal este játszottunk, amennyit dobtunk a kockával,
annyit kellett lepakolnunk sorba, sorba, és kezdtük előről(a kékekkel még nem játszunk, a -)
A hőmérő állandóan használatban van.

Nagyon ÁLMOS, bújós napja volt ma MIlánnak. Délután el is aludt, féltünk beteg lesz, de lehet hogy csak a korai ébresztések, és a frontok. Alig bírtuk felébreszteni.



3körül Mari jött. A Marcipánban szerettünk volna fagyizni/kávézni, de éppen akkor jött egy akkora zuhé. Az autót nem tudtam beindítani. Gyuri hozott Bennünket haza, aztán Ő is vontatta haza később az autót.

Patriknak kibújt a 15.foga(jobb felső)
Posted by Picasa

2010. július 26., hétfő

Hmmmmmm


Patrik nem adja fel! sem az evést, sem a hajnali ébresztést!
5.30kor rákezd: "Mámi, mámi!!...tejci, tejci!"
és addig mondja, amíg nem kér, amit kap.

Milán-t "Miau"zza.
Szija, Gyeje! Kéjek...és addig húz, von, amíg nem megyünk és adjuk.
"Mian síj" és odabújik hozzá, megsimogatja, puszilgatja. Ilyenkor tudom, hogy ezekért a pillanatokért érdemes. Korán kelni, fáradtnak lenni....Máminak lenni.


Fantasztikusak a gyerekeink!
Hihetetelen Patrik mennyire fejlődik, napról napra. olyan de olyan tisztán ejt szavakat.
Pl. KÁVÉ -na! de ezen nem csodálkozunk:)

Egyet nem szeret: Milán annyira félti, óvja, és sajnos Patrik ezt korlátoknak érzi.

De amilyedn csendben eljátszanak. Amilyen komolysággal tolják az autókat. Néha hallom: "Na, Patrik! Mami! patrik elvette...."
Vagy jön Patrik hozzám az ártatlan nagy szemeivel, és mondja"EL" közben felemeli és leejti a karját. és akkor már tudom, Milán elvett Tőle valamit.




ma kapros túróst sütöttünk. Innen.
Míg Patrik aludt. Milán mért, tette, keverte a tölteléket. Isteni finom lett!

Milán a nagy vízben




csütörtök óta átmehetet. Nem lelkesedik érte. ADdigra elfárad.

SZombaton APa vitte, így Apa is úszhatott egy kicsit. Mollit vittük volna szombaton strandolni, de éppen indulásra ért ide egy sötét felhő(Milánék hazafelé meg is áztak).

MA hideg, esős idő van, így elmaradt az úszás.
Posted by Picasa

2010. július 25., vasárnap

Reggel

Posted by Picasa

Milán meglepetései


Hihetetlenül sokat fejlődött szinte egyik napról a másikra.
Olyan alkotásai vannak, hogy nem győzzük csodálni!
Rajzolásban, színezésben és festésben is egyre ügyesebb.
AZ 1 hónappal ezelőtti firkákhoz képest....ezek műalkotások.
Tegnap betűket festett, sajnos összeragadtak mára, így nem tudtam megmenteni.


De másban is ügyesebb. Öltözködés, ágyazás, Wcre önállóan szalad, már nem mindig kell a díszkíséret.

Tegnap este 3 virslit evett meg, ma 2kor 1 felnőtt adagnyi édes-savanyú csirkét, pótvacsira( a reggel sütött kakaós virág kalács vacsi után) nutellás kenyeret kért.

Ma még ment a harc délelőtt Mollival, de amikor ebéd után elvitte Anyukája, Milán nagyon szomorú volt.

Hiányzik mindannyiunknak, 1 hét alatt nagyon hozzánk nőtt.

De Milánnál nagyobb meglepetéseket márcsak Patrik produkál. Napjában többször a fejünket kapkodjuk, hogy miket tud a mi 16 hónaposunk. (Van időn bőven, újra 5-fél6kor ébreszt)
Posted by Picasa

2010. július 23., péntek

Sok unokás nap


míg én tanítottam, Patrik aludt, NAgyi sétára vitte anagyokat(állomás, 17es körjárat, Kossuth-téri szökőkút, fagyi)





szépen ebédeltek


persze nem aludtak

Délután fürödtek.
MA jók voltak, kevés hisztivel és civakodással úsztuk meg a napot.
(bennem 5órakor biciklin edzésre tartva tudatosult, hogy nagyon éhes vagyok. Hát persze, mert még ma alig ettem. valahogy nem jutott el a tudatomig, hogy a gyerkőcök mellett azt is kéne-na, nem ártott meg)
Posted by Picasa

Patrik 14.foga

P
bal oldalon lent, de a 15. is nagyon iparkodik:)
hála Istennek észrevehetetlenek!
Patrikot csak dícsérni tudjuk!:)
Posted by Picasa

2010. július 22., csütörtök

Sok gyerek, nagy zaj

AMi a mai napból megmaradt:
végre én is úszhattam reggel!

Mire hazaértünk, Niki itt volt. Mesélt a gyerkőknek. Kb. 1 percet ültek.

3 mondatot nem sikerült nyugodtan váltanunk. Állandó volt a zaj, veszekedés, sivítozás és hiszti.

Nem ebédeltek(szerintem a fáradság ebben a melegben és a meleg) pedig azt főztünk, amit reggel kértek.


ebéd után Molli aludt(olyan ügyesen alszik el), Mi aFiúkkal vízért és bankba mentünk(kész az Út Alapunk:D már csak szaporítani kell). Milán is babakocsit tolt.

Délután Lillike is csatlakozott csapathoz.
Picit hangosabbak voltak ma a megszokottnál. De betudjuk ezt a hőgutának;))

Esti csendben....



Patrik volt ma a Legjobb!

Már heti 4 edzésem van. ennek Apa örül a legkevésbé.

Posted by Picasa

2010. július 21., szerda

Nyíregyházi Állatkert

Rémes utunk volt! 420 km-t több, mint 6 óra alatt tettünk meg.
Most csinálják a 4est, baleset is volt. Hol itt lezárva, hol ott. Kicsit jöttünk a kukoricásban is. Nagy élmény volt a kátyúkat kerülgetni. a Fiúk bírták a legjobban!
Majdnem délre értünk oda az állatkerthez, pedig 8 előtt indultunk. Fogyogatott a türelmük .




Patrik pingvin lesés közben.


Átadták az Ócenáriumot! Nagyon élvezték a Fiúk!

Gyuriék is jöttek a 2 lánnyal. De külön jártuk a Zoo-t.

Kár, hogy ennyire messze van! (egyébként a nagy terek, a sok sok állat emlékeztett bennünket a szöuli állatkerti sétákra)

Képek itt.
Posted by Picasa

2010. július 20., kedd

Molli nyaral

Hétfőn reggel érkezett Mollika.
5öt alszik Nálunk.

Délelőttönként kint vagyunk(vagy játszón), 5 óra felé Nagyi kezét fogja a két nagyobb és mennek: Kossuth tér, Tisza-part....


MA déleőtt egyedül voltam a 3 gyerkőccel(NAgyi piacolt, bevásárolt), de tudtam Tőlük/Velük főzni, sütit sütni. Annyira jól eljátszanak(néha van egy kis civakodás, de valamelyik megsértődik és hamar meg is oldják gondjukat-bajukat)

Ma délután Lillike is itt volt. Orvososat játszottak. (Minda4ből orvos lesz?!?)




és még pancsiztunk is.


Milánnal ma is voltam úszni. MA már a mély vízbe is mehetett karúszóval a többi gyerekkel (mint a kiskacsák úsznak sorban egymás után a medence szélén kb. 10 m-t, aztán kijönnek és újra kezdik). Lassan megyeget akar és láb tempó.
Posted by Picasa

2010. július 17., szombat

"Tojta"

Patrik 3és fél órát aludt ebéd után, csak ezután indultunk Mollikához.
Újabb zsúr. SZülinapi ünneplés az ovistársakkal.

Egyedül mentem a Fiúkkal, így fotózni nem tudtam, mert állandóan Patrik után rohangáltam(meredeken lejtős garázs lejáratot szúrta ki magának futóterep gyanánt:()
"Gyeje, Miján!"

Pancsiztak is a melegben.

NA, azért nem panaszkodom, mert egy kicsit ültem is-míg homokoztak.

Míg Rákóciban voltunk, addig SZolnokon nagy vihar volt. Szerencsére arrafelé nem jött el.

5fokkal hűvösebb van mostmár, így sokkal kellemesebb és elviselhetőbb!


Gyuriék szerencsésen hazaértek a nyaralásból. Legolandban is voltak, így a Fiúk újabb LEGOkkal gazdagodtak.

(Így ebédelt Milán)
AZonnal össze kellett rakni az autókat. Patriktól most hallottuk először szépen, hogy "auto".


Posted by Picasa

NAgyi hazaért

NAgyi is szerencsésen hazaért Szerbia-Montenegróból.
Milán elment Apával Kecskemétre. Este 7 után indultak, 10re értek haza, de annyi mesélni valója volt Milánnak, hogy nem aludt el. (Pedig negyed7kor kelt)