2010. június 13., vasárnap

Tanévzárás

Szombaton hajnalban keltünk, hogy friss meleg pogácsákat és hideg bodzaszörpöt vihessünk az ünnepség utáni "mulatságra".(amikor feliratkoztam nem tudtam, hogy 40fok lesz:(()
10 órára mentünk a templomkertbe, mamáék is jöttek, hogy megnézzék, hogy szerepel Milán a tanévzáró ünnepségen.
Hát! sehogy. Nem volt hajlandó beállni a többiek közé.
Csak a műsor után ült oda közéjük, akkor is Apával.




Persze amikor vége lett az ünnepségnek, játszott, szaladgált a többiekkel.
El voltunk keseredve, mert szerettük volna látni Őt is a kiscsoportársaival, de nem erőltettük.
Ráfogjuk, hogy 2 hetet kihagyott az oviból, éppen amikor az ünnepségre készülődés finisében jártak.

Ezzel vége az ovinak. Mostmár szeptemberig a 2 fiúval leszek itthon. (nem is lenne nehéz, ha Milán ebéd után aludna, mert így 3körül olyan rohamok jönnek rá....!)
Elszaladt az 1. ovi év. De milyen gyorsan!


MA volt a tanévzáró szentmise. NAGyon szépen viselkedett mindkét fiú, pedig igen hosszúra nyúlt..

Délután fürdés az udvaron, este pedig elmentünk biciklizni. ZAgyva gát, Tisza-part útvonalon. Nehéz volt lebeszélni Milánt, hogy pattanjon mögém, mert akkor többet lát, nagyobb kört mehetünk, mintha a2 kerekű 16osán jön(Ő használja így)



Megnéztük a Kossuth teret is, mekkora kivetítőn élvezhetik a férfiak a VB meccseit a hideg sör mellett.



Tegnap este nagyival színházba mentünk. Először sok sok év után megmakacsolta magát az autónk. Nem tudtam beindítani. Haza sétáltunk. Zoli meccs után ment vissza biciklivel. Lemerült az akkumulátorunk-de Ő hazajött vele(bicikli a csomagtartóban utazott).
Posted by Picasa

Árvíz

Drámai látvány fogadott bennünket a Zagyva gátra érve.


Zagyva


előző árvizek

Zagyva-Tisza torkolat


további képek a Tiszáról és a Zagyváról itt
Posted by Picasa

Madridi képek


itt

Nyaralós képek


Végre sikerült összeválogatnom, megszerkesztgetnem a fotókat. Nehéz volt szelektálni, így készüljetek fel, nagyon SOK!
Néhány képet Verától "kölcsönöztünk".

Costa Blanca-i fotók itt

2010. június 11., péntek

Tisza áradása

Borzasztó látvány fogadott Bennünket szerda reggel.





nagyon sokan dolgoznak a gátakon és a sétányon is. Rengeteg homokzsákot hordtak a téglafal erősítésére is.
Hétvégére várják a tetőzést. Reméljük a legjobbakat!

Posted by Picasa

Hőség

Mióta hazaérkeztünk Madridból iszonyatos hőség uralkodik itthon. Bátran állíthatom sokkkkkal de sokkal melegebb van itt, mint Spanyolországban volt. (vagy csak ott nem éreztem ennyire)
Patrik egy szál bugyikában rohangál:))jó kiállású kisgyerek,nem?:D

Este APa pancsiztatta a fiúkat, legalább ők hűtsék magukat.

Patrik egyértelműen vízimádó!

Mi közben felváltva pakoltunk akonyhából MINDENT, mert villanytszerelnek(dugaljt a villanytűzhely mellé, és ki kell mozgatnunk minden) ma.
Posted by Picasa

Spanyol útikalauz Verától

Vera barátnőm utikönyvét itt találjátok Altearól. De ha jobban belelapoztok megismerhetitek Madridot és Spanyolországot is. Tökéletesebb, gondosabban szerkesztett, csodálatos fotókkal illusztrált, mint akármelyik útikalauz.

2010. június 10., csütörtök

Costa Blanca-i nyaralásunk

-SZerdán este indultunk egy 7 személyes bérelt Ford SMaxszal a Földközi-tengerhez.
AZ indulás nagyon vidámra és Családiasra sikerült. Nagyon élveztük az út elejét, jó kedvűek voltunk, sokat nevettünk.

AZtán apránként aFiúk kezdtek elálmosodni: elsőként Milán aludt el az utolsó sorban Apa mellett, végül következtek a Kicsik. Lassan sötétedett, Karesz 140nel süvített az autópályán, így gyorsan szaladtak a kilométerek. Aztán eltereltek, letereltek...de jelzések hiányában a kilométerek maradtak, csak az idő szaladt tovább.
Végül éjfél után érkeztünk Calp-ba. (az utolsó pár órát én töltöttem az autó hátsó sorában a 2 kicsi-közben visszaalvó -fiaimmal. Az utolsó 20percnél azon gondolkoztam, innen gyalog megyek. Inkább nem írom le mit és mit nem éreztem már:(()
SZóval megérkeztünk a Hotel recepciójához. Üres apartman nem volt a foglalásunk ellenére, így kaptunk HETEN 1 DB szállodai szobát.
Juj! (itt újra nem írnék érzéseket, beszéljen a kép:)


Ébredés után kitámolyogtunk a teraszra, és a látvány! lenyűgöző volt. Azonnal feledésbe merült tek az éjszakai viszontagságok. Így reggel újra jókedvűek
És nagyon éhesek voltunk. Elsétáltunk egy német pékséghez. AHol elfogyasztottuk ízletes cafe con lachénket tostadasszal, Milcsi palacsintát evett, Dani churrosokat rágicsált. (visszatérő vendégek lettünk)


Reggeli után kisétáltunk a tengerpartra.

AZonnal lekerültek a papucsok, és irány a homokos part. Hihetetlen érzés volt!


Közben Karesz intézte, hogy megkaphassuk az apartmant.
Egy 23 emeletes épület 10.emeletén kaptunk (foglaltak) 2 hálós apartmant. Tengerre néző szobák, tengerre néző hatalmas terasz..(.66euro/ éjszaka /apartman, hol van ilyen Magyarhonunkban?)
Csak ámultunk-bámultunk. Igényes, szépen berendezett, tiszta lakást ( 2 háló, 2 fürdő, nappali, konyha és a terasz) kaptunk a 4 napra.
Ebéd után autóba ültünk és teljesen véletlenül Calpnál egy fehér kavicsos kis öbölre akadtunk. (Ilyenkor biztosan állíthatom, hogy Isten vezet bennünket!) AZt hittem reggel még, hogy ezt fantasztikus érzést tovább fokozni már nem lehet.





Hosszan ültünk és csak hallgattuk a felettünk repkedő sirályok hangját, a tenger hullámainak morajlását, néztük a kristálytiszta vizet ... Csak úgy elmerültünk....és dobáltuk a kavicsokat.
Este még a tengerparton homokoztunk. Bár Danit nehezen tudtuk rávenni.


Másnap ALteaba kirándultunk, Patrik elaludt mire odaértünk(pedig kb 20perc volt az autóút). Karesz vigyázta Patrik álmát, míg mi a tengerparton játszótereztünk, APa úszott egyet a sós vízű tengerben.
Később bementünk az óvárosba, megmásztuk az összes lépcsőt, hangulatos hófehér utcácskákon tekeregtünk, akár mandarint is szüretelhettünk volna az egyik téren:)


Milán mangó fagyit evett. AZóta is emlegeti.
Délután kihasználtuk medencés lehetőségeinket. Milán és Patrik is annyira élvezte!

Akkora boldogság ezt a SZülőnek látni!
Újra visszatértünk a kis öbölhöz. Akkora nyugalmat és energiát adott nekünk!

Szombaton Xáviaba kirándultunk. Patrik ismét elaludt Karesz örömére.

APa fürdött a sós és kb. 20 fokod vízban, mi kavicsokat szedtünk, Vera fotózott. Mindenki talált a kedvére valót.

A hangulatos sétányon leültünk kávézni, a fiúk szaladoztak a Fiúk után;))

Délután fürödtünk a medencékben. Milán egyre bátrabb volt. Már csak karúszóval úszott a 170cm-es vízben. (Nagyon várja már, hogy járhasson az úszótanfolyamra!). Patrik a bokáig érő vizet élvezte mindenféle segédlet nélkül. se úszógumi, se kis hajó, semmi nem volt jó neki. Csak úgy, belehasalt, hátratolatott benne, pacsált....élvezte!
AZtán lementünk a tenger partra. Először Milán tartott tőle, de végül belemerészkedett. PAtrikot alig bírtuk tartani, hogy ne rohanjon bele!

Vasárnap 9 órakor köszöntünk el a tengerparti "otthonunktól" és még délebbre ALicante felé vettük az irányt.

kicsit játszótereztünk, homokoztunk és fürödtünk.
Végül Délben búcsút intettünk a Földközi tengernek és a kontinens belseje felé vettük az irányt. Irány Madrid.

AHazafelé az összes lehetséges variációt kipróbáltuk az üléseket és személyeket illetően, bár Kareszt idézem:" Már csak én nem ültem a Dani ülésében."

Folytatom.

2010. június 9., szerda

Napjaink Madridban



Furcsa érzés volt ma reggel biciklire pattani, átvágni a "Kispark"on és végig kerekezni Szolnok főutcáján.
Milcsivel a hátam mögött az oviba tartottunk. Madrid után...Hát, hogy is NE mondjam?

Látni kell! milyen szerencsések vagyunk, hogy Vera barátnőmék újra meghívtak csodás otthonukba.



Madridra egy Élet nem elég! Egy -egy helyre visszavisz a szivünk. Kétszer, háromszor... és mindig találunk és fedezünk fel valami újat. Akár ugyanazon a helyen, akár másutt.
Elmegyünk, csak mégegyszer, utoljára. Hogy mégegyszer lássuk, és hagyjuk, hogy újra elvarázsoljon az a hely. De elbúcsúzni nem tudunk tőle, mert nem lehet! Magunkkal visszük;))

Idén nagyon gyorsan elröppent a 11 nap. AZ első párat aktívan töltöttük, hogy még ezt is, azt is újra megcsodálhassuk, Érezhessük! Közben vártuk a közös nyaralást. és az az utolsó nap! szinte észre se vettük.

Milán nagyon várta már a repülő utat. Csütörtökön ovi és munka után 4 órakor indultunk. A Ferihegyen akkora, de akkora tömeg volt! a délelőtti gépek utasai még ott várakoztak(airfrance sztrájk ), kicsit megijedtünk, mi mennyit késünk. De szerencsére csak fél óra késés után szálltunk fel. Milán tenyere izzadt. Patrik aludt. A landolás "hepehupás"ra sikerült, Milán félt. Azt mondta nem szeret repülni. Te jó ég! hogy jövünk majd haza?-átfutott az agyunkon.



Fél11kor fentről láttuk a Naplementét:)

Éjfél után érkeztünk Veráékhoz.

Reggel a srácok megörültek egymásnak. Igazi játszópajtásai lettek Daninak.



Délelőttönként és esténként játszótereztünk a környéken,





vagy metróztunk a belváros felé.

Volt Apás- motoros- esti program



cserébe a Mamik is kaptak 1 kávézós-sétálós-shoppingolós szabad délutánt.


ritka pillanatokban leülhettünk Vera barátnőmmel kávézni, vagy éppen egy magazint átlapozni(összehasonlítottuk a magyar és a spanyol InStyle-t).


Itt sétáltunk a Principe Pionál

Madridban gyönyörű zöld minden. Ontják a virágokat a rózsabokrok, lilulnak a levendula tövek és elkezdtek nyílni a leanderek is. Csodálatosak!

Sok -sok epret, mangót(hatalmasak és mézédesek, nem tudom hozzánk miért nem jutnak el?!?), dinnyét ettünk, ja és olajbogyót, ízes paradicsomokat, ropogós friss bagettokat és frissen facsart narancsleveket ittunk a reggelinkhez.

Néha hangulatosan reggeliztünk, néha mozgalmasan.


(rohangáltunk a gyerekek után, kinek sikerül egy -egy falatot beléjük diktálni?)



Azon szerencsések közé tartozom, akik sokadszorra (4. alkalom volt) térhettek vissza Madridba. AZt hiszem bátran állíthatom: beleszerettem. Lenyűgöz az eleganciája, az erkélyei, a parkjai, a szökőkútjai. A színei, a széles és a keskeny utcái. A játszóterei. Madridban még a kávé is más ízű:)
Madridot úgy ahogy van Imádom. És azt hiszem minden alkalommal jobban és jobban.

Ezúttal sokkal jobban tudtam a "részletekre" figyelni. SZámunkra különös és érdekes dolgokra figyeltem fel. Szinte az első nap, amiket eddig észre sem vettem!
Például, hogy az autók ütött-kopottak, hogy minden lakó"tömb" alatt kávézó és gyógyszertár van. Hogy a spanyol gyerekekre nanny-k vigyáznak(általában dél-amerikaiak, akik a családdal élnek

reggeltől estig (ritkán a nagyszülők),
hogy a spanyolok annyira elegánsak és annyira de annyira odafigyelnek a részletekre. Agyerekeket is gyönyörűen öltöztetik(a játszóra is olyan elegánsan hozzák a kicsiket!)
Hogy Ők aztán tudják, hogy lehet élni, megadják a módját az étkezéseiknek, hogy teljesen más a napi rendjük, mint a miénk. Későn kelnek, későn fekszenek:) és hangosak! Ebédután sziesztáznak

ÍGY telt Karesz sziesztája:)

Mi teljesen elveszítettük az időérzékünket: este fél9kor még azt hittük 6 óra tájban lehet.

Hogy szinte semmi sem drágább, mint itthon(persze lehet találni;))
Egy friss ropogós bagett 0.4 euro, egy normál tej 0.5 euro, egy kávé 1.20 euro, de ha komplett reggelit kértünk 2 eurot fizettünk, 1 csirkemell 3 euro, metro jegy 1 euro , az állatkerti belépő 17euro ....

Folytatom.

2010. június 8., kedd

Újra itthon



SZerencsésen HAZA értünk !
Tele szép emlékekkel- a kevésbé szépeket a hazafelé tartó úton elhagytuk:))



NAgyon jól éreztük magunkat ! A Fiúk is! Hatalmas élmény volt számukra a tenger, a homok, a kavicsok, Madrid játszóterei, metrója és villamosa...és még sok sok minden.
MA már hiányolták a kis játszópajtásukat is.

Rengeteg a mesélni valónk, és a kép is. Kicsit összeszedem magam, és belekezdek.

Eddig 3 adag mosni valón vagyok túl, már egy adagot ki is vasaltam(yippie!), még 2 adag mosni való várja a holnapi napot. Már a kipakolásuk is nagy élmény volt!

2010. június 2., szerda

Costa Blanca-Calpe

http://www.gaytravel.hu/spanyolorszag/costablanca/calpe1_nagy.jpg

Tovabbra is 33 fok koruli a homerseklet. Igy a tengerparti nyaralashoz az alapszinunk es a kedvunk is adott:)
Este indulunk, kozel 4 oras auto ut var rank a Foldkozi-tenger partjaig.
(Vasarnap erkezunk vissza Madridba)