2015. július 29., szerda

Nyaralás Balatonlellén

Ott voltunk, ahol tavaly. Ismét csodálatos volt a hetünk!
38 fok volt,a víz közel 30 fokos, állt a víztükör, tiszta, langyos- ha kijöttünk a vízből törölköző sem kellett!
 PAtriknak kopoltyúja nőtt, az biztos! Milcsi nem volt benne annyit, Máté a lépcsőt rótta.

 
Én  annyit, de annyit úsztam, 2 könyvet elolvastam, futottam-úsztam reggelente, a parton  relaxáltam.
Csodálatos volt a víz, a part.....!
2 vihart láttunk, egyet az északi parton. Láttuk ahogy zuhog, láttuk a villámokat, a fiúk élvezték-volna- a hulámokat, ha hagyjuk. Egyet nagyon  közelről láttunk: Fát döntött, tetőnket vitte le, 40 cm-s vizet vödrökkel, seprűkkel vittünk messzebb a háztól. (itt megjegyzem, hogy mielőtt elmentünk azért nem volt net, mert hozzánk csapott be a villám. telefon és a router ment tönkre.minden más megúszta, azonnal leverte  abiztosítékot)




 A bobozást sem hagytuk ki!
"APa, nagy gázzal!!!"

1 nap volt hűvösebb, akkor  a meseszép veszprémi állatkertet céloztuk meg. NAgy élmény volt, főleg az alvó 14 kilóst cipelni;)

szóval még mindig nagyon szeretjük a magyar tengert!


haza jöttünk, és nyári tábort nyitottunk :-) 
olyan cukik

2015. július 13., hétfő

táborok

 Molli szülinapját ünnepeltük

Hétfőn Patrik Danival a Ficseris tábort kezdte itt az evangélikus házban, Milán Pécsre ment a Picifisekkel. Nagyon nagyon várta.

A vizilabdatáborral kuzdottunk. Reggelente nehezen mentünk, így nehéz napjaim voltak,de mikor mentem érte azzal fogadott,hofy nagyon jó volt.
Állítólag víz alá nyomta egy 4.-es fiú....elhiszem,hogy megijedt,es ez félelmet okozott reggelenként.

2015. július 8., szerda

Patrik nélkül


Annyit rosszalkodnak:) NAGyon várják haza Patrikot.

MA  nem úszott Patrik a vizilabdatáborban, azt mondták hányingerre panaszkodott-én meg attól félek  a nagyok megbánthatták, vagy tegnap nagyon elfáradt és nem mert szólni.... SOk a  nagy, nagy szájú, nagy pofával.(ma délután moziban voltak. napi két edzés van, délben átsétálnak a gyaloghídon, sajnos más program nincs)
Kerékpárral jövünk, megyünk.
Tényleg! Vettek közösen egy 24es bringát MIlánnak, így Patrik megkapta Millcsi 20asát. Azzal teker, Váltós;)

nyár

A múlt hétvégén Balatonkenesén voltunk László napon APa keresztapját köszönteni. Megnéztük a Balatont is.Messziről. Esős napot fogtunk ki.

NAgyi Erdélyben volt 4 napot, Apa szabin itthon Velünk, Megkezdte a gyógytornát.



Máté első vatta cukor evős élménye. NAgyon idegenkedett tőle-cuki volt:). Tisza-parti nyaraztunk, sajnos MIlcsinek nem volt kedve velünk jönni-fjét fájlalta, lehet,hogy napszúrást kapott.

Megérkezett Dani a Fiúk nagy örömére. Velük is aludt fent a galérián-bandáztak:)

Botondot láttuk szívesen hétfőn. Milánnak jobban telt a napja.
Patrik vízilabdatáborban van, Ő alegkisebb. Ő  aHŐSünk. 37 fokban gyalogolnak át a hídon a déli forróságba....
ISzonyatos hőség van. Csak így lehet kibírni. A kicsi is bátor, bár utálja, ha szemébe, fejére megy a víz, de hát megy oda is!

2015. június 23., kedd

vakáció

 Múzeumok éjszakája. NAGyon jól szórakoztunk.

tutajt építettek nádból. Vízvezetéket.
Milcsi kitűnő lett, igazgató nénitől oklevelet és könyvutalványt kapott.(magatartás jó:))

Vizes csúszdáztak, azért piros a fenekük, véraláfutás, horzsolás, de nem hagyták abba!

2015. június 10., szerda

Patrik ballagás

Elballagott Patrik az oviból. Édes kis ovisunk iskolába indul.

APtrik ballagása előtt még Máté gyereknapozott a bölcsiben.(kicsit sok NEKEM ez a program program hátán most....)

kis bohóc:)

Egyik este kb fél kiló(nem viccelek) lábkrémet kent szét jó alaposan-egyenletesen- a nagyi kanapéján....ha eltűnik pár percre már keresni kell!

PAtrikék ezen a héten vizeskednek, volt szerencsém bepillantani a kisovisok délelőttjébe.
Bogiék jöttek vasárnap, este bográcsoltunk.

zene műhelyesek tartottak bemutatót-Patrikék_ a múlt hét péntek délutánján, közös nagy bográcsolással egybekötve.
Pénteken nem ment Máté bölcsibe, köhögött. Velem jött a suliba 3 órát tartottam. 1.-n ült a kezemben egy hang nélkül,háttal a gyerekekenek.
2. órán már kaacsingatott oldalra.
3. órán már kint ült az ajtóban egy széken láblógatva, krétázott, a folyosón sétáló kollégákkal diskurált. Kis közvetlen volt.

Lyukas órában sétáltunk a  Tisza-parton Csodaszép!

Milcsi is túl vana  furulyavizsgán.

Apa lába  javulgat. Voltunk Pesten is egy térd specialistánál. Szakadás nincs, legyen türelmes.Azóta focizik is:)

Milcsi állandóan focizik, tekintélye van a  suliban. Ki gondolta volna????



2015. május 16., szombat

Apa lába és Tódor

MA új kutyust fogadtunk örökbe Tódor személyében. AZonnal összebarátkoztunk, kedves , barátságos kis állat. Kb 1 éves, keverék, kávé, karamell színű selymes bundája, édes kis pofija azonnal megfogott mindannyiaunkat.
A múlt hét végén apa Volán focizott....a mese így kezdődik.....térde rúgták, azóta itthonról dolgozik, fekszik, lassan gyógyul
MA délelőtt hajókiránduláson voltunk, Volán szervezés-gyermeknapos kirándulás. Szeles hideg idő, csepergő eső volt-délutánra szikrázó napsütés 25 fok.
HAjókázás után mentünk kutyusnézőbe, holnap cirkuszba viszem Őket....nem unatkoznak.
NAgyi Ausztriában kirándul.

2015. május 10., vasárnap

hétvége

Molliek jöttek, végül Molli maradt. Mi óvodai bálba mentünk a Gardenba.hajnal 2 ig szorakoztunk,apa mulatott,en beszélgettem. Most meg a tombolan is nyertünk.

40 mázsa fa



Máté és Patrik segített. Milcsi fociedzesen volt

2015. május 6., szerda

Mátén egyáltalán nincs pelus napközben, éjszaka is szárazon marad. SZól, és szalad a wc-re pisilni vagy dolgát intézni.
Olyan büszkék vagyunk rá!
És ahogy rollerezik! A nagyokat meghazudtolò sebességgel

2015. május 3., vasárnap

Anyák napja

Elénekelték együtt az orgonaágát....Milán furulya kíséretével. Úgy meghatódtam-ahogy a kis csöpp is énekelte!
Az iskoláit végig sírtam. Csodálatos volt! Nagyival táncoltak, annyira. Személyesek voltak a kis versikek.


2015. május 2., szombat

zsùroztunk



Esős délelőtt, végül du.kisutott a nap. A kis focisták apával átmentek a szomszéd utcai beton pályára.
Olyan nagy meccs volt.
Jól érezték magukat!