2015. június 23., kedd

vakáció

 Múzeumok éjszakája. NAGyon jól szórakoztunk.

tutajt építettek nádból. Vízvezetéket.
Milcsi kitűnő lett, igazgató nénitől oklevelet és könyvutalványt kapott.(magatartás jó:))

Vizes csúszdáztak, azért piros a fenekük, véraláfutás, horzsolás, de nem hagyták abba!

2015. június 10., szerda

Patrik ballagás

Elballagott Patrik az oviból. Édes kis ovisunk iskolába indul.

APtrik ballagása előtt még Máté gyereknapozott a bölcsiben.(kicsit sok NEKEM ez a program program hátán most....)

kis bohóc:)

Egyik este kb fél kiló(nem viccelek) lábkrémet kent szét jó alaposan-egyenletesen- a nagyi kanapéján....ha eltűnik pár percre már keresni kell!

PAtrikék ezen a héten vizeskednek, volt szerencsém bepillantani a kisovisok délelőttjébe.
Bogiék jöttek vasárnap, este bográcsoltunk.

zene műhelyesek tartottak bemutatót-Patrikék_ a múlt hét péntek délutánján, közös nagy bográcsolással egybekötve.
Pénteken nem ment Máté bölcsibe, köhögött. Velem jött a suliba 3 órát tartottam. 1.-n ült a kezemben egy hang nélkül,háttal a gyerekekenek.
2. órán már kaacsingatott oldalra.
3. órán már kint ült az ajtóban egy széken láblógatva, krétázott, a folyosón sétáló kollégákkal diskurált. Kis közvetlen volt.

Lyukas órában sétáltunk a  Tisza-parton Csodaszép!

Milcsi is túl vana  furulyavizsgán.

Apa lába  javulgat. Voltunk Pesten is egy térd specialistánál. Szakadás nincs, legyen türelmes.Azóta focizik is:)

Milcsi állandóan focizik, tekintélye van a  suliban. Ki gondolta volna????



2015. május 16., szombat

Apa lába és Tódor

MA új kutyust fogadtunk örökbe Tódor személyében. AZonnal összebarátkoztunk, kedves , barátságos kis állat. Kb 1 éves, keverék, kávé, karamell színű selymes bundája, édes kis pofija azonnal megfogott mindannyiaunkat.
A múlt hét végén apa Volán focizott....a mese így kezdődik.....térde rúgták, azóta itthonról dolgozik, fekszik, lassan gyógyul
MA délelőtt hajókiránduláson voltunk, Volán szervezés-gyermeknapos kirándulás. Szeles hideg idő, csepergő eső volt-délutánra szikrázó napsütés 25 fok.
HAjókázás után mentünk kutyusnézőbe, holnap cirkuszba viszem Őket....nem unatkoznak.
NAgyi Ausztriában kirándul.

2015. május 10., vasárnap

hétvége

Molliek jöttek, végül Molli maradt. Mi óvodai bálba mentünk a Gardenba.hajnal 2 ig szorakoztunk,apa mulatott,en beszélgettem. Most meg a tombolan is nyertünk.

40 mázsa fa



Máté és Patrik segített. Milcsi fociedzesen volt

2015. május 6., szerda

Mátén egyáltalán nincs pelus napközben, éjszaka is szárazon marad. SZól, és szalad a wc-re pisilni vagy dolgát intézni.
Olyan büszkék vagyunk rá!
És ahogy rollerezik! A nagyokat meghazudtolò sebességgel

2015. május 3., vasárnap

Anyák napja

Elénekelték együtt az orgonaágát....Milán furulya kíséretével. Úgy meghatódtam-ahogy a kis csöpp is énekelte!
Az iskoláit végig sírtam. Csodálatos volt! Nagyival táncoltak, annyira. Személyesek voltak a kis versikek.


2015. május 2., szombat

zsùroztunk



Esős délelőtt, végül du.kisutott a nap. A kis focisták apával átmentek a szomszéd utcai beton pályára.
Olyan nagy meccs volt.
Jól érezték magukat!

2015. április 30., csütörtök

Milán 9 éves

Olykor okos NAGY fiú
olykor a testvéreivel csipkelődő fullánkos kisfiú, 
olykor a  szüleivel kötekedő kiabálós kis tinédzser
és mindezek mellett szorgalmas, jó tanuló, focirajongó, rossz evő  sármos 9éves.

2015. április 20., hétfő

Pelus nélkül


lassan 2 hete kérte Rozika, hogy vigyünk be kisgatyákat, megpróbálják pelus nélkül. Olyan ügyesen ül a kis wc-n, bilin a többiekkel.
Azóta hol nagyobb,hol kevesebb sikerrel. Reggelente még otthon bilibe pisil, aztán pelus nélkül tölti a napot  a bölcsiben. Otthon már Patrikkal intézik a nagyWCbe ÁLLVA a pisilést:)
SZólni magától nem szól, hogy pisilni kell, csak ha már csurog....

2015. április 6., hétfő

Húsvét

 szokásunkhoz híven, most is rózsavízzel locsolkodtak a Fiúk. Új verset tanultak apától. Olyan büszkék vagyunk rájuk, szépen , kedvesen elmondták minden locsolkodáskor.

 Locsolkodás után a  rózsa természetesen a lányoké.

Gyorsan teltek az ünnepek, azt nem mondanám, hogy csendese-néha csatároznak, veszekszenek, összekapnak....Milán ordít, de talán egyre kevesebbszer.

Máté hisztis az utóbbi időben. Sokat nyafizik, sokat van a  kezemben.

Csütörtökön az utolsó vacsora emlékünnepi istentiszteleten voltunk, Szombaton  a feltámadási misén.(2 órát kibírt a 3 fiú, hihetetlen volt), este fél 9re csúszott  avacsora.
vasárnap délre Gyuriék jöttek, ebédután Bogiék.
Hétfőn dédinél, Mollinál és Mamáéknál voltunk locsolkodni.



Most sakk mánia tombol. Milán és Patrik is, ja, és a kicsit ki ne hagyjam:) "szakkk!"

2015. március 23., hétfő

Korán kelnek(5.40-6 óra)
Korán elalszanak fél 9. Kidőlnek szószerint.
Milcsi hangos, undok....
Patrikról egy rossz szót se tudnék szólni.
Máté hisztis, ha fekete azért, ha fehér azért. Ilyen korszak...volt már ilyen gyerekünk....

Apát nyüstölik, én próbálkozom gyógyulni.
Séta a pacikhoz: Máté a futón, Patrik görkorival, Micsi rollerezik-Milán, Máté nem simogat, Patrik imádja őket, ölelgetné, ha hagynánk.
 

 
uszizás. Máté 1.nap sírt, fél óra után belénk kapaszkodva óvatosan.....
 
2. nap már úszógumival apába kapaszkodva. A nagyokat kihozni nehéz, élvezik nagyon. úsznak(olyan ügyesen úsznak!)


, búvárkodnak, sószobáznak, apával szaunáznak.
játszóházban kifárad a 2 kicsi, Patrik apával sakkozik a parkban. Milcsi "állandóan" tabletezne-ha hagynánk persze! persze,hogy nem.
próbáljuk Őket maximálisan "lefárasztani". Hát, sikerül, közben mi is lemerülünk....

2015. március 22., vasárnap

Dobogómajor

 2 éve jártunk erre....
Csodás tavaszias az idő, a Fiúk újra pillanatok alatt feltalálták magukat, azonnal berendezkedtek. Minden nagyon jó, minden nagyon szép, csak én ne szedtem volna össze valami vírusfélét. Péntek délutánra belázasodtam, még mindig nem vagyok jól....

2015. március 15., vasárnap

Nagyi 70 éves lett



Vasárnap együtt ünnepeltük a Gardenben. Gyuriék óceánjárózni viszik októberben, tőlünk telefont kapott. Nagy öröm volt, hogy együtt lehettünk!