MA új kutyust fogadtunk örökbe Tódor személyében. AZonnal összebarátkoztunk, kedves , barátságos kis állat. Kb 1 éves, keverék, kávé, karamell színű selymes bundája, édes kis pofija azonnal megfogott mindannyiaunkat.
A múlt hét végén apa Volán focizott....a mese így kezdődik.....térde rúgták, azóta itthonról dolgozik, fekszik, lassan gyógyul
MA délelőtt hajókiránduláson voltunk, Volán szervezés-gyermeknapos kirándulás. Szeles hideg idő, csepergő eső volt-délutánra szikrázó napsütés 25 fok.
HAjókázás után mentünk kutyusnézőbe, holnap cirkuszba viszem Őket....nem unatkoznak.
NAgyi Ausztriában kirándul.
2015. május 16., szombat
2015. május 10., vasárnap
hétvége
Molliek jöttek, végül Molli maradt. Mi óvodai bálba mentünk a Gardenba.hajnal 2 ig szorakoztunk,apa mulatott,en beszélgettem. Most meg a tombolan is nyertünk.
2015. május 6., szerda
2015. május 3., vasárnap
Anyák napja
Elénekelték együtt az orgonaágát....Milán furulya kíséretével. Úgy meghatódtam-ahogy a kis csöpp is énekelte!
Az iskoláit végig sírtam. Csodálatos volt! Nagyival táncoltak, annyira. Személyesek voltak a kis versikek.
Az iskoláit végig sírtam. Csodálatos volt! Nagyival táncoltak, annyira. Személyesek voltak a kis versikek.
2015. május 2., szombat
zsùroztunk
Esős délelőtt, végül du.kisutott a nap. A kis focisták apával átmentek a szomszéd utcai beton pályára.
Olyan nagy meccs volt.
Jól érezték magukat!
2015. április 30., csütörtök
Milán 9 éves
Olykor okos NAGY fiú
olykor a testvéreivel csipkelődő fullánkos kisfiú,
olykor a szüleivel kötekedő kiabálós kis tinédzser
és mindezek mellett szorgalmas, jó tanuló, focirajongó, rossz evő sármos 9éves.
olykor a testvéreivel csipkelődő fullánkos kisfiú,
olykor a szüleivel kötekedő kiabálós kis tinédzser
és mindezek mellett szorgalmas, jó tanuló, focirajongó, rossz evő sármos 9éves.
2015. április 20., hétfő
Pelus nélkül
lassan 2 hete kérte Rozika, hogy vigyünk be kisgatyákat, megpróbálják pelus nélkül. Olyan ügyesen ül a kis wc-n, bilin a többiekkel.
Azóta hol nagyobb,hol kevesebb sikerrel. Reggelente még otthon bilibe pisil, aztán pelus nélkül tölti a napot a bölcsiben. Otthon már Patrikkal intézik a nagyWCbe ÁLLVA a pisilést:)
SZólni magától nem szól, hogy pisilni kell, csak ha már csurog....
2015. április 6., hétfő
Húsvét
Locsolkodás után a rózsa természetesen a lányoké.
Gyorsan teltek az ünnepek, azt nem mondanám, hogy csendese-néha csatároznak, veszekszenek, összekapnak....Milán ordít, de talán egyre kevesebbszer.
Máté hisztis az utóbbi időben. Sokat nyafizik, sokat van a kezemben.
Csütörtökön az utolsó vacsora emlékünnepi istentiszteleten voltunk, Szombaton a feltámadási misén.(2 órát kibírt a 3 fiú, hihetetlen volt), este fél 9re csúszott avacsora.
vasárnap délre Gyuriék jöttek, ebédután Bogiék.
Hétfőn dédinél, Mollinál és Mamáéknál voltunk locsolkodni.
Most sakk mánia tombol. Milán és Patrik is, ja, és a kicsit ki ne hagyjam:) "szakkk!"
2015. március 23., hétfő
Korán kelnek(5.40-6 óra)
Korán elalszanak fél 9. Kidőlnek szószerint.
Milcsi hangos, undok....
Patrikról egy rossz szót se tudnék szólni.
Máté hisztis, ha fekete azért, ha fehér azért. Ilyen korszak...volt már ilyen gyerekünk....
Apát nyüstölik, én próbálkozom gyógyulni.
Séta a pacikhoz: Máté a futón, Patrik görkorival, Micsi rollerezik-Milán, Máté nem simogat, Patrik imádja őket, ölelgetné, ha hagynánk.
uszizás. Máté 1.nap sírt, fél óra után belénk kapaszkodva óvatosan.....
2. nap már úszógumival apába kapaszkodva. A nagyokat kihozni nehéz, élvezik nagyon. úsznak(olyan ügyesen úsznak!)
, búvárkodnak, sószobáznak, apával szaunáznak.
játszóházban kifárad a 2 kicsi, Patrik apával sakkozik a parkban. Milcsi "állandóan" tabletezne-ha hagynánk persze! persze,hogy nem.
próbáljuk Őket maximálisan "lefárasztani". Hát, sikerül, közben mi is lemerülünk....
Korán elalszanak fél 9. Kidőlnek szószerint.
Milcsi hangos, undok....
Patrikról egy rossz szót se tudnék szólni.
Máté hisztis, ha fekete azért, ha fehér azért. Ilyen korszak...volt már ilyen gyerekünk....
Apát nyüstölik, én próbálkozom gyógyulni.
Séta a pacikhoz: Máté a futón, Patrik görkorival, Micsi rollerezik-Milán, Máté nem simogat, Patrik imádja őket, ölelgetné, ha hagynánk.
uszizás. Máté 1.nap sírt, fél óra után belénk kapaszkodva óvatosan.....
2. nap már úszógumival apába kapaszkodva. A nagyokat kihozni nehéz, élvezik nagyon. úsznak(olyan ügyesen úsznak!)
, búvárkodnak, sószobáznak, apával szaunáznak.
játszóházban kifárad a 2 kicsi, Patrik apával sakkozik a parkban. Milcsi "állandóan" tabletezne-ha hagynánk persze! persze,hogy nem.
próbáljuk Őket maximálisan "lefárasztani". Hát, sikerül, közben mi is lemerülünk....
2015. március 22., vasárnap
Dobogómajor
2 éve jártunk erre....
Csodás tavaszias az idő, a Fiúk újra pillanatok alatt feltalálták magukat, azonnal berendezkedtek. Minden nagyon jó, minden nagyon szép, csak én ne szedtem volna össze valami vírusfélét. Péntek délutánra belázasodtam, még mindig nem vagyok jól....
Csodás tavaszias az idő, a Fiúk újra pillanatok alatt feltalálták magukat, azonnal berendezkedtek. Minden nagyon jó, minden nagyon szép, csak én ne szedtem volna össze valami vírusfélét. Péntek délutánra belázasodtam, még mindig nem vagyok jól....
2015. március 15., vasárnap
Nagyi 70 éves lett
Vasárnap együtt ünnepeltük a Gardenben. Gyuriék óceánjárózni viszik októberben, tőlünk telefont kapott. Nagy öröm volt, hogy együtt lehettünk!
2015. március 7., szombat
Patrik 6. születésnapja
a napján ünnepelt az oviban és itthon is.
Iskolai dolgokra vágyott, iskolatáska, tolltartó, ceruzák, mappák....minden minden benne van-már csak a könyvek füzetek hiányoznak.
reggel, este puszival búcsúzik a táskától, vele alszik:)
és kapott egy gördeszkát is.
Hihetetlen gyorsasággal nőtt a szemünk előtt a kis kerek huncut Patrikból, egy nyurga kis iskolaérett hatéves. DE Mikor?hová tűntek közben az évek?
Nagyon nagyon kedves, segítőkész nagy ovis csordultig szeretettel, nagy nagy odafigyeléssel mások iránt.
Imádja a testvérkéit, szeret oviban, tátott szájjal, abszolút beleéléssel hallgatja és teszi magáévá a meséket, szeret énekelni, táncolni, a konyhában segíteni.
Nyugodtan, maximális odafigyeléssel étkezik, továbbra is majdnem mindenevő-bár már nem olyan jó étvágyú.
Önálló.
Érdeklődő, szinte minden érdekli, betűzve olvas, 20as számkörben biztonsággal összead és kivon.
És még Milcsi tanítgatja....nagyon várja már a sulit-kis barátjával, Simonnal együtt.(Oviban a lányok nagy kedvence)
Különleges, drága Gyermek!Isten éltessen édes kisFiunk!
2015. február 11., szerda
megvagyunk, jólvagyunk
gyakorlatilag folyamatosan beteg valaki.
Felváltva, hol 1, hol kettő....
Máté újra belázasodott a bölcsiben, Milán 2 hete volt 1 napra itthon. Nagyi 3. hete beteg. Most apa kezdte.....
én meg utazom. messze, messze. talán én vonzom be ezeket a vírusokat is?
Apa január óta 6-7 óra felé jár haza, annyi munkája van. Autóval hurcolászoma Fiúkat reggel, délután,időt spórolunk, mást nem. Kicsit elkényelmesedtünk.
Jövő héten iskolai beharangozó. Patrik iskolába megy.
MA 1 órás szimfónikus koncertet ült végig, élvezettel hallgatta, este 6-fél9ig a színháznam Nagyival Ádámok és Évák(középiskolások adták elő V.Lászlót)-at nézte.
Milcsi bizije hibátlan lett.;) Azaz kis hibával változó a magatartása:(.nagyon elkeseredtünk.
Kértem fogadóórát, Rita nénivel 1 órát olyan jót beszélgettünk. Kifejezetten jól esett!
Felváltva, hol 1, hol kettő....
Máté újra belázasodott a bölcsiben, Milán 2 hete volt 1 napra itthon. Nagyi 3. hete beteg. Most apa kezdte.....
én meg utazom. messze, messze. talán én vonzom be ezeket a vírusokat is?
Apa január óta 6-7 óra felé jár haza, annyi munkája van. Autóval hurcolászoma Fiúkat reggel, délután,időt spórolunk, mást nem. Kicsit elkényelmesedtünk.
Apa szülinap
Levi zsúr
(Patrik a meghívóval kelt, feküdt, kívülről fújta)
Kitt, Géza, Niki volt itt
Ovis farsang
Nyuszi volt, mint tavaly:) vívni szeretne, nagyon jól áll a kezében
ezt készítettük
Jövő héten iskolai beharangozó. Patrik iskolába megy.
MA 1 órás szimfónikus koncertet ült végig, élvezettel hallgatta, este 6-fél9ig a színháznam Nagyival Ádámok és Évák(középiskolások adták elő V.Lászlót)-at nézte.
Milcsi bizije hibátlan lett.;) Azaz kis hibával változó a magatartása:(.nagyon elkeseredtünk.
Kértem fogadóórát, Rita nénivel 1 órát olyan jót beszélgettünk. Kifejezetten jól esett!
2015. január 23., péntek
Isten Éltessen,Apa!
Kedden 7 után ért haza, akkor ünnepeltünk!
A fiúk saját készítésű ajándékaikkal lepték meg apát. Még pöttöm is festett:)
A fiúk saját készítésű ajándékaikkal lepték meg apát. Még pöttöm is festett:)
2015. január 19., hétfő
hétvége
Bogi és Kitti volt Nálunk.
Milcsinek szombaton Abonyban volt meccse, nagyobb korcsoportosokhoz tették másodmagával. Nagyon büszkék vagyunk rá! Ezüst értem kapott a Csapat!
Éremmel feküdt, kelt....napokig
Milcsinek szombaton Abonyban volt meccse, nagyobb korcsoportosokhoz tették másodmagával. Nagyon büszkék vagyunk rá! Ezüst értem kapott a Csapat!
Éremmel feküdt, kelt....napokig
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

















