2015. március 23., hétfő

Korán kelnek(5.40-6 óra)
Korán elalszanak fél 9. Kidőlnek szószerint.
Milcsi hangos, undok....
Patrikról egy rossz szót se tudnék szólni.
Máté hisztis, ha fekete azért, ha fehér azért. Ilyen korszak...volt már ilyen gyerekünk....

Apát nyüstölik, én próbálkozom gyógyulni.
Séta a pacikhoz: Máté a futón, Patrik görkorival, Micsi rollerezik-Milán, Máté nem simogat, Patrik imádja őket, ölelgetné, ha hagynánk.
 

 
uszizás. Máté 1.nap sírt, fél óra után belénk kapaszkodva óvatosan.....
 
2. nap már úszógumival apába kapaszkodva. A nagyokat kihozni nehéz, élvezik nagyon. úsznak(olyan ügyesen úsznak!)


, búvárkodnak, sószobáznak, apával szaunáznak.
játszóházban kifárad a 2 kicsi, Patrik apával sakkozik a parkban. Milcsi "állandóan" tabletezne-ha hagynánk persze! persze,hogy nem.
próbáljuk Őket maximálisan "lefárasztani". Hát, sikerül, közben mi is lemerülünk....

2015. március 22., vasárnap

Dobogómajor

 2 éve jártunk erre....
Csodás tavaszias az idő, a Fiúk újra pillanatok alatt feltalálták magukat, azonnal berendezkedtek. Minden nagyon jó, minden nagyon szép, csak én ne szedtem volna össze valami vírusfélét. Péntek délutánra belázasodtam, még mindig nem vagyok jól....

2015. március 15., vasárnap

Nagyi 70 éves lett



Vasárnap együtt ünnepeltük a Gardenben. Gyuriék óceánjárózni viszik októberben, tőlünk telefont kapott. Nagy öröm volt, hogy együtt lehettünk!

2015. március 7., szombat

Patrik 6. születésnapja

Március 4én betöltötte Patrik a 6-ot.
a napján ünnepelt az oviban és itthon is.
Iskolai dolgokra vágyott, iskolatáska, tolltartó, ceruzák, mappák....minden minden benne van-már csak a könyvek füzetek hiányoznak.
reggel, este puszival búcsúzik a táskától, vele alszik:)
és kapott egy gördeszkát is.

Hihetetlen gyorsasággal nőtt a szemünk előtt a kis kerek huncut Patrikból, egy nyurga kis iskolaérett hatéves. DE Mikor?hová tűntek közben az évek?
Nagyon  nagyon kedves, segítőkész nagy ovis csordultig szeretettel, nagy nagy odafigyeléssel mások iránt.
Imádja  a testvérkéit, szeret oviban, tátott szájjal, abszolút beleéléssel hallgatja és teszi magáévá  a meséket, szeret énekelni, táncolni, a konyhában segíteni.
Nyugodtan, maximális odafigyeléssel étkezik, továbbra is majdnem mindenevő-bár már nem olyan jó étvágyú.
Önálló.
Érdeklődő, szinte minden érdekli, betűzve olvas, 20as számkörben biztonsággal összead és kivon.
És még Milcsi tanítgatja....nagyon várja már a sulit-kis barátjával, Simonnal együtt.(Oviban a lányok nagy kedvence)

Különleges, drága  Gyermek!Isten éltessen édes kisFiunk!

2015. február 11., szerda

megvagyunk, jólvagyunk

gyakorlatilag folyamatosan beteg valaki.
Felváltva, hol 1, hol kettő....
Máté újra belázasodott a bölcsiben, Milán 2 hete volt 1 napra itthon. Nagyi 3. hete beteg. Most apa kezdte.....
én meg utazom. messze, messze. talán én vonzom be ezeket a vírusokat is?

Apa január óta 6-7 óra felé jár haza, annyi munkája van. Autóval hurcolászoma  Fiúkat reggel, délután,időt spórolunk, mást nem. Kicsit elkényelmesedtünk.


 Apa szülinap

Levi zsúr
(Patrik a meghívóval kelt, feküdt, kívülről fújta)
 Kitt, Géza, Niki volt itt
 Ovis farsang

 Nyuszi volt, mint tavaly:) vívni szeretne, nagyon jól áll a kezében
 ezt készítettük

Jövő héten iskolai beharangozó. Patrik iskolába megy.
MA 1 órás szimfónikus koncertet ült végig, élvezettel hallgatta, este 6-fél9ig a színháznam Nagyival Ádámok és Évák(középiskolások adták elő V.Lászlót)-at nézte.

Milcsi bizije hibátlan lett.;) Azaz kis hibával változó a magatartása:(.nagyon elkeseredtünk.
Kértem fogadóórát, Rita nénivel 1 órát olyan jót beszélgettünk. Kifejezetten jól esett!

2015. január 23., péntek

Hétfőn-kedden-szerdán Nagyi volt Mátéval, a utolsó 2 napját velem töltötte. Szépen leszáradtak a pöttyök, vastagon varas, borzasztó érzés végig simogatni a hátát!

Isten Éltessen,Apa!

Kedden 7 után ért haza, akkor ünnepeltünk!
A fiúk saját készítésű ajándékaikkal lepték meg apát. Még pöttöm is festett:)

2015. január 19., hétfő

hétvége

 Bogi és Kitti volt Nálunk.

Milcsinek szombaton Abonyban volt meccse, nagyobb korcsoportosokhoz tették másodmagával. Nagyon büszkék vagyunk rá! Ezüst értem kapott a Csapat!

Éremmel feküdt, kelt....napokig

2015. január 15., csütörtök

A kis Pöttyösünk nagyon pöttyös

Kb. 5 ször annyi kiütés van rajta,mint Patrikon volt. Van a  szemhéján, a fülében, tele a fejbőre, szája körül... Nagyon nehezen viseli, 3. napja magas láza van, nem tud aludni se éjszaka, se délután, forgolódik, nyugtalan, viszketnek a  pöttyei. Most pl. befeküdt Patrik ágyába, 1 perc alatt el is aludt. 9 órakor. (nehéz éjszaka után)

2015. január 13., kedd


 Abszolút kihasználták múlt szombaton azt a fél cm havat! hatalmas volt a boldogság!!

 Még mindig Harry Potter mánia. Már nem nézik(végig nézték a 7 részt egyszer és elég volt). Viszont a varázsigéket üvöltik órákon keresztül. A kicsi pöttöm is.

 "kapitulátusz!"
és Jengázik, ügyesebb,mint én :)

II. felvonás

Patrik megkapta a papírt,hogy gyógyult-délelőtt, esti fürdetésnél: -"Nézzétek, Máté pöttyös!"
Juhhé!
Szervezés, ki marad itthon, ki megy dolgozni, ki helyettesít,kivel cseréljek.....Félévzárás.Apa dolgozik 1000-rel. Nagyi segít.
Máté maradt. Hőemelkedése volt este, már az sincs, szaporodnak a pöttyök.
Még Milcsit várjuk  a sorban....

I. felvonás vége


hétfőn Nagyi visszavitte Patrikot a doktornénihez, kezébe kapta az igazolást, hogy közösségbe mehet.
Sokat nagyizott, jól el volt itthon.
De ma már boldogan ment oviba.

2014. december 28., vasárnap

Karácsony


 
24én reggelre érkezett a fa, kicsit nehezen, de csak összehoztuk. sötétben, csak a telefonvilágítással kerestük az alsóépületben  a talpakat.


 
 A szentesti vacsorát Máté végig énekelte és ugrálta. Nagyon várták az ajándékbontást.
Milán éjfél előtt 20 perccel dőlt ki(apukájával együtt). Magam mentem az éjféli misére.








ezt találtam a fa alatt.

és ennyi minden érkezett, és még ennél is több!


Máté 25-26án nagyon náthás volt, de olyan ügyesen átvészelte.
25én Gyuriék jöttek.
26án csak játszottunk és játszottunk.
27én mentünk a  mamáékhoz.