2015. január 23., péntek

Hétfőn-kedden-szerdán Nagyi volt Mátéval, a utolsó 2 napját velem töltötte. Szépen leszáradtak a pöttyök, vastagon varas, borzasztó érzés végig simogatni a hátát!

Isten Éltessen,Apa!

Kedden 7 után ért haza, akkor ünnepeltünk!
A fiúk saját készítésű ajándékaikkal lepték meg apát. Még pöttöm is festett:)

2015. január 19., hétfő

hétvége

 Bogi és Kitti volt Nálunk.

Milcsinek szombaton Abonyban volt meccse, nagyobb korcsoportosokhoz tették másodmagával. Nagyon büszkék vagyunk rá! Ezüst értem kapott a Csapat!

Éremmel feküdt, kelt....napokig

2015. január 15., csütörtök

A kis Pöttyösünk nagyon pöttyös

Kb. 5 ször annyi kiütés van rajta,mint Patrikon volt. Van a  szemhéján, a fülében, tele a fejbőre, szája körül... Nagyon nehezen viseli, 3. napja magas láza van, nem tud aludni se éjszaka, se délután, forgolódik, nyugtalan, viszketnek a  pöttyei. Most pl. befeküdt Patrik ágyába, 1 perc alatt el is aludt. 9 órakor. (nehéz éjszaka után)

2015. január 13., kedd


 Abszolút kihasználták múlt szombaton azt a fél cm havat! hatalmas volt a boldogság!!

 Még mindig Harry Potter mánia. Már nem nézik(végig nézték a 7 részt egyszer és elég volt). Viszont a varázsigéket üvöltik órákon keresztül. A kicsi pöttöm is.

 "kapitulátusz!"
és Jengázik, ügyesebb,mint én :)

II. felvonás

Patrik megkapta a papírt,hogy gyógyult-délelőtt, esti fürdetésnél: -"Nézzétek, Máté pöttyös!"
Juhhé!
Szervezés, ki marad itthon, ki megy dolgozni, ki helyettesít,kivel cseréljek.....Félévzárás.Apa dolgozik 1000-rel. Nagyi segít.
Máté maradt. Hőemelkedése volt este, már az sincs, szaporodnak a pöttyök.
Még Milcsit várjuk  a sorban....

I. felvonás vége


hétfőn Nagyi visszavitte Patrikot a doktornénihez, kezébe kapta az igazolást, hogy közösségbe mehet.
Sokat nagyizott, jól el volt itthon.
De ma már boldogan ment oviba.

2014. december 28., vasárnap

Karácsony


 
24én reggelre érkezett a fa, kicsit nehezen, de csak összehoztuk. sötétben, csak a telefonvilágítással kerestük az alsóépületben  a talpakat.


 
 A szentesti vacsorát Máté végig énekelte és ugrálta. Nagyon várták az ajándékbontást.
Milán éjfél előtt 20 perccel dőlt ki(apukájával együtt). Magam mentem az éjféli misére.








ezt találtam a fa alatt.

és ennyi minden érkezett, és még ennél is több!


Máté 25-26án nagyon náthás volt, de olyan ügyesen átvészelte.
25én Gyuriék jöttek.
26án csak játszottunk és játszottunk.
27én mentünk a  mamáékhoz.

2014. december 22., hétfő

december

még több Mikulás,  Bölcsis karácsony, ovis szereplések,zeneiskolai hangverseny, teadélután a suliban, Betlehemezés a templomokban, idősek otthonában...... kicsit zsúfolt volt




de azért megpróbálunk elcsendesedni, lassítani és a karácsonyra hangolódni.

közben fiúk beleestek a náthás köhögős felsőlégúti nyavajába. 2-2 napot voltak itthon .


2014. december 4., csütörtök

ÉN IS, ÉN IS!



Mikulás a Gépipariban

 Milcsi furulyázott, Patrik hegedült, Máté HANGOSAN énekelt:) annyira cukuk és bátrak voltak.
 volt ugrálóvár, bordásfalon másztak, Milcsi focizott Apával...csuromvizesen-Mátét 1 monoklival-hoztuk haza. NAgyon jól érezték magukat!




2014. december 1., hétfő

 Milcsi fogadóórája a múlt héten szerdán volt.
Sok jót hallottunk róla.A felmérői 100%osak (anélkül, hogy itthon tanulnánk rá), házi feladatai sosincsenek, iskolában elkészítik-gyorsan.
A magatartása....Ő  a hangadó és  a főnök, ha azt mondaná az osztálynak, hogy csend legyen, CSEND lenne, ha azt mondja csináljunk kupacot, máris egymás hegyénhátán vannak....ha fociznak 200 a vérnyomása a tanító néni szerint, ja, és ha igazságot kell tenni, Ő ezerrel magyaráz, és mindig ott a De...és még egy ráadás De.szóval ezért változó a magatartása.
 Patriknál most szerdán lesz.
Nincs étkezés, nincs este, hogy ne tenné össze kis kezeit imára. hihetetlen  milyen jó lelkű kisgyerek.
vége a 3 heti úszásnak, nagyon sajnálja. én meg azt, hogy nem látom az iskola ablakból, hogy ott battyognak...

a múlt héten 1kg lisztből sütöttük a mézeskalácsot. keddre már nem volt.


Mát csak úgy ontja magából a mondókákat, dalocskákat, Mikulás énekeket. Ő is mindig énekel, mint Patrik:)
Már mosolyogva hagyom ott a bölcsiben, én is!

Milcsi újra nagyobb kledvvel furulyázik, Patrik többet hegedül, kész kis zenekar.

Hétvégén Velünk volt Molli, vagyis inkább nagyival, mert Mi apával ovis szülői esten  voltunk éjfélig.(vasárnap színház)