2014. október 30., csütörtök
Tisza-part
Olyan jó nagyot sétáltunk ebben a csodás időben. Gyönyörűen felújították a sétányt.
Még várjuk,hogy színesebbek legyenek a levelek!
2014. október 27., hétfő
őszi szünet
Szombaton délelőtt Bogiék Nagyit és Milánt Pestre vitték, Niki 30.születésnapját ünnepelték(én bekéredzkedtem 2 órányi vásárolgatásra Pesten).
Születésnapi késebéd után Nikiéknél aludtak.
Vasárnap Kitti átvitte Milánt Marihoz, Nagyit feltették a vonatra.
Milcsi közel 3 napot töltött Marival. ismét gazdag program várta. Esténként nagy lubickolás után gyorsan elaludt.
Körbevezették a Parlamentben, Állatkerteztek, Libegőzött....és az a sok sok élmény, esténként a telefonban hosszan, részletesen ecseteli.
Holnap Patrik váltotta volna, de sajnos hörghurutja lett, belázasodott vasárnap este.nagyon szomorú, de megértettte,hogy maradnia kell velünk.
sokat kell a hideg levegőn lennie, így ma jégkorizhatott az AbaNovák előtt.
Holnap is szeretne:)
Nag
Születésnapi késebéd után Nikiéknél aludtak.
Vasárnap Kitti átvitte Milánt Marihoz, Nagyit feltették a vonatra.
Milcsi közel 3 napot töltött Marival. ismét gazdag program várta. Esténként nagy lubickolás után gyorsan elaludt.
Körbevezették a Parlamentben, Állatkerteztek, Libegőzött....és az a sok sok élmény, esténként a telefonban hosszan, részletesen ecseteli.
Holnap Patrik váltotta volna, de sajnos hörghurutja lett, belázasodott vasárnap este.nagyon szomorú, de megértettte,hogy maradnia kell velünk.
sokat kell a hideg levegőn lennie, így ma jégkorizhatott az AbaNovák előtt.
Holnap is szeretne:)
Nag
2014. október 26., vasárnap
2014. október 19., vasárnap
Máté beszélőkéje
-Maaamí, létszi bonti ki!
-köszikeee szíveseeeen!
- Maaami, mit csinász?
-Miér?
-Ki ő?
-Innivalót kéjek létszives.
-Bicikével metyünk.
-Mijánka Ipkolába, Pattik óbodába, Nagyi ipkolába /piaccra, apa volánhoz.
Mit ettél uzsonnára? vacsoját!
-Máté vagyok. kettő eves.
-menyém=enyém
-tiem
- süss fel napot, a hinta palintát, dombon törik a diót végig énekli.
és még olyan olyan sok mindent mond, de ezek a kedvencek:-)
-köszikeee szíveseeeen!
- Maaami, mit csinász?
-Miér?
-Ki ő?
-Innivalót kéjek létszives.
-Bicikével metyünk.
-Mijánka Ipkolába, Pattik óbodába, Nagyi ipkolába /piaccra, apa volánhoz.
Mit ettél uzsonnára? vacsoját!
-Máté vagyok. kettő eves.
-menyém=enyém
-tiem
- süss fel napot, a hinta palintát, dombon törik a diót végig énekli.
és még olyan olyan sok mindent mond, de ezek a kedvencek:-)
2014. október 14., kedd
2014. október 12., vasárnap
csodálatos őszi hétvége
Elmentünk egy hatalmas bicikli túrára a NEFAG erdőbe.
Olyan öröm nekünk a városban ez a hatalmas bicikli hálózat! és ma felfedeztünk, hogy a NEFAG erdőben is épül a bicikli út!
Patrik a nagyival a Mátrába buszozott!
Máté
csodálatosan beszél, komoly mondatokban. Mindig beszél, és mindent elmond, elmagyaráz
És állandóan kérdez: de mi ez? Mi? de miért? miért?
megennivaló:)
és első WCbe kakiláson is túl van. Szólt , hogy kakilni kell, és már szaladtunk is!
És állandóan kérdez: de mi ez? Mi? de miért? miért?
megennivaló:)
és első WCbe kakiláson is túl van. Szólt , hogy kakilni kell, és már szaladtunk is!
Patrik első szereplése
Ovisok és Milán osztálytársai készítették a műsort.
Patrik hegedűszójával indult a műsor
Amíg a megnyitó beszédek tartottak, Patrik állt a színpadon, forgatta a vonót lazán, mosolyogva. Izgalomnak nyoma sem volt.
Hibátlanul játszotta a Süss fel napot!
NAgyon nagyon büszkék vagyunk rá!
.
2014. október 9., csütörtök
A hétvégére Máté betegebb lett. Így neki kezdtünk egy antibiotikum kúrának.
Hétfőn Nagyival volt, kedden apával, szerdán nagyival, csütörtökön apával, holnap óracserékkel 10től nagyit váltom itthon.
Sajnos -ma már szerettük volna vinni Mátét bölcsibe, de -mára hatványozottan náthásabb lett.
Milcsi hol köhög, hol a torka fáj, de nem akar maradni, iskolába szeretne járni.
Hála az Égnek, még nem vették el a kedvét tőle!
Nagyon vágyom már, hogy kikecmeregjünk ebből a felső légutas nyavajából.
Persze minden jóban van valami rossz, apának is jót tett a kicsivel egy kis összebújás.
Holnap én ölelgethetem naphosszat!
Olyan édesen fecseg, szeretget, énekel, játszik....
Hétfőn Nagyival volt, kedden apával, szerdán nagyival, csütörtökön apával, holnap óracserékkel 10től nagyit váltom itthon.
Sajnos -ma már szerettük volna vinni Mátét bölcsibe, de -mára hatványozottan náthásabb lett.
Milcsi hol köhög, hol a torka fáj, de nem akar maradni, iskolába szeretne járni.
Hála az Égnek, még nem vették el a kedvét tőle!
Nagyon vágyom már, hogy kikecmeregjünk ebből a felső légutas nyavajából.
Persze minden jóban van valami rossz, apának is jót tett a kicsivel egy kis összebújás.
Holnap én ölelgethetem naphosszat!
Olyan édesen fecseg, szeretget, énekel, játszik....
2014. október 2., csütörtök
Beteg a gyereked?-Nézz magadba! Ne csak Őt gyógyítsd!
Mindahárom és én vagyok a 4.
Milán hetek óta köhög, ACC100at kap.
Patrik betegszabin volt hétfő-szerda, mert nyakig volt a náthában.
Máté szombaton lázas volt, de hétfőre semmi baja nem volt, így jár bölcsibe.
Én tegnap este lemondtam az edzést, konkrétan le kellett feküdnöm, pedig lázam nincs. A légcsövem rettenetesen fáj, szexi, rekedtes a hangom.
De már a megoldási szakaszban vagyok, látom a végét....
És hogy miért jó, hogy beteg lettem?
Mert tudom, hogy minden gyermekem annyira érzékeny, és jólelkű
Milcsi ma ezt hozta nekem a suliból, amikor feküdtem azon versenyeztek ki főzzön teát, kérek.-e kávét....mellém bújtak, simogattak. annyira tündérek voltak.
Milán hetek óta köhög, ACC100at kap.
Patrik betegszabin volt hétfő-szerda, mert nyakig volt a náthában.
Máté szombaton lázas volt, de hétfőre semmi baja nem volt, így jár bölcsibe.
Én tegnap este lemondtam az edzést, konkrétan le kellett feküdnöm, pedig lázam nincs. A légcsövem rettenetesen fáj, szexi, rekedtes a hangom.
De már a megoldási szakaszban vagyok, látom a végét....
És hogy miért jó, hogy beteg lettem?
Mert tudom, hogy minden gyermekem annyira érzékeny, és jólelkű
2014. szeptember 28., vasárnap
Iskolai családi nap
A Tiszaligeti strand területén voltunk, fantasztikusan jól sikerült. Gyerekek, felnőttek jól érezték magukat! csodálatos idő volt, gyönyörű a tó körül...
sok a Mustármag ovis tesó, így a kicsik is azonnal megtalálták a nekik való társaságot!
apa vezette a focit.
sok a Mustármag ovis tesó, így a kicsik is azonnal megtalálták a nekik való társaságot!
apa vezette a focit.
legújabb hóbort:)
Bennünket is utolért, nem is gondoltuk volna! gumikból karkötők készülnek.Már az egész családot ellátták. Fejenként 2vel. Máténak, Nagyinak, dédinek, apának....mindenkinek ott díszelegnek a kezén.
kézügyesség fejlesztőnek és koncentrálókép. fejlesztőnek sem utolsó
kézügyesség fejlesztőnek és koncentrálókép. fejlesztőnek sem utolsó
2014. szeptember 23., kedd
Kiesett Patrik 1. tejfoga
Pontosabban Gyöngyi kikapta 1 pillanat alatt. Már annyira mozgott neki, 3 napja nem evett, mert"fáj". Gyöngyi rásegített.
Most rettentően boldog és büszke!
Most rettentően boldog és büszke!
Vasárnap Volán Családi napoztunk.
Apa focizott, Milán szurkolt és labdát szedett, Patrik népi játékozott és Mátéval ugrálóvárazott.
Mátét délben elvittem ebédelni, hazaszállítottam aludni és mentem vissza a többiekért.
Már az arcestésre nem jutott idejük, így itthon kreatívkodtak-egy kiszuperált szemhéjfesték palettával.
Apa focizott, Milán szurkolt és labdát szedett, Patrik népi játékozott és Mátéval ugrálóvárazott.
Mátét délben elvittem ebédelni, hazaszállítottam aludni és mentem vissza a többiekért.
Már az arcestésre nem jutott idejük, így itthon kreatívkodtak-egy kiszuperált szemhéjfesték palettával.
2014. szeptember 20., szombat
elrohant a hét.
"Naptár"ban élünk.
kit hová, hányra kell vinni, ki, és mikor megy érte.....
Eddig csak Patrik maradt fél6ig az oviban, úgy telefonáltak rám....mert úgy tudtam, hogy csütörtökön van a Ficseri, akkor nem kell Patrikért menni, csak 6ra. Milcsit Gyuri elhozta a suliból, Mi szülőire mentünk az iskolába.
5.20korn mikor a telefonom csörgött, olvasom óvónéni....már tudtam.
Valóban a héten volt Ficseri, csak éppen átkerült szerdára:(
próbálom összeszedni magam...
A SZülőin csupa jót hallottunk. 3 felmérőt írtak 100%osak. VAn 1 új kislány. Milán mellett ül, nagyon sokat segített neki.
MA Pesten voltak Nagyival színházban. Délben indulak, fél9re értek haza. Ruminit nézték, a Fiúknak nagyon tetszett. (több regény egy tengerész kisegérről, esténként olvasgatjuk.
Mátéval töltöttük a délutánt. Apa is Pesten volt, volános meetingen.
"Naptár"ban élünk.
kit hová, hányra kell vinni, ki, és mikor megy érte.....
Eddig csak Patrik maradt fél6ig az oviban, úgy telefonáltak rám....mert úgy tudtam, hogy csütörtökön van a Ficseri, akkor nem kell Patrikért menni, csak 6ra. Milcsit Gyuri elhozta a suliból, Mi szülőire mentünk az iskolába.
5.20korn mikor a telefonom csörgött, olvasom óvónéni....már tudtam.
Valóban a héten volt Ficseri, csak éppen átkerült szerdára:(
próbálom összeszedni magam...
A SZülőin csupa jót hallottunk. 3 felmérőt írtak 100%osak. VAn 1 új kislány. Milán mellett ül, nagyon sokat segített neki.
MA Pesten voltak Nagyival színházban. Délben indulak, fél9re értek haza. Ruminit nézték, a Fiúknak nagyon tetszett. (több regény egy tengerész kisegérről, esténként olvasgatjuk.
Mátéval töltöttük a délutánt. Apa is Pesten volt, volános meetingen.
2014. szeptember 14., vasárnap
Máté
-Hány éves vagy?
-Kettő.
-Hogy hívnak?
-Máté!
Állandóan beszél, be nem
áll a szája.
Mami, mi?mami , Mi?
mami, micsinász? micsinász?
jáccunk!jáccunk!
és sorolhatnám.
3 szavas kis mondatait rakosgatja.
vagy énekel, vagy hahotázik.
Ma túlságosan is eleven volt. Pörgetik egymást!
MA találkoztunk az egyik gondozónénivel. olyan örömmel köszönt és integetett neki sziát!
pénteken apával ment, síráás nélkül.
Mondta is hogy "egyedül, egyedül!" és ment!
-Kettő.
-Hogy hívnak?
-Máté!
Állandóan beszél, be nem
áll a szája.
Mami, mi?mami , Mi?
mami, micsinász? micsinász?
jáccunk!jáccunk!
és sorolhatnám.
3 szavas kis mondatait rakosgatja.
vagy énekel, vagy hahotázik.
Ma túlságosan is eleven volt. Pörgetik egymást!
MA találkoztunk az egyik gondozónénivel. olyan örömmel köszönt és integetett neki sziát!
pénteken apával ment, síráás nélkül.
Mondta is hogy "egyedül, egyedül!" és ment!
szerda óta szakad
én meg 2 napja állandóan mosok, szárítógépezek, vasalok.
ugyanis uraságainak borzasztóan tetszik az özönvízszerű esőzés.
Esernyőznek, pocsolyában ugrálnak, csuromvizesen, de ez még semmi!meregetik, egymás fejére öntögetik a vizet.
Ez ám az öröm!
Susan Cain: CSEND című könyvét olvasom....
most vegye akit érdekel 30%kal olcsóbb. én még teljesen áron vettem:)
ugyanis uraságainak borzasztóan tetszik az özönvízszerű esőzés.
Esernyőznek, pocsolyában ugrálnak, csuromvizesen, de ez még semmi!meregetik, egymás fejére öntögetik a vizet.
Ez ám az öröm!
Susan Cain: CSEND című könyvét olvasom....
most vegye akit érdekel 30%kal olcsóbb. én még teljesen áron vettem:)
2014. szeptember 11., csütörtök
kezdünk "beállni"
3 reggel én viszem Mátét, 2szer Apa(akkor 7kor ott vannak). 2szer megyünk autóval.
A Fiúkat 3an, beosztva visszük.
2 délután hegedű/angol, Mátét apa vagy én hozom, éppen kinek "esik" útba.
Milánék átköltöztek az új iskolába.
Megérkezett az első beírás, nagyon szomorúak voltunk, Ő nagyon szégyelli magát, egy nagytestvéres osztálytárs butaságát utánozta, amiről Ő azt se tudja mit jelent.
Este fél 9kor kidőlnek, annyira álmosak.
és még nincs furulya, nincs foci és úszó edzés.
és én sem javítom a dolgozatokat....
3 reggel én viszem Mátét, 2szer Apa(akkor 7kor ott vannak). 2szer megyünk autóval.
A Fiúkat 3an, beosztva visszük.
2 délután hegedű/angol, Mátét apa vagy én hozom, éppen kinek "esik" útba.
Milánék átköltöztek az új iskolába.
Megérkezett az első beírás, nagyon szomorúak voltunk, Ő nagyon szégyelli magát, egy nagytestvéres osztálytárs butaságát utánozta, amiről Ő azt se tudja mit jelent.
Este fél 9kor kidőlnek, annyira álmosak.
és még nincs furulya, nincs foci és úszó edzés.
és én sem javítom a dolgozatokat....
2014. szeptember 6., szombat
Máté 2 éves
Örök mosoly és vidámság, örökké fecsegő, örök kis huncutság és örök szerelem.
Bárcsak érezhetném, magamhoz ölelhetném napközben is, bárcsak nyaggatna és húzna és kérdezne....bárcsak visszatekerhetném az idő kerekét. mivel nem tudom, így csak annyit tehetek, hogy hálát adok ÉRTÜK, hálát adok minden velük töltött hangos vagy csendes percért, a szeretetükért.
KÖSZÖNÖM!
2014. szeptember 5., péntek
Máté 1 hetet volt itthon.3 hét bölcsi után 1 hét betegszabadság.
1jén vittük újra bölcsödébe, nagyon nehéz volt. Napközben is sírogatott.
"anya e-ment, anya e-ment"
reggel örömmel indul, csak amikor a főiskolánál leszállunk a buszról, akkor kezdi, hogy "vissza, vissza!"
Napközben jó kedvű, beszélget, játszik, jól eszik, gyorsan elalszik és végig piheni az alvásidőt.
csütörtökön apa vitte, picit rövidebb sírással kezdte a napot.
Most megpróbáljuk így.
1jén vittük újra bölcsödébe, nagyon nehéz volt. Napközben is sírogatott.
"anya e-ment, anya e-ment"
reggel örömmel indul, csak amikor a főiskolánál leszállunk a buszról, akkor kezdi, hogy "vissza, vissza!"
Napközben jó kedvű, beszélget, játszik, jól eszik, gyorsan elalszik és végig piheni az alvásidőt.
csütörtökön apa vitte, picit rövidebb sírással kezdte a napot.
Most megpróbáljuk így.
2014. augusztus 31., vasárnap
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



