2011. július 29., péntek

egy gyerek




Nagyi Bogiékhoz készült. Megkérdezte Milát elmenne -e Vele?
Milán boldogon csomagolta hátizsákját.

Patrikkal hármasban vagyunk. Mindannyiunknak hiányzik Milán.
Posted by Picasa

2011. július 28., csütörtök

nyári szünet

csak éppen nyár nélkül.
ma is hol esett, hol nem.lassan 2 hete ilyen az idő...




de a Fiúk így is remekül feltalálják magukat.
Posted by Picasa

2011. július 21., csütörtök

Pécs

azt hiszem ilyenkor azt mondják: első látásra szerelem.Csodálatos város, a történelmi épületei, a sétáló utcái, csodálatos épületei, csobogói.... a tisztasága, virágai, szépsége...magával ragadtak.
Bartos Erika Hoppla könyve volt az útikalauzunk. Biztos vagyok benne, hogy a Fiúknak sokkal
maradandóbb élmény lesz!
Nagyokat sétáltunk,-ők sokat szaladtak, galambokat kergettek-,bejártuk a belvárost. A könyvben említett helyeket meglátogattuk egytől egyig!

Milánnak nagyon tetszett a Zsolnay -kút és a dzsámi. Patriknak a marcipán múzeum Bambija vésődött mélyen az emlékezetébe:)

A sétáló utcán lévő Palatinus Hotelben laktunk. Gyönyörű szálloda. Milán önállóan közlekedett kulcsot elkérni, liften le-feljárt egyedül, önállóan járt-kelt a svédasztalnál. Csak csodálkoztunk, milyen kis ügyes önálló!

sajna az idő elromlott. kedden este vihar volt, de mivel közel volt a szálloda, így bátran indultunk este is sétálni. szerdán reggel esett, és délután is volt egy kis zuhi, de a nap nagy részét kihasználtuk. Ma hűvösre fordult, és szemerkélt. de gumicsizmát húztak a Fiúk, és még játszóterezni is mentünk.

Még szívesen maradtunk volna!

Posted by Picasa

2011. július 18., hétfő

Hőség még ma is. Holnap kirándulunk Pécsre


ma ismét nagyon meleg napunk volt. napok óta reménykedünk, hogy jön egy kis lehűlés...

hát szerdára mondja, amikor éppen "nyaralni leszünk".
Holnap Pécsre indulunk 3 napra.
Bízunk benne, hogy Milán nem lesz beteg.torkát fájlalja, tüsszög...
Posted by Picasa

Világít a Kossuth téri szökőkút

Posted by Picasa

2011. július 16., szombat

Szombat esti séta



Este Bogiékkal a Tisza paartra indultunk. A Galériában leültünk egy fagyira, aztán a Fiúk lefutották a köreiket a rózsa kertben.
Végül leültünk egy gyros-pizza vacsira.
meglepően jól viselkedtek, én kevésbé.

Posted by Picasa

Molli nyaralt


gyorsan eltelt a hét.

Nyaraltak nagyival Egerben, Martfűn strandoltunk pénteken Bogiékkal, szombaton Lillikéék is csatlakoztak a kerti pancsihoz.
Így gyorsan elszaladtak a napok.



képek itt
Posted by Picasa

2011. július 14., csütörtök

Újra sokan vagyunk!


szerencsésen megérkeztek ebben az embert próbáló hőségben.
Kittikadva.Elfáradva.

A gyerkőcök tele vannak élményekkel:) Nagyi 1 perc pihenőt sem hagyott nekik. Nem unatkoztak!

Köszönjük Nagyinak a nyaraltatást! AZ utat, a türelmét és az energiáját! és Kittinek is!!Mert Nagyi azt mondta:"Kitti nélkül nem ment volna!"

Közben Bogi is megérkezett SZolnokra

Képek itt
Posted by Picasa

2011. július 13., szerda





Délelőtt Danival motoroztak, vonatoztak. Végül Patrik korán elálmosodott, fél12kor aludni kéredzkedett.
Posted by Picasa

EGY GYEREK



Munka után Apa festette a várat, a folyosó falat, addig Mi Patrikkal festettünk, vizeskedtünk-közben elmentem 1 órára, ketten festették a folyosót. Be is fejezték!
Vacsi után(2 tojásból rántotta és kovi ubi) felbuszoztunk a városba. A Galéria előtti téren leültünk. zenekar játszott, Patrik 2 gombóc fagyit kanalazott, közben a csípőjét rázta, apa sört ivott, mami jegeskávét.
Olyan nyugi volt, Patrik sem sietett, így elüldögéltünk. Kicsit sétáltunka híd lábánál, 8 után indultunk haza. Még Patrik legyűrt egy óriási sós rudat.

EFOTT van, sok sok siheder,magáról nem tudó fiatal, szökőkútban fürdőzők, útszélén sörözők, és éhesek....sokan vannak.

Milcsiék ma Lillafüredre kirándultak. El se (vagy inkább nagyon is el)tudom képzelni mennyire lesz nagyi és Kitti fáradt, és hogy mennyi mennyi mesélni valója lesz a 2 kis lurkónak.

Patrik emlegeti Milánt, de nem kétségbeesve keresi, esténként szépen elalszik, semmi sírás...szóval akkor emlegeti, ha valamit meg akar osztani vele. pl. szedret szedtünk, vagy kinder pinguit kapott..."ez a Miláné!"....Édes kis Bogyóm!
Mekkora lesz holnap a BOLDOGSÁG!


Posted by Picasa

3asban

Molli, Milán, Kitti és Nagyi Egerben töltenek 2 éjszakát.
napközben Patrikkal kettecskén vagyunk. Villámgyorsakat főzök, olvasgatok, festünk, mesélünk, játszunk és biciklizünk.

Most látom csak, hogy valóban az 1 és 2 gyerek között van a nagy szakadék. 2 már macerásabb.:)de amennyivel több aproblémabb, annyival több az öröm is!:D

Patrik köré nem kell annyi körítés, nem kell annyit könyörögni...egyszerűbbnek tűnik sok sok(szinte) minden.

tegnap este 8kor még Apával vásárolni mentek. délután nagyot aludt, fél11kor aludt el éjjel-6.30kor ugyanúgy kelt.

NAgyon féltem, hogy sokat fog sírni Milánt hiányolva, hogy nyugszik majd meg....
de hála az égnek eddig nem volt semmi baj.Néha néha keresi, kérdezi,hol van Milán, de azt mondom, majd jön és az Élet megy tovább;) Ma reggel még telefonon is beszéltek.

Milánék jól vannak, állítólag ügyesen viselkednek. utaznak, pancsolnak. nagyi folyamatosan a programot szervezi. egy perc pihi sincs:)

2011. július 11., hétfő

Martfűi strand

Vasárnap nem volt melegünk, mert a 39fokot a strandon töltöttük.
első alkalom volt, hogy Martűt választottuk, de biztosan nem ez volt az utolsó!

A jegyár is nagyon jó, a medencék kialakítása is szuper!
Végre ültünk, és a gyerekek pancsoltak:)
Milán úszott, és Mi is! Apa 3 méterről ugrott:)(Milcsi majd jövőre)

A nagy medence oldalában van 3 méter mélyen van egy hajó ablak, ami az öltöző folyosóra néz. 2 úszó kislány kukucskált, integetett, produkálta magát a 2 fiunknak kb. negyed órán keresztül. Patrik akkkkkkorákat kacagott.

SZóval szuper jó a Martfűi strand!!!Télen- nyáron csak ajánlani tudjuk!

2011. július 9., szombat

Mollika zsúrja

SZombaton délelőtt Ágota barátnőm érkezett hozzánk Pestről.
Körbe sétáltunk a városban, büszkén mutogattam újabb és szebb részeinket:)
APa Fiúkkal dínó kiállításra ment a Cora parkolóba(20perc alatt végeztek)

DÉlután fél4re mentünk Mollika zsúrjára.
Milán kicsit szégyenlősnek tűnt, nehezen oldódott, de feltalálta magát, nem unatkozott!
PAtrik a nagyobban társaságát élvezte. ment Velük, mint a kis pulikutya. sajnos az emeletre is fel ment velük....

Végül kint játszottak az udvaron, vízi csúszdáztak, vizet hordtak, kreatívkodtak.





Köszöntés:
Posted by Picasa

2011. július 8., péntek

Fogorvosnál jártunk

Ma ültek a fiúk először fogorvosi székben.
Zsombi apukjához mentünk este. Zsombi liftezett, fújókázott, vizet spriccelt...nagyon tetszett a Fiúknak. Ő már profi. (sajnos már több tömött foga van, innen jött az ötlet is, hogy Milcsit is megnézessük.meg egyáltalán ismerkedjen és batrátkozzon az orvosi székkel, eszközökkel, fogorvossal)
Milán ült be először a székbe. Szépen nagyra nyitotta a száját. Nincs rossz foga. Aztán Patrik következett. ügyes volt, de kicsit elszomorított a doktor bácsi.
el kell venni tőle a cumit minél előbb, már most csúnya mély harapása van, ezért is dugja ki a nyelvét beszéd közben. ez csak rosszabb lehet.

25 perc keserves sírás után megkapta cumit8mert azt gondoltuk cumi nélkül is menni fog), de amint elaludt, azonnal elvettem Tőle. Holnap elviszi a kis dínónak(dínó expo van a Coránál;))

Holnap Molli zsúrjára megyünk.

Danival


Másfél hete vannak itthon Veráék, már találkoztunk Velük,

de a nagy beszélgetésekben a fotózás elmaradt.
Mindig nagy örömmel várják Danit játszani, és szomorúak, ha valami miatt meghiúsul a találka.






Posted by Picasa

2011. július 5., kedd



csak úgy rohannak a napok.
Hideg van, állandóan esik, és fúj a szél.


Inkább bent vagyunk a házban, bár Ők esernyővel is képesek bringázni.

Patrik továbbra is állandóan enne.
Felismeri a színeket.

Milán előszeretettel hordja az óráját, ismerkedik vele. A fél-negyed már megy. és hogy mennyi óra lesz.

Korán kelnek. Patrik 6kor. olykor olykor Milcsi7ig elszunyókál.
aztán mese(TV) előtt reggeli. AZtán bent kis játék után udvar és akkor hozzánk jönnek,vagy játszótérre megyünk.
vagy bolt, piac, főzés stb.

Milcsi kicsit jobban eszik, mintha szedegetné össze magát.
Patrik du.2-3 órákat szundít, addig Milánnal társasozunk, beszélgetünk. Alig várja,hogy Patrik ébredjen.
AZtán irány az udvar estig. Nagyon várják Apát. Ugranak a nyakába, ebédelni se hagyják.



8-fél9körül fürdés. 9re alszanak.
ÉS mindennap így telik.
Bárcsak sokkal messzebb lenne aug1.ha rágondolok már görcsben a gyomrom. Bölcsibe kell vinnem a kisebbikünket. Imádok Velük lenni. Megint megváltozik minden. Jönnek a nehéz idők...
Posted by Picasa

2011. június 26., vasárnap

Váci Egyházmegyei Találkozó



Pénteken-szombaton került megrendezésre.

Mi szombaton délelőtt látogattunk ki a Tiszaligetbe a focipályához, nem terveztünk hosszú ott tartózkodást, végül ott ragadtunk.

Milán találkozott az ovis társaival, óvó nénikkel. Ugrálóvárazhattak, szaladgáltak, birtokba vették a foci pályát, a távolugró gödör lett a homokozó. Oly annyira feltalálták magukat, hogy nem is kellett szórakoztatni Őket. Mi felnőttek is beszélgethettünk nyugodtan.

Folyamatosan kenték a zsíros kenyeret, osztották a sütiket, a mátraverebélyi cigányok a bodakot sütötték szívvel, lélellek kínálták8valami isteni volt! melegen zsírral, paradicsommal és hagymával. azóta itthon is csináltunk 1 vacsira:csak liszt , só, víz és szódabikarbóna kell hozzá,összegyúrni, pizza nagyságúra nyújtani és be a sütőbe. KÉSZ!i, félbevágni, tölteni.... nyam nyam)

Milcsi Flórával játszott sokat. Most együtt járnak úszni is.


Patrik is élvezte a nagyobbak társaságát.

Végül ott ebédeltünk. Több ezer ember kapott ebédet. Kígyózott a sor.
óriási hangulata volt a találkozónak. Felüdülés volt jó emberek között tölteni egy fél napot.

Patrik annyira fáradt volt 1kor, a biciklin hazafelé elaludt.


Posted by Picasa

2011. június 23., csütörtök

gyereknap

Posted by Picasa
Ancsikáékat vártuk, de lebbetegedtek, így Marcikáék ugrottak be helyettük:)
Patrik futóbringán közlekedik 3.napja. Levettük az ülését a legalacsonyabb fokozatra. ma már az utcára is kimerészkedtünk egy jó nagy körre. (Milán tempójához képest csiga lassúsággal haladtunk.) még a megállással vannak gondok...
Délután strandoltunk. Mindkét gyerekünk delfin lehetett előző éléetében;)

2011. június 20., hétfő

Hídi vásár

Visszavonom amit pénteken írtam.

Még a szombati zsúr után kimentünk este fél8 után a Fiúkkal.
TÖMEG volt!
repesett a lélkem, van ÉLET Szolnokon is!!!
a kollázs 1.fotóján cseh barna sörért álltak sorba.a 2. fotó a galéria előtti tér benépesült. a 3. kép csak azért, mert péntek este ezek a székek-fotelek üresek voltak.
4. dugig volt a híd:D még este 8kor is!
Hajrá Szolnok!

Posted by Picasa