2015. december 20., vasárnap

Samu látogatóban és Olivia szülinapi partyja

Vasárnap délután Apa unokatestvére jött a Családjával látogatóba. Máté majd megette a szeretetével a másfél éves kis Samut.
Szombatona 3 fiúval szülinapi partyn voltunk. Csuromvizesek letteka  végére..
Máté csillámtetkókat festetett. Bátran, egyedül, nagyfiúsan.MAga intézte.



Adventi műsor :)


2015. december 18., péntek


Milcsi kicsit köhögősen, orrfolyósan végig küzdötte a szünet előtti 2 napot. Szereplás, ünnepség! nem hiányozhat.:)
Pénteken maguk jöttek át hozzám a suliba ünnepség után-nekünk karácsonyi ebéd lett volna. ... volt rá 3 percem, ....évek óta nem sikerül ott maradnom, beszélgetni....
Szerdán Patrikék szerepeltek az AGORAban, Mátéval mentünk, Móka tornát jártak, CUKIK voltak

2015. december 16., szerda

karácsonyi pasztorjáték a Vartemplomban

Milánék vasárnap délelőtt szerepeltek. szerda du. a MÁV kórházban adták elő.
Mindannyian mentünk. Máté  a misét is kifejezetten jól bírta.
Milcsinek jó erős hangja van-neki nem kellett mikrofon:)


Patrik karácsonyi teadélután

Pásztor volt. Csodálatos műsort adtak  a kis elsősök, hiheteten  mennyire gordülékenyen ment, tanító nénik segítsége nélkül. Csak ámultunk!
Kókuszgolyót gyúrtak délelőtt, azzal vendégelték meg a szülőket, és egy angyalkás képet is kaptunk, amit a kis tenyerükkel festettek.

2015. december 13., vasárnap

szalagavató


Szuper jól sikerült! Ügyesek voltak a nagyfiaim, büszke vagyok rájuk! Fergeyeges műsort adtak.

2015. december 11., péntek

szalagavató

Drága 25 pótfiammal .szuper jól sikerült a táncuk! Büszke vagyok rájuk! Holnap nagy nap ,szülők előtt.

2015. december 8., kedd

Diákolimpia 2. hely

hetek óta készül a 14 fős kis csapat a komoly 2 fordulós megmérettetésre.
Nem hiába küzdöttek, meg lett az eredmény!
Zsolti bácsi volt a felkészítőjük. Múlt héten kedden volt az 1. próba és ma a második.
Azt mondták, történelmi esemény, hogy 2.ok lettek:)

2-fél5ig tartott a verseny, 6ra már Botonddal focizni mentek. fél8mire hazaér Milán. Ilyenkor alig látjuk(én meg főleg, 5-6 ig edzés.

PAtrikkal olvasgattunk, ügyesen olvas, Melinda néni azt mondta az elit alakultba tartozik(ők az olvasni tudók, hátul ülnek egy kupacban)


2015. december 7., hétfő

Kicsit hangosak az itthon létek. Néha nem is tudom Ők  a hangosabbak, vagy én, mi?!?
Néha úgy érzem megőrülök. AZ 1500tennivaló, és a haddelhadd....jaj, ne!
Próbálunk csendesebbek, türelmesebbek lenni. Reméljük mire az angyalkák hozzák  a karácsonyfát sikerül is.

MA én szedtem össze a fiúkat(98%ban így szokott lenni), Apáéknál volános akármi volt, így hnegyed9kor jött haza, 3ból 2 már aludt. A sulisok hamar kifáradnak.

Fél7kor ébresztjük Őket mindennap, öltöznek, pár falat, aztán 7kor már az autóban ülnek. Első Milán. Teszi be a kulcsot, mossa és törli az ablakot, ez a mániája most.

PAtrik ügyesen olvas, csodásak a betűi, hibátlanok a munkái. NAgyon büszkék vagyunk rá! A fogadóórán csak jót hallottunk, Az imádat kölcsönös  atanító nénikkel.
A lányok körülrajongják, állítólag, mert olyan tisztalelkű.
Hegedü tanárt váltottunk, Erzsike nénihez jár Patrik heti 2szer iskolaidőben, így mi észre sem vesszük.

Milcsi továbbra is könnyen gyorsan tanul. Millió 5ös, bár állítólag lazább az utóbbi pár hétben. Foci az örök!  heti 2 edzés éjszakába. sok sok szombati hétvégén meccs!
Botond a legjobb barát felváltva hordjuk Őket suliból Botond anyukájával. Imádni való kiskölyök.
Közben Milcsit heti1szer angolta hordjuk.

A csöpp kis Máténk nagyra nőtt.szereti az ovit, csak lány barátokat sorol:Lenke, Zsófi...
reggelente mosolyogva szalad az oviba, öleli az óvó nénit, pajtásokat!

2015. december 2., szerda

Zoli keresztapukájának 60. születésnapját ünnepeltük a Balaton mellett. Kihasználtuk a csodás őszi hétvégét, sétáltunk a parton is. (a Fiúk távirányítós hajóztak is). Rengeteg almát szedtünk a kertben, finomabbnál finomabb almák teremnek Laci bácsi kezei alatt!

ezt a fotót a Tiszavirág hídról készítettem du. fél5kor .
október 23ai hétvégén Bogiéknál voltunk. Lovagoltak a Fiúk, lovaskocsiztak...Gézát nyúzták minda3an.

Bogiékat vártuk csak egy ebédre. ÍGy készültek a kis pincérek .
iskolatej mánia. azon versenyeznek ki hoz haza többet.:((
SZámláljuk  a napokat!

2015. október 5., hétfő

Ősz

 Kihasználtuk a jó időt. Tájházat néztünk, a Tiszaligetben sétáltunk.
Apa nélkül, Ő ugyanis Nyárlőrincen töltődött 4 napot :)



A kis iskolásnak is jól megy a suli. nagyon szereti.Tanulni való itthonra egyiküknek sem marad.

Máté szülinap az oviban





2015. szeptember 24., csütörtök

hétvége

 Volanos családi nap volt vasárnap. Apa focizott,vagyis a kapuban állt. Azóta sem tökéletes a térde, sajnos.nem megy a futás.
 Szombaton tiszaligeti napok voltak. Milán biciklis ügyességi versenyen volt.





suli után a Tiszán






2015. szeptember 19., szombat

 Patrik a suliban. Már új kisbaratja van : Zselyke
 Gulyásfesztival
 Reggeli puszizkodas az ovikapuban
 Uzsi az oviban
 Milcsi biciklis ügyességi versenyen.

Tisza - part <3 p="">

2015. szeptember 6., vasárnap

2015. szeptember 4., péntek

4. nap az iskolában

Busszal mentünk, kb. 40 perc masszív sírás, vonyítás.....ksért Bennünket. "Nem akajok iskolába menni" a színészi véna benne van a gyerekben...csak az én helyzetemen nem könnyített. Szörnyű volt, tehetetlen voltam, még a suliban is sírt....