2015. augusztus 30., vasárnap

vége a nyárnak

 Nándorka 4. Születésnapját ünnepeltük 18-an.meg nagyi is meghívást kapott.nagyon jól éreztük magunkat.
 21- én házassági évfordulót ünnepeltünk. Apa repült egyet a város felett.

Szombaton Gyulara utaztunk. 3 csodálatos ,bar kicsit hűvös napot  töltöttünk abban gyönyörű kis városban.
Fiúknak volt program bőven
 Hétfőn a fürdőbol kirancigalni alig lehetett őket. Nem is értjük hogy bírták -megállás nélkül.





Patrik kezdi a sulit. Így fogatlanul:)

60 kg paradicsomot főztünk be................brrrrr



2015. augusztus 18., kedd

nyár

kicsit hosszú ez a szünet....hangosak, kiabálnak, nem hallanak, rohangálnak, versenyeznek, tele plezúrral, foltokkal, szálka ment, dagonyáznak, építenek, ............
Hosszú volt ez  a38 fokos forróság. nehezen viseltük.

vettünk egy kis turmixot, nagy a sikere :) több gyülölcsöt esznek.
Pénteken Milán ott alvós "buliban" volt egy évfolyamtársánál. Lombházban aludtak.

Szombaton a nagykörűi strandon voltunk, mint  a tengerpart.

 
 
vasárnap este Republic koncerten Milánnal(este 11ig). a kicsik Nagyiztak.


mindig akad elfoglaltásuk.





Nándorka szülinap


 Patrik csoporttàrsa a kisfiú. Máté imádja a kis húgát. Apukám at mindkét nagyszülő jól ismerte. Egyikukkel együtt dolgozott,a másik nagypapaval együtt ministraltak, gyermekkori jatszotarsak voltak. Számomra hihetetlen.

2015. augusztus 6., csütörtök

nyári vírus

Milán Marinal,ugyanazon az éjszakán, amikor apa is....milant,patrikot autóval cseréltem....
Apával csúnyán elbant a vírus. Szerintem agyrazkodast is kapott, másnap magánál se nagyon volt.

Patrik is hazaert

Így várták a tesók 



2015. augusztus 1., szombat

Milán Marival

 tele tele élménnyel! Apa:" kisgyereknek ennyi élményt 1 napra???!!!???"
hajó, Margit-sziget, fagyi, ez az..., Budapest -eye :).....
 Autóval vittük, mi is maradtunk....de jó volt csak sétálni és Csodálni Pest-Budát!




2015. július 29., szerda

Nyaralás Balatonlellén

Ott voltunk, ahol tavaly. Ismét csodálatos volt a hetünk!
38 fok volt,a víz közel 30 fokos, állt a víztükör, tiszta, langyos- ha kijöttünk a vízből törölköző sem kellett!
 PAtriknak kopoltyúja nőtt, az biztos! Milcsi nem volt benne annyit, Máté a lépcsőt rótta.

 
Én  annyit, de annyit úsztam, 2 könyvet elolvastam, futottam-úsztam reggelente, a parton  relaxáltam.
Csodálatos volt a víz, a part.....!
2 vihart láttunk, egyet az északi parton. Láttuk ahogy zuhog, láttuk a villámokat, a fiúk élvezték-volna- a hulámokat, ha hagyjuk. Egyet nagyon  közelről láttunk: Fát döntött, tetőnket vitte le, 40 cm-s vizet vödrökkel, seprűkkel vittünk messzebb a háztól. (itt megjegyzem, hogy mielőtt elmentünk azért nem volt net, mert hozzánk csapott be a villám. telefon és a router ment tönkre.minden más megúszta, azonnal leverte  abiztosítékot)




 A bobozást sem hagytuk ki!
"APa, nagy gázzal!!!"

1 nap volt hűvösebb, akkor  a meseszép veszprémi állatkertet céloztuk meg. NAgy élmény volt, főleg az alvó 14 kilóst cipelni;)

szóval még mindig nagyon szeretjük a magyar tengert!


haza jöttünk, és nyári tábort nyitottunk :-) 
olyan cukik

2015. július 13., hétfő

táborok

 Molli szülinapját ünnepeltük

Hétfőn Patrik Danival a Ficseris tábort kezdte itt az evangélikus házban, Milán Pécsre ment a Picifisekkel. Nagyon nagyon várta.

A vizilabdatáborral kuzdottunk. Reggelente nehezen mentünk, így nehéz napjaim voltak,de mikor mentem érte azzal fogadott,hofy nagyon jó volt.
Állítólag víz alá nyomta egy 4.-es fiú....elhiszem,hogy megijedt,es ez félelmet okozott reggelenként.

2015. július 8., szerda

Patrik nélkül


Annyit rosszalkodnak:) NAGyon várják haza Patrikot.

MA  nem úszott Patrik a vizilabdatáborban, azt mondták hányingerre panaszkodott-én meg attól félek  a nagyok megbánthatták, vagy tegnap nagyon elfáradt és nem mert szólni.... SOk a  nagy, nagy szájú, nagy pofával.(ma délután moziban voltak. napi két edzés van, délben átsétálnak a gyaloghídon, sajnos más program nincs)
Kerékpárral jövünk, megyünk.
Tényleg! Vettek közösen egy 24es bringát MIlánnak, így Patrik megkapta Millcsi 20asát. Azzal teker, Váltós;)

nyár

A múlt hétvégén Balatonkenesén voltunk László napon APa keresztapját köszönteni. Megnéztük a Balatont is.Messziről. Esős napot fogtunk ki.

NAgyi Erdélyben volt 4 napot, Apa szabin itthon Velünk, Megkezdte a gyógytornát.



Máté első vatta cukor evős élménye. NAgyon idegenkedett tőle-cuki volt:). Tisza-parti nyaraztunk, sajnos MIlcsinek nem volt kedve velünk jönni-fjét fájlalta, lehet,hogy napszúrást kapott.

Megérkezett Dani a Fiúk nagy örömére. Velük is aludt fent a galérián-bandáztak:)

Botondot láttuk szívesen hétfőn. Milánnak jobban telt a napja.
Patrik vízilabdatáborban van, Ő alegkisebb. Ő  aHŐSünk. 37 fokban gyalogolnak át a hídon a déli forróságba....
ISzonyatos hőség van. Csak így lehet kibírni. A kicsi is bátor, bár utálja, ha szemébe, fejére megy a víz, de hát megy oda is!