2015. január 13., kedd


 Abszolút kihasználták múlt szombaton azt a fél cm havat! hatalmas volt a boldogság!!

 Még mindig Harry Potter mánia. Már nem nézik(végig nézték a 7 részt egyszer és elég volt). Viszont a varázsigéket üvöltik órákon keresztül. A kicsi pöttöm is.

 "kapitulátusz!"
és Jengázik, ügyesebb,mint én :)

II. felvonás

Patrik megkapta a papírt,hogy gyógyult-délelőtt, esti fürdetésnél: -"Nézzétek, Máté pöttyös!"
Juhhé!
Szervezés, ki marad itthon, ki megy dolgozni, ki helyettesít,kivel cseréljek.....Félévzárás.Apa dolgozik 1000-rel. Nagyi segít.
Máté maradt. Hőemelkedése volt este, már az sincs, szaporodnak a pöttyök.
Még Milcsit várjuk  a sorban....

I. felvonás vége


hétfőn Nagyi visszavitte Patrikot a doktornénihez, kezébe kapta az igazolást, hogy közösségbe mehet.
Sokat nagyizott, jól el volt itthon.
De ma már boldogan ment oviba.

2014. december 28., vasárnap

Karácsony


 
24én reggelre érkezett a fa, kicsit nehezen, de csak összehoztuk. sötétben, csak a telefonvilágítással kerestük az alsóépületben  a talpakat.


 
 A szentesti vacsorát Máté végig énekelte és ugrálta. Nagyon várták az ajándékbontást.
Milán éjfél előtt 20 perccel dőlt ki(apukájával együtt). Magam mentem az éjféli misére.








ezt találtam a fa alatt.

és ennyi minden érkezett, és még ennél is több!


Máté 25-26án nagyon náthás volt, de olyan ügyesen átvészelte.
25én Gyuriék jöttek.
26án csak játszottunk és játszottunk.
27én mentünk a  mamáékhoz.

2014. december 22., hétfő

december

még több Mikulás,  Bölcsis karácsony, ovis szereplések,zeneiskolai hangverseny, teadélután a suliban, Betlehemezés a templomokban, idősek otthonában...... kicsit zsúfolt volt




de azért megpróbálunk elcsendesedni, lassítani és a karácsonyra hangolódni.

közben fiúk beleestek a náthás köhögős felsőlégúti nyavajába. 2-2 napot voltak itthon .


2014. december 4., csütörtök

ÉN IS, ÉN IS!



Mikulás a Gépipariban

 Milcsi furulyázott, Patrik hegedült, Máté HANGOSAN énekelt:) annyira cukuk és bátrak voltak.
 volt ugrálóvár, bordásfalon másztak, Milcsi focizott Apával...csuromvizesen-Mátét 1 monoklival-hoztuk haza. NAgyon jól érezték magukat!




2014. december 1., hétfő

 Milcsi fogadóórája a múlt héten szerdán volt.
Sok jót hallottunk róla.A felmérői 100%osak (anélkül, hogy itthon tanulnánk rá), házi feladatai sosincsenek, iskolában elkészítik-gyorsan.
A magatartása....Ő  a hangadó és  a főnök, ha azt mondaná az osztálynak, hogy csend legyen, CSEND lenne, ha azt mondja csináljunk kupacot, máris egymás hegyénhátán vannak....ha fociznak 200 a vérnyomása a tanító néni szerint, ja, és ha igazságot kell tenni, Ő ezerrel magyaráz, és mindig ott a De...és még egy ráadás De.szóval ezért változó a magatartása.
 Patriknál most szerdán lesz.
Nincs étkezés, nincs este, hogy ne tenné össze kis kezeit imára. hihetetlen  milyen jó lelkű kisgyerek.
vége a 3 heti úszásnak, nagyon sajnálja. én meg azt, hogy nem látom az iskola ablakból, hogy ott battyognak...

a múlt héten 1kg lisztből sütöttük a mézeskalácsot. keddre már nem volt.


Mát csak úgy ontja magából a mondókákat, dalocskákat, Mikulás énekeket. Ő is mindig énekel, mint Patrik:)
Már mosolyogva hagyom ott a bölcsiben, én is!

Milcsi újra nagyobb kledvvel furulyázik, Patrik többet hegedül, kész kis zenekar.

Hétvégén Velünk volt Molli, vagyis inkább nagyival, mert Mi apával ovis szülői esten  voltunk éjfélig.(vasárnap színház)

2014. november 19., szerda

a hétvége itthon ülősen telt. de olyan jól! így együtt!
most a gumikarkötő készítés a sláger!új minták, új színek....Milán vasárnap 1-6ig "nem adta fel". küzdött egy új fajtával. 6ra kész is lett!csodáltuk a kitartását! közben Patrik elleste, fél7re az övé is kész volt:)
A kicsi is karkötőkkel a kezén flangál.

Patrik továbbra is szorgalmasan jár hegedülni, itthon gyakorol, ott ügyes:)most a kiskarácsony megy fejből.
naponta megy az ovisokkal úszni, én nézem az iskola ablakból jövet-menet.

Milcsinek nyílt nap vol ma asuliban. Magyar is, matek is.
az olvasása után azt mondta Gabi néni, hozzá kell, tennem: a negyedikesek nem olvasnak így.
Ügyes volt, aktív és bekiabálásoktól mentes-de olyan szuper óra volt, nem is lett volna alkalmukk unatkozni.

Matekon nagyi volt-a pontos utasítások hiánya miatt, kicsi hangosabb volt az óra-tavaly is ezt tapasztaltuk.

Máté SÍRÁS NÉLKÜL megy be a bölcsibe, ha én viszem is.
Énekli a micimackót, verseli a Kisvakond utazik című könyvet.  beszél, beszél és beszél. Olyan naggyon naggyon édes!

Mostanában Patrikunk is nagyon igényli, hogy még este is mellé feküdjünk, így felváltva Mátét/Patrikot altatjuk-még szerencse, hogy Milánnak nem jutott eszébe. Nagyon gyorsan elalszik, rettenetesen kifárad napközben. Ráadásul 2 este focizik. Állítólag ott is nagyon ügyes.20órára előre hoztuk a fekvés idejét, mert reggelente nagyon nehéz Patrikba lelket verni.


2014. november 10., hétfő


 Csodálatos ez a november!

Csokifesztiváloztunk/ Márton-napi kézműveskedtünk Patrikkal szombaton. Máté aludt, Milcsinek meccse volt a Tiszaligetben.

A hét repül. Mindenki jól van.
 Milcsi lelkesen tanul a suliban-itthon sosem, ha igen, az max. 5 perc, kötelességtudó. Talán a magatartása is javulgat. Itthon Patrikkal sokkal kedvesebb, kb. heti 1szer tör ki, de akkor nagyon. Hála az égnek, csendesedik.

Patrik állandóan énekel, sokat rajzol, Mátéval imád játszani, továbbra is szeret hegedülni.
Hétfő óta úszni jár.
Reggelente egyedül megy be az oviba, egyedül öltözik, mire Milántól visszaérek, már bent van a csoportszobában. megpuszilgatom, megölelgetem, és mehetek dolgozni:)

Mát már nem sírogat, ügyesen, egyedül megy be a csoportba. Tündérien játszik, énekli a Micimackót, imádja a meséket, hozza, hogy mami olvas nekem, vagy Milánka...vagy éppen akit ér.
Olyan kacifántos mondatokat mond, és állandóan beszél!!!!be nem álla  szájacskája.

Pumuklit néznek minden este 1 részt, minda 3 fiú ül és nézi, már annyira várják! és pumuklit(Máténak Pulunki) rajzolnak:)