2014. április 18., péntek

Szünet

 Patrik alkotott.
 reggel korán kel(6óra), átsurran nagyihoz. mellé bújik, elmélkednek, barkóbáznak, aztán 7től mese nézés. tv függő.
délelőtt állandóan azt kérdezi, mikor lesz már 1 óra(mert ebédután Sandokánt néz), délután azt kérdezgeti, mikor lesz 7 óra, mert Állatkert a hátizsákban-t nézi.


 Kedden kihoztuk a könyvtárból a Boribon focizik c. könyvet. szerda óta Ő "olvassa".tudja fejből. Máténak  is mesél.
 hideg szél fújt 2 napig. Máté előkereste a téli sapkát;)

csütörtök óta Milán is itthon van. Csütörtökön vérvételen voltunk.7re mentünk. Olyan nagyfiúsan viselkedett, bíztam benne, hogy így lesz. Olyan természetesnek  vette. egy hang vagy nyafogás nélkül kelt reggel fél7kor, állt a sorban-beszélgettünk. Beült a nagy székbe, tartottta  a karját...mondta, hogy csak a szúrás fog fájni....
Le a kalappal a 7 éves előtt!

MA TESCOztunk 3 fiú és én. ketten állítottak meg bennünket,hogy milyen csodálatosak.....Valóban, ha együtt megyünk vásárolni sosincs baj:okosak értelmesek, komolyak. itthon ....megy a parádé.

Foci VBre készülnek
 Milán állandóan focizna. Patrik görkorizna. Máté addig locsol.
 és saraz:((

Máté és Botond (Milcsi kisbarátja)
Csütörtökön Botonddal és Zsófival játszott a két fiú. Náluk/velük töltötték a délutánt.
Nagycsütörtökön Patrikkal elmentünk az utolsó vacsorai istentiszteletre.Persze elaludt.
Itthon is sütöttünk pászkát. nagyon ízlett a lurkóknak.
NAgypénteken szimfónikus hangversenyre vitte apa a 2 nagyfiút. (én edzést tartottam). Fiúk választottak ruhát, nagyit kérdezték mi mihez illik(jó-e ez a zokni,)apa vasalt inget, kereste a szép cipőt.(anya nem gondolta, hogy így kiöltözködnek...)
 

2014. április 14., hétfő

Tavaszi szünet


 Patrik-mint GYESes gyerek-tavaszi szünetét kezdte. Jól elvirgonckodnak Mátéval.

Kikerült a 2 léc a kiságy rácsai közül, ugyanis felébred a délutáni sziesztából, és kimászik(vagyis átmászik).
Így könnyebb, és kevésbé veszélyes, ha csak ki kell bújnia:)

a hétvégén Mari volt itt, Velünk is aludt. vagyis a 2 fiúval.

közben 30éves társasjátékra akadtunk. Police 07

Máté így nyomoz:)

2014. április 7., hétfő

SZép napunk volt!

Milcsi magatartása kifejezetten JAVUL!Boldogság!
 itt a jó idő. Suli-ovi után fél7ig kint vagyunk a kertben.


 Patrik rákapott a görkorira. Máté Rollerezik:), a traktoron ül, vagy homokozik, vagy a  triciklit hajtja.
 7kor mesét néznek. A két kisebb így. Milcsi meccset nézne inkább.

 Patrik a süss fel napot, aki nem lép egyszerre egyedül játsza. A hullapelyhest kottából, 4 ujját kell már használni 1 húron.

2014. április 5., szombat


Bújócska:)




Sűrű volt a hét. Ritkulnak a bejegyzéseim, sűrűsödnek a teendők, programok.
Hétfőn mamáék jöttek Patrik névnapot köszönteni. Jó idő volt, kint voltunk a kertben. Milcsi lassan a füvet is kifocizza. Állandóan focizik. Patril legszívesebben bicilkire ül, vagy trambulinozik. Milán nagy szívfájdalma, hogy Patrik nem focizik vele.


Kedden fogadóórán voltunk, mert milán magatartása változó lett, és kíváncsiak voltunk miért is.
Gabi néni szerint extra okos, értelmes, hihetetlen jó a logikája,  tisztelettudó.....de fiú. nem nagy a baj.
Rita néni szerint nagy a baj, mert hangos. Már sarokban is állt, mert ének órán akkor is énekelt, amikor nem kellett volna. HA felbosszantják,  2 centiről a másikra üvölt.
Oldjuk meg.

Kedden Botondot-osztálytárs- is elhoztuk, apa vitte őket foci edzésre. AZtán  estig eljátszottak, míg anyukájával beszélgettünk.

SZerdán Milán  reggel belerugott Patrik ágyába, amikor botorkált ki a sötét szobából, 2 napig sántított, foci edzésre sem ment-ez már nagy szó.
A háziorvoshoz mentünk gyereksebészetre beutalóért-Milánnak. Nyárra kaptunk volna időpontot, egy kedves ismerős segítségével pénteken 10.30ra mehetünk.

Csütörtökön nyílt nap volt az iskolában. Apával a magyar órát közösen végig néztük. Élvezetes volt, a gyerekek aktívak, és CSENDESEK! még tanultunk is.
A matematika óra Rita néni ugyanazon a hangszínén...a gyerekek tele kérdésekkel...kicsit pontosabb utasításokkal kevesebb kérdéssel telne az óra...de ezt azért mégsem mondhatjuk meg...hogy "kedves Rita néni!, hát itt a probléma! nem a gyerek a rossz!csak nem érti, kérdez"
 nem mentek foci edzésre a fiúk, Botondot elhoztuk játszani.
édesek és komolyak együtt. Állítólag suliban megy a rivalizálás, kinek is van igaza.
Patrikot pedig Botond kistestvérével én hoztam el Ficseriről,  fél8ig itt volt 5 gyerkőc:) Tündérek voltak.

Pénteken Milcsivel Kürti doktorúrhoz mentünk, Ő műtötte Milán másfél évesen, amikor descandalt here miatt műteni kellett.
sajnos újra műtik ápr.22én. vízsérv-a diagnózis.

 
Szombat: Nagyi Pesten színházban, Apa Volán focizik. Én vagyok a 3 fiúval. Átmentünk az InterSparban. Agyon dícsérgetik  őket, ezért igen lassan haladtunk. De olyan ügyes, nagyfiúsan viselkednek. Büszke vagyok rájuk.

Csak itthon, napközben mindent elsőre meghallanának....!

2014. március 29., szombat

hazaértek

Kicsit hangosabb a ház.
De olyan jó, hogy itthon van.

Milcsi Picifizni volt délelőtt, elbicikliztek a NEFAGhoz.
Én vonatra szállétam, elmentem Marihoz, együtt mentünk Patrikékért a Kelenföldi állomásra. Kapóra jött ez a 4es Metro:)
nagyon "nyugatias". hatalmas állomások, csodaszép metro...és ma akkora de akkora tömeg volt.

2014. március 23., vasárnap

Fiúk

 Patrik Dobogómajoron van Nagyival és Bogiékkal.
 SZombaton vonatoztak egy jó hosszút. Már annyira várta. Milcsi szomorkodott, hogy Ő nem mehet.

Csendesebb a ház. A 2 fiú nem nyúzza egymást. Milán az okos és segítőkész nagy. Máté a jó és nyugodt kicsi.

 Ma egész nap a kertben tettünk vettünk.
 Milcsi "belevetette magát"

Nagyon hiányzik Patrik.

Apák napja

Szerdán az oviban, pénteken az iskolában ünnepelték Apát.
APa megkapta a világ legjobb apukája címet egy oklevél kiséretében.
ÉS ami a legnagyobb ajándék volt: Milcsi nyakában ott lógott a szívecske.(amit  a nap végén a legjobb kap, csütörtökön beírást kapott "egésznapi hangoskodásért"-nincs is egész nap a suliban....)
Milcsi rajza: Apa és anya

2014. március 19., szerda

Oltás ödémával

reggel hazaérek a fiúk szállítmányozása után, Máté fekszik, pihenget....redőny már felhúzva. Mondja Nagyi, hogy nem volt kedve kijönni a kiságyból.
Kivettem, öltözünk, letenném....sírás...nem tudott lábra állni. Hatalmas volt az ijedtségem.
felhívtama  doktornénit, adjak neki Nurofent, fél11kor vigyem be.

10kor már nem volt nyűgös, akkor már 2 lábacskáján közlekedett.
Fél11re elmentünk a doktornénihez.
ödéma keletkezett az oltásnál, fájdalmas lehet .3 napig nurofent kell szednie, ha belázasodik, akkor begennyesedett az ödéma....(ezt elhallgathatta volna-de úgy csináltam, mintha nem hallanám, nem foglalkozom vele!)

jobban van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18 hós oltás+5 éves státuszvizsgálat.

Patrikot vittel fél1re.
3 éves korában már tudta a kérdésekre aválaszokat.
Hallása rendben, a szeme rendben, bár szerintem az egyikkel ici picit gyengébben lát.
24kg és 116 cm.
30-31es cipőket hord.

hazahoztam Patrikot, tanítottam, addig Máté aludt, fél3kor vittem Őt oltatni.

Este már nyűgös volt, fájlalta a combját, ugráltak, szaladgáltak Patrikkal, de ha hozzáértünk, vagy ráfeküdt sírdogált.

Milcsiről Gabi néni olyan csodálatosan beszélt !olyan boldogság volt hallgatni! Vág az esze,gyönyörűen ír, hibátlanul olvas, gyors és pontos a munkája, rendkívül értelmes, szuper jól focizik. ....
Kicsi a baj, hogy könnyen "táncba" viszi az a kritikus 3 fő. erről beszélgessünk sokat!
Mi is megkaptuk a feladatot.

2014. március 17., hétfő

Patrik nap

Patrik nap volt ma.
Szabit vettünk ki.
Névnapja van.
napszemcsit kaptak.

 kicserélték...

Mátét együtt írattuk be a bölcsibe, így találkozott Ágival(a gondozó nénijével).
Este szimfónikus koncertre mentünk 7re a megyeházára. Nagyon élvezte. majd elaludt,mégsem akart hazajönni.
8kor hazasétáltunk, a Kossut téren galopoztunk, evett az utcán egy kababot.

2014. március 16., vasárnap

Március 15




Máté

egyre több szófoszlányt mondogat.
az "isz" is megy, apa is Ap, vagy valami hasonló.
HA Patrik kézen
állt előtte 2szer, akkor Máté is leteszi kezecskéit a földre , feneke az égnek, és próbálja a lábait az égbe dobálni, ha rajzolnak , Ő is odaül, ha...szóval mindent és azonnal utánoz.
ÍGY néztek ma mesét.

Valószínű már most jobban rúgja a labdát, mint a nagyok. elképesztő, amit művel azzal a  nagy bőr labdával. A kerti  csúszdán és létrán közlekedik. Szeret kint lenni, ha bent vagyunk szívesen ücsörög az ablakban. és kommentálja, amit lát.

Milán-foci

Milcsi a múlt héten elkezdte a foci edzéseket. Heti 2 szer jár, apa viszi, közel van hozzánk. teremben edzenek(majd jobb időben kint, az messze lesz.()
Nagyon lelkes, a kis barátját-osztálytárs- is rávette, így együtt járnak.

Apával akad közös téma bőven. Én lassan a  perifériára szorulok.
Most foci őrült lett A gyerek. real Madrid szurkuló. Mindent előről hátra, hátról előre tud, ami focival kapcsolatos.

Másik:a kártya. Ha nem foci, akkor kártyázunk.(főként apával, de néha engem is elővesz. Magyar és francia kártya is. felváltva.

Kiesett az 5. foga.(felső) Várja a fogtündért.

Suliban sorban kell a verseket tanulni és felmondani, hála Istennek Ő tudja.mi nem.
Mehgtalálta a barátokat a suliban, talán nyugszanak a kedélyek. Gabu néniért és az óráiért rajong, Rita néniért kevésbé, de nem hagoztatja. azt viszont látjuk, hogy Rita néni nem rajong Milcsiért, de szerintünk sajnos a többi fiúért sem. Lány párt. ez rendben lenne, csak nem kellene az arcára kiírni.
Mert ha fél 4től egy gyerkőc már kicsit mozgékonyabb és hangosabb, esetleg szófogadatlan is, attól még nem biztos, hogy elvetemült.


2014. március 11., kedd

Patrik zsúr

 7gyerkőc volt, 3kor elhoztam az ovisokat, negyed 4kor hoztam a  sulisokat.
 szerintem nagyon jól sikerült!úgy tűnt Jól érezték magukat a gyerkőcök:)
Képek itt.

2014. március 8., szombat

Máté 18 hónapos


 megünnepeltük. Egy villámgyors babapiskótás-banános-pudingos tortával.
Maga az elevenség. Igazi felfedező.
legfontosabb szavai: baba, busz, gól és a mimi..
a nyelve jár, lalalalaa....
a zöldeket nem eszi, sőt, rájuk se néz.
minden kell, ami a nagyoknak, azt csinálja és úgy csinálja, mint a nagyok.
a haját növesztjük;)

2014. március 4., kedd

Drága kis Patrikunk 5 éves

Imádjuk a mi  nagy barna meleg szemű, okos, olykor csínytevő, olykor felnőttesen komoly, mindig korgó gyomrú, de szeretettel teli  mesevilágban élő Drága kis Fiunkat!
Isten éltessen, Patrik!

2014. március 1., szombat

Mimi lettem:)

 Máté újra náthás, és a teába magának facsarja  citromot.

APa Volánosokkal focizni ment még hajnalban. Korán ébredtek, Milán azonnal:"ki gombfocizik velem?" én szívesen, de akkor mi lesz a kicsikkel?
Végül kézművekedtek. WC papír gurigából Patrik cicát, Milcsi autót készített.
10óra után Mari jött hozzánk. Mi is köszöntöttük, Ő is köszöntötte Patrikot.



 Zizinek volt a legnagyobb sikere...

Patrik hegedült neki.
csudaklassz kottát kapott. kis ovisoknak valót.

Délután Újszászra mentünk , 15fok volt, hazaérve az udvaron fociztunk, tollasoztunk fél5ig.
Már nagyon várták Apát.


Miminek hív Máté. Egyre több szótagot mondogat, formálja a szavakat.