Patrik Dobogómajoron van Nagyival és Bogiékkal.
SZombaton vonatoztak egy jó hosszút. Már annyira várta. Milcsi szomorkodott, hogy Ő nem mehet.
Csendesebb a ház. A 2 fiú nem nyúzza egymást. Milán az okos és segítőkész nagy. Máté a jó és nyugodt kicsi.
Ma egész nap a kertben tettünk vettünk.
Milcsi "belevetette magát"
Nagyon hiányzik Patrik.
2014. március 23., vasárnap
Apák napja
Szerdán az oviban, pénteken az iskolában ünnepelték Apát.
APa megkapta a világ legjobb apukája címet egy oklevél kiséretében.
ÉS ami a legnagyobb ajándék volt: Milcsi nyakában ott lógott a szívecske.(amit a nap végén a legjobb kap, csütörtökön beírást kapott "egésznapi hangoskodásért"-nincs is egész nap a suliban....)
Milcsi rajza: Apa és anya
APa megkapta a világ legjobb apukája címet egy oklevél kiséretében.
ÉS ami a legnagyobb ajándék volt: Milcsi nyakában ott lógott a szívecske.(amit a nap végén a legjobb kap, csütörtökön beírást kapott "egésznapi hangoskodásért"-nincs is egész nap a suliban....)
Milcsi rajza: Apa és anya
2014. március 19., szerda
Oltás ödémával
reggel hazaérek a fiúk szállítmányozása után, Máté fekszik, pihenget....redőny már felhúzva. Mondja Nagyi, hogy nem volt kedve kijönni a kiságyból.
Kivettem, öltözünk, letenném....sírás...nem tudott lábra állni. Hatalmas volt az ijedtségem.
felhívtama doktornénit, adjak neki Nurofent, fél11kor vigyem be.
10kor már nem volt nyűgös, akkor már 2 lábacskáján közlekedett.
Fél11re elmentünk a doktornénihez.
ödéma keletkezett az oltásnál, fájdalmas lehet .3 napig nurofent kell szednie, ha belázasodik, akkor begennyesedett az ödéma....(ezt elhallgathatta volna-de úgy csináltam, mintha nem hallanám, nem foglalkozom vele!)
jobban van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kivettem, öltözünk, letenném....sírás...nem tudott lábra állni. Hatalmas volt az ijedtségem.
felhívtama doktornénit, adjak neki Nurofent, fél11kor vigyem be.
10kor már nem volt nyűgös, akkor már 2 lábacskáján közlekedett.
Fél11re elmentünk a doktornénihez.
ödéma keletkezett az oltásnál, fájdalmas lehet .3 napig nurofent kell szednie, ha belázasodik, akkor begennyesedett az ödéma....(ezt elhallgathatta volna-de úgy csináltam, mintha nem hallanám, nem foglalkozom vele!)
jobban van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18 hós oltás+5 éves státuszvizsgálat.
Patrikot vittel fél1re.
3 éves korában már tudta a kérdésekre aválaszokat.
Hallása rendben, a szeme rendben, bár szerintem az egyikkel ici picit gyengébben lát.
24kg és 116 cm.
30-31es cipőket hord.
hazahoztam Patrikot, tanítottam, addig Máté aludt, fél3kor vittem Őt oltatni.
Este már nyűgös volt, fájlalta a combját, ugráltak, szaladgáltak Patrikkal, de ha hozzáértünk, vagy ráfeküdt sírdogált.
Milcsiről Gabi néni olyan csodálatosan beszélt !olyan boldogság volt hallgatni! Vág az esze,gyönyörűen ír, hibátlanul olvas, gyors és pontos a munkája, rendkívül értelmes, szuper jól focizik. ....
Kicsi a baj, hogy könnyen "táncba" viszi az a kritikus 3 fő. erről beszélgessünk sokat!
Mi is megkaptuk a feladatot.
3 éves korában már tudta a kérdésekre aválaszokat.
Hallása rendben, a szeme rendben, bár szerintem az egyikkel ici picit gyengébben lát.
24kg és 116 cm.
30-31es cipőket hord.
hazahoztam Patrikot, tanítottam, addig Máté aludt, fél3kor vittem Őt oltatni.
Este már nyűgös volt, fájlalta a combját, ugráltak, szaladgáltak Patrikkal, de ha hozzáértünk, vagy ráfeküdt sírdogált.
Milcsiről Gabi néni olyan csodálatosan beszélt !olyan boldogság volt hallgatni! Vág az esze,gyönyörűen ír, hibátlanul olvas, gyors és pontos a munkája, rendkívül értelmes, szuper jól focizik. ....
Kicsi a baj, hogy könnyen "táncba" viszi az a kritikus 3 fő. erről beszélgessünk sokat!
Mi is megkaptuk a feladatot.
2014. március 17., hétfő
Patrik nap
Patrik nap volt ma.
Szabit vettünk ki.
Névnapja van.
napszemcsit kaptak.
kicserélték...
Mátét együtt írattuk be a bölcsibe, így találkozott Ágival(a gondozó nénijével).
Este szimfónikus koncertre mentünk 7re a megyeházára. Nagyon élvezte. majd elaludt,mégsem akart hazajönni.
8kor hazasétáltunk, a Kossut téren galopoztunk, evett az utcán egy kababot.
Szabit vettünk ki.
Névnapja van.
napszemcsit kaptak.
kicserélték...
Mátét együtt írattuk be a bölcsibe, így találkozott Ágival(a gondozó nénijével).
Este szimfónikus koncertre mentünk 7re a megyeházára. Nagyon élvezte. majd elaludt,mégsem akart hazajönni.
8kor hazasétáltunk, a Kossut téren galopoztunk, evett az utcán egy kababot.
2014. március 16., vasárnap
Máté
egyre több szófoszlányt mondogat.
az "isz" is megy, apa is Ap, vagy valami hasonló.
HA Patrik kézen
állt előtte 2szer, akkor Máté is leteszi kezecskéit a földre , feneke az égnek, és próbálja a lábait az égbe dobálni, ha rajzolnak , Ő is odaül, ha...szóval mindent és azonnal utánoz.
ÍGY néztek ma mesét.
Valószínű már most jobban rúgja a labdát, mint a nagyok. elképesztő, amit művel azzal a nagy bőr labdával. A kerti csúszdán és létrán közlekedik. Szeret kint lenni, ha bent vagyunk szívesen ücsörög az ablakban. és kommentálja, amit lát.
az "isz" is megy, apa is Ap, vagy valami hasonló.
HA Patrik kézen
állt előtte 2szer, akkor Máté is leteszi kezecskéit a földre , feneke az égnek, és próbálja a lábait az égbe dobálni, ha rajzolnak , Ő is odaül, ha...szóval mindent és azonnal utánoz.
ÍGY néztek ma mesét.
Valószínű már most jobban rúgja a labdát, mint a nagyok. elképesztő, amit művel azzal a nagy bőr labdával. A kerti csúszdán és létrán közlekedik. Szeret kint lenni, ha bent vagyunk szívesen ücsörög az ablakban. és kommentálja, amit lát.
Milán-foci
Milcsi a múlt héten elkezdte a foci edzéseket. Heti 2 szer jár, apa viszi, közel van hozzánk. teremben edzenek(majd jobb időben kint, az messze lesz.()
Nagyon lelkes, a kis barátját-osztálytárs- is rávette, így együtt járnak.
Apával akad közös téma bőven. Én lassan a perifériára szorulok.
Most foci őrült lett A gyerek. real Madrid szurkuló. Mindent előről hátra, hátról előre tud, ami focival kapcsolatos.
Másik:a kártya. Ha nem foci, akkor kártyázunk.(főként apával, de néha engem is elővesz. Magyar és francia kártya is. felváltva.
Kiesett az 5. foga.(felső) Várja a fogtündért.
Suliban sorban kell a verseket tanulni és felmondani, hála Istennek Ő tudja.mi nem.
Mehgtalálta a barátokat a suliban, talán nyugszanak a kedélyek. Gabu néniért és az óráiért rajong, Rita néniért kevésbé, de nem hagoztatja. azt viszont látjuk, hogy Rita néni nem rajong Milcsiért, de szerintünk sajnos a többi fiúért sem. Lány párt. ez rendben lenne, csak nem kellene az arcára kiírni.
Mert ha fél 4től egy gyerkőc már kicsit mozgékonyabb és hangosabb, esetleg szófogadatlan is, attól még nem biztos, hogy elvetemült.
Nagyon lelkes, a kis barátját-osztálytárs- is rávette, így együtt járnak.
Apával akad közös téma bőven. Én lassan a perifériára szorulok.
Most foci őrült lett A gyerek. real Madrid szurkuló. Mindent előről hátra, hátról előre tud, ami focival kapcsolatos.
Másik:a kártya. Ha nem foci, akkor kártyázunk.(főként apával, de néha engem is elővesz. Magyar és francia kártya is. felváltva.
Kiesett az 5. foga.(felső) Várja a fogtündért.
Suliban sorban kell a verseket tanulni és felmondani, hála Istennek Ő tudja.mi nem.
Mehgtalálta a barátokat a suliban, talán nyugszanak a kedélyek. Gabu néniért és az óráiért rajong, Rita néniért kevésbé, de nem hagoztatja. azt viszont látjuk, hogy Rita néni nem rajong Milcsiért, de szerintünk sajnos a többi fiúért sem. Lány párt. ez rendben lenne, csak nem kellene az arcára kiírni.
Mert ha fél 4től egy gyerkőc már kicsit mozgékonyabb és hangosabb, esetleg szófogadatlan is, attól még nem biztos, hogy elvetemült.
2014. március 11., kedd
Patrik zsúr
7gyerkőc volt, 3kor elhoztam az ovisokat, negyed 4kor hoztam a sulisokat.
szerintem nagyon jól sikerült!úgy tűnt Jól érezték magukat a gyerkőcök:)
Képek itt.
szerintem nagyon jól sikerült!úgy tűnt Jól érezték magukat a gyerkőcök:)
Képek itt.
2014. március 10., hétfő
2014. március 8., szombat
Máté 18 hónapos
megünnepeltük. Egy villámgyors babapiskótás-banános-pudingos tortával.
Maga az elevenség. Igazi felfedező.
legfontosabb szavai: baba, busz, gól és a mimi..
a nyelve jár, lalalalaa....
a zöldeket nem eszi, sőt, rájuk se néz.
minden kell, ami a nagyoknak, azt csinálja és úgy csinálja, mint a nagyok.
a haját növesztjük;)
2014. március 4., kedd
Drága kis Patrikunk 5 éves
Imádjuk a mi nagy barna meleg szemű, okos, olykor csínytevő, olykor felnőttesen komoly, mindig korgó gyomrú, de szeretettel teli mesevilágban élő Drága kis Fiunkat!
Isten éltessen, Patrik!
Isten éltessen, Patrik!
2014. március 1., szombat
Mimi lettem:)
Máté újra náthás, és a teába magának facsarja citromot.
APa Volánosokkal focizni ment még hajnalban. Korán ébredtek, Milán azonnal:"ki gombfocizik velem?" én szívesen, de akkor mi lesz a kicsikkel?
Végül kézművekedtek. WC papír gurigából Patrik cicát, Milcsi autót készített.
10óra után Mari jött hozzánk. Mi is köszöntöttük, Ő is köszöntötte Patrikot.
Zizinek volt a legnagyobb sikere...
Patrik hegedült neki.
csudaklassz kottát kapott. kis ovisoknak valót.
Délután Újszászra mentünk , 15fok volt, hazaérve az udvaron fociztunk, tollasoztunk fél5ig.
Már nagyon várták Apát.
Miminek hív Máté. Egyre több szótagot mondogat, formálja a szavakat.
APa Volánosokkal focizni ment még hajnalban. Korán ébredtek, Milán azonnal:"ki gombfocizik velem?" én szívesen, de akkor mi lesz a kicsikkel?
Végül kézművekedtek. WC papír gurigából Patrik cicát, Milcsi autót készített.
10óra után Mari jött hozzánk. Mi is köszöntöttük, Ő is köszöntötte Patrikot.
Zizinek volt a legnagyobb sikere...
Patrik hegedült neki.
csudaklassz kottát kapott. kis ovisoknak valót.
Délután Újszászra mentünk , 15fok volt, hazaérve az udvaron fociztunk, tollasoztunk fél5ig.
Már nagyon várták Apát.
Miminek hív Máté. Egyre több szótagot mondogat, formálja a szavakat.
2014. február 26., szerda
Patrik szombaton megfázhatott a farsangi dínom-dánomban, mert vasárnap nagyon folyt az orra, estére lázas lett.
Hétfőn már az orra se folyt, kedden még maradt, szerdán menni kell oviba, hát torna van!:)
Közben Máté is újra az orrát fújja, még szerencse, így legalább nem kell az orrszívással kínoznom. Nagyon ügyesen fújja az orrát, szerintem sok kisovis -anyukája- megirigyelné.
Milcsi hétfőn elsők között felmondta a versikét, az elsőt, amit meg kell tanulni. A török és a mehemed. Március 3 volt a határidő, de Ő iparkodott.
kezd lecsillapodnia suliban, új barátra lelt, kezdenek kialakulni az új barátságok, nincs szükség arra, hogy hülyeséggel hívják fel magukra a figyelmet.
Patrikkal minden este gyakorolunk a hegedűn, még szerencse,hogy kettő van.
nagyon nem akaródzik neki, 5perc után megunja sajnos. Állandóan tv-zne, ha hagynánk.
vagy bújócskáznak.
a kicsi is, ha csak ketten vagyunk is, elbújik, és türelmesen várja, hogy megtaláljam.
Hétfőn már az orra se folyt, kedden még maradt, szerdán menni kell oviba, hát torna van!:)
Közben Máté is újra az orrát fújja, még szerencse, így legalább nem kell az orrszívással kínoznom. Nagyon ügyesen fújja az orrát, szerintem sok kisovis -anyukája- megirigyelné.
Milcsi hétfőn elsők között felmondta a versikét, az elsőt, amit meg kell tanulni. A török és a mehemed. Március 3 volt a határidő, de Ő iparkodott.
kezd lecsillapodnia suliban, új barátra lelt, kezdenek kialakulni az új barátságok, nincs szükség arra, hogy hülyeséggel hívják fel magukra a figyelmet.
Patrikkal minden este gyakorolunk a hegedűn, még szerencse,hogy kettő van.
nagyon nem akaródzik neki, 5perc után megunja sajnos. Állandóan tv-zne, ha hagynánk.
vagy bújócskáznak.
a kicsi is, ha csak ketten vagyunk is, elbújik, és türelmesen várja, hogy megtaláljam.
2014. február 22., szombat
Farsangok
Pénteken délután volt a suliban-szülők nélkül. Milcsi focistának öltözött.
Jól érezte magát nagyon.
Patriké ma volt a cserkészházban-szülőkkel.
Ő nyuszi volt. A répa hamar elfogyott:)
Milán bibliaversenyen volt ma délelőtt. a csapatával 1.lett:) inkább odament, mint farsangolni.
este Mollika jött, már annyira várták.
Jól érezte magát nagyon.
Patriké ma volt a cserkészházban-szülőkkel.
Ő nyuszi volt. A répa hamar elfogyott:)
Milán bibliaversenyen volt ma délelőtt. a csapatával 1.lett:) inkább odament, mint farsangolni.
este Mollika jött, már annyira várták.
2014. február 20., csütörtök
Máté
Ma ebéd után így aludt el Máté.
Ez pedig pár hete készült.
De szinte minden nap fotózhatnám, hogy a maci a délutáni alvó társa.
Éjszaka és napközben is a járókában alszik. HA éjszaka felébred(és kicsit nyöszörög, de akkor sem sír:))kicsit megölelgetjük, visszakapja a cumit, akkor tesszük át a kiságyba, de napok óta nem ébresztett bennünket.
Reggelente 9-ig alszik. Addig megfőzök, amit csendesen tudok, megcsinálom.
Tegnap délután Patrikot hazahoztam az oviból, a két kicsi kint játszott a kertben, olyan csodás tavaszias idő volt 12 fokkal, napsütéssel.Bicikliztek, babakocsit toltak a macival:)
Amikor Milán megjött kezdődött a foci. Foci őrült lett a gyerkőc.:(
MA esős, borongós az idő.Kedvünk sem volt kimenni.
Kedden Mátéval mentem Patrikért, végig sétálta a mi utcánkat és az ovi utcáját oda-vissza!
Ez pedig pár hete készült.
De szinte minden nap fotózhatnám, hogy a maci a délutáni alvó társa.
Éjszaka és napközben is a járókában alszik. HA éjszaka felébred(és kicsit nyöszörög, de akkor sem sír:))kicsit megölelgetjük, visszakapja a cumit, akkor tesszük át a kiságyba, de napok óta nem ébresztett bennünket.
Reggelente 9-ig alszik. Addig megfőzök, amit csendesen tudok, megcsinálom.
Tegnap délután Patrikot hazahoztam az oviból, a két kicsi kint játszott a kertben, olyan csodás tavaszias idő volt 12 fokkal, napsütéssel.Bicikliztek, babakocsit toltak a macival:)
Amikor Milán megjött kezdődött a foci. Foci őrült lett a gyerkőc.:(
MA esős, borongós az idő.Kedvünk sem volt kimenni.
Kedden Mátéval mentem Patrikért, végig sétálta a mi utcánkat és az ovi utcáját oda-vissza!
2014. február 17., hétfő
Síelős hétvége
Pénteken Szlovákiába mentünk a Gépiparisokkal.
Enyhe idő volt. Mi Mátéval nem fáztunk.Milcsi nagyon tud-én most láttam először. Apának is jól megy. Patrikot szerettük volna, ha megtanul, de neki a felvonó jobban tetszett.(A testnevelő tanár bácsi koncentrációhiányt látva, fél óra után apára hagyta.)
Esténként jól szórakoztak, sok gyerek volt. Billiárd, csocsó, ping-pong...
Elfáradtak.
Enyhe idő volt. Mi Mátéval nem fáztunk.Milcsi nagyon tud-én most láttam először. Apának is jól megy. Patrikot szerettük volna, ha megtanul, de neki a felvonó jobban tetszett.(A testnevelő tanár bácsi koncentrációhiányt látva, fél óra után apára hagyta.)
Esténként jól szórakoztak, sok gyerek volt. Billiárd, csocsó, ping-pong...
Elfáradtak.
2014. február 11., kedd
2014. február 10., hétfő
17 hónapos
a hétvégénk orrfolyósan, köhögősen telt.továbbra is a gombfoci a sláger. és a foci. ugyan Patrik még kicsi hozzá, de Milán nagyon képben van, és Patrikot is "igazgatja". már látom a jövőm.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
Édes kis értelmes bogyó.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
Édes kis értelmes bogyó.
Máté beteg-a sorban a 2.
szerda estére lázas lett. Csütörtökre benáthásodott és csúnyán köhögött az az igazi mélyről jövő, ugatós.

adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás, orrszívás, sírás, ringatás...
pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.
adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás, orrszívás, sírás, ringatás...
pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.
2014. február 6., csütörtök
Patrikot csütörtökön oviba vittük. 8an voltak. Állítólag 3 hete járkál közöttük valami.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.
2014. február 3., hétfő
MA Patrik maradt itthon. Náthás és köhög. Milcsi tartja frontot.
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">3>
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">3>
Sikíííííííít, visíííííííííííít
juj, már fáj!borzasztóan éles, magas hangon. Gyakran.majd csak megunja.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


