2014. március 11., kedd

Patrik zsúr

 7gyerkőc volt, 3kor elhoztam az ovisokat, negyed 4kor hoztam a  sulisokat.
 szerintem nagyon jól sikerült!úgy tűnt Jól érezték magukat a gyerkőcök:)
Képek itt.

2014. március 8., szombat

Máté 18 hónapos


 megünnepeltük. Egy villámgyors babapiskótás-banános-pudingos tortával.
Maga az elevenség. Igazi felfedező.
legfontosabb szavai: baba, busz, gól és a mimi..
a nyelve jár, lalalalaa....
a zöldeket nem eszi, sőt, rájuk se néz.
minden kell, ami a nagyoknak, azt csinálja és úgy csinálja, mint a nagyok.
a haját növesztjük;)

2014. március 4., kedd

Drága kis Patrikunk 5 éves

Imádjuk a mi  nagy barna meleg szemű, okos, olykor csínytevő, olykor felnőttesen komoly, mindig korgó gyomrú, de szeretettel teli  mesevilágban élő Drága kis Fiunkat!
Isten éltessen, Patrik!

2014. március 1., szombat

Mimi lettem:)

 Máté újra náthás, és a teába magának facsarja  citromot.

APa Volánosokkal focizni ment még hajnalban. Korán ébredtek, Milán azonnal:"ki gombfocizik velem?" én szívesen, de akkor mi lesz a kicsikkel?
Végül kézművekedtek. WC papír gurigából Patrik cicát, Milcsi autót készített.
10óra után Mari jött hozzánk. Mi is köszöntöttük, Ő is köszöntötte Patrikot.



 Zizinek volt a legnagyobb sikere...

Patrik hegedült neki.
csudaklassz kottát kapott. kis ovisoknak valót.

Délután Újszászra mentünk , 15fok volt, hazaérve az udvaron fociztunk, tollasoztunk fél5ig.
Már nagyon várták Apát.


Miminek hív Máté. Egyre több szótagot mondogat, formálja a szavakat.

2014. február 26., szerda

Patrik szombaton megfázhatott a farsangi dínom-dánomban, mert vasárnap nagyon folyt az orra, estére lázas lett.
Hétfőn már az orra se folyt, kedden még maradt, szerdán menni kell oviba, hát torna van!:)
Közben Máté is újra az orrát fújja, még szerencse, így legalább nem kell az orrszívással kínoznom. Nagyon ügyesen fújja az orrát, szerintem sok kisovis -anyukája- megirigyelné.

Milcsi hétfőn  elsők között felmondta a versikét, az elsőt, amit meg kell tanulni. A török és a mehemed. Március 3 volt a határidő, de Ő iparkodott.
kezd lecsillapodnia  suliban, új barátra lelt, kezdenek kialakulni az új barátságok, nincs szükség arra, hogy hülyeséggel hívják fel magukra a figyelmet.

Patrikkal minden este gyakorolunk a hegedűn, még szerencse,hogy kettő van.
nagyon nem akaródzik neki, 5perc után megunja sajnos. Állandóan tv-zne, ha hagynánk.
vagy bújócskáznak.
 a kicsi is, ha csak ketten vagyunk is, elbújik, és türelmesen várja, hogy megtaláljam.



2014. február 22., szombat

Farsangok


 Pénteken délután volt a suliban-szülők nélkül. Milcsi focistának öltözött.
Jól érezte magát nagyon.

Patriké ma volt a cserkészházban-szülőkkel.
Ő nyuszi volt. A répa hamar elfogyott:)








Milán bibliaversenyen volt ma délelőtt. a csapatával 1.lett:) inkább odament, mint farsangolni.

este Mollika jött, már annyira várták.

2014. február 20., csütörtök

Máté

 Ma ebéd után így aludt el Máté.
Ez pedig pár hete készült.
De szinte minden nap fotózhatnám, hogy a maci a délutáni alvó társa.

Éjszaka és napközben is a járókában alszik. HA éjszaka felébred(és kicsit nyöszörög, de akkor sem sír:))kicsit megölelgetjük, visszakapja a cumit, akkor tesszük át a kiságyba, de napok óta nem ébresztett bennünket.
Reggelente 9-ig alszik. Addig megfőzök, amit csendesen tudok, megcsinálom.

Tegnap délután Patrikot hazahoztam az oviból, a két kicsi kint játszott a kertben, olyan csodás tavaszias idő volt 12 fokkal, napsütéssel.Bicikliztek, babakocsit toltak a macival:)
Amikor Milán megjött kezdődött a foci. Foci őrült lett a gyerkőc.:(

MA esős, borongós az idő.Kedvünk sem volt kimenni.

Kedden Mátéval mentem Patrikért, végig sétálta a mi utcánkat és az ovi utcáját oda-vissza!

2014. február 17., hétfő

Síelős hétvége

Pénteken Szlovákiába mentünk a Gépiparisokkal.
Enyhe idő volt. Mi Mátéval nem fáztunk.Milcsi nagyon tud-én most láttam először. Apának is jól megy. Patrikot szerettük volna, ha megtanul, de neki a felvonó jobban tetszett.(A testnevelő tanár bácsi koncentrációhiányt látva, fél óra után apára hagyta.)

Esténként jól szórakoztak, sok gyerek volt. Billiárd, csocsó, ping-pong...
Elfáradtak.








2014. február 10., hétfő

17 hónapos

a hétvégénk orrfolyósan, köhögősen telt.továbbra is a gombfoci a sláger. és a foci. ugyan Patrik még kicsi hozzá, de Milán nagyon képben van, és Patrikot is "igazgatja". már látom a jövőm.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád  porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most  a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
 Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
 Édes kis értelmes bogyó.

Máté beteg-a sorban a 2.

szerda estére lázas lett. Csütörtökre benáthásodott és  csúnyán köhögött az az igazi mélyről jövő, ugatós.
 
adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás,  orrszívás, sírás, ringatás...
 pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.


2014. február 6., csütörtök

Patrikot csütörtökön oviba vittük. 8an voltak. Állítólag 3 hete járkál közöttük valami.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.

2014. február 3., hétfő

MA Patrik maradt itthon. Náthás és köhög. Milcsi tartja  frontot.
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát  Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">

Sikíííííííít, visíííííííííííít

juj, már fáj!borzasztóan éles, magas hangon. Gyakran.majd csak megunja.

2014. január 28., kedd

Állandóan ennének. egyszerűen nem értem, hová fér a 2 kicsibe ennyi minden. amint a konyzha ajtó nyílik, azonnal kérnek valamit. fő sláger a banán, narancs.
Milcsi adagját bőven hajazzák, még fejenként is.
Patrik sem volt ma oviban, Ő benáthásodott. Túlságosan belemelegedett a szánkózásba.
Nagyi is náthás lett mára.
Patrik új hegedűn húzza.

nem lustaságból nem írtam, egyszerűen nem nyitotta meg a blogger ezt a felületet, akárhogy is bűvöltem.

Végre esett a hó!









Ki is használták a fiúk. Udvaron, Várkonyi téri dombokon. amikor csak lehetett, apa vitte őket.
Máté is nagyon élvezte, bár néha arccal huppant a hóba, picit sírt, már mászott is újra a szánkóra, mintha misem történt volna.
Kitt Velünk töltötte a hétvégét, úgy örültünk, hogy itt volt! Milánnal sodukoztaak, Patrik nyúzta és moziban voltak.
SAjnos Milcsi a hétvégére benyalt valami hasmenős vírust. vasárnap reggel elájult a fürdőben, annyira legyengült.
hétfő-kedden itthon maradt, bár már tünet mentes volt, ma mentünk igazolásért, holnap viszem suliba.

A félévi értesítője szép lett, magatartása jó !, szorgalma példás, a tantárgyakból csupa jót kapott:)

2014. január 20., hétfő

 A kicsi iskolásat játszik.
Kis kerek:) olyan biztos lábakon áll.

A nagyoknál továbbra is gombfoci örület van. leginkább Milánnál. Állandóan a foci és a focicsapatok a téma.


Apa ajándéka: egy vesekő

vasárnap hajnalra apa már a falat kaparta fájdalmában, annyira fájt a borda alatt, aztán reggelre a hasa.
Bementünk a városi ügyeletre.
Megvizsgálta a doktornő, vesekő, szedjen algoflexet és nospat, ha görcsöl, és igyon sört.

Amikor kijött, odajött hozzánk egy ápolónő-ismerem-,hogy maradunk, még a sürgősségin a doktor is megnézi, már tesóm intézte.
Gyuri éppen akkor reggel ment haza ügyeletből, indultak síelni.
Szóval maradtunk. Vérvétel, labor, rtg, Uh, urológia.
éppen délre értünk haza.5mm-s vesekő, majd kijön.reméljük, minél kevesebb fájdalommal.

Isten éltessen, Apa!