2014. február 22., szombat

Farsangok


 Pénteken délután volt a suliban-szülők nélkül. Milcsi focistának öltözött.
Jól érezte magát nagyon.

Patriké ma volt a cserkészházban-szülőkkel.
Ő nyuszi volt. A répa hamar elfogyott:)








Milán bibliaversenyen volt ma délelőtt. a csapatával 1.lett:) inkább odament, mint farsangolni.

este Mollika jött, már annyira várták.

2014. február 20., csütörtök

Máté

 Ma ebéd után így aludt el Máté.
Ez pedig pár hete készült.
De szinte minden nap fotózhatnám, hogy a maci a délutáni alvó társa.

Éjszaka és napközben is a járókában alszik. HA éjszaka felébred(és kicsit nyöszörög, de akkor sem sír:))kicsit megölelgetjük, visszakapja a cumit, akkor tesszük át a kiságyba, de napok óta nem ébresztett bennünket.
Reggelente 9-ig alszik. Addig megfőzök, amit csendesen tudok, megcsinálom.

Tegnap délután Patrikot hazahoztam az oviból, a két kicsi kint játszott a kertben, olyan csodás tavaszias idő volt 12 fokkal, napsütéssel.Bicikliztek, babakocsit toltak a macival:)
Amikor Milán megjött kezdődött a foci. Foci őrült lett a gyerkőc.:(

MA esős, borongós az idő.Kedvünk sem volt kimenni.

Kedden Mátéval mentem Patrikért, végig sétálta a mi utcánkat és az ovi utcáját oda-vissza!

2014. február 17., hétfő

Síelős hétvége

Pénteken Szlovákiába mentünk a Gépiparisokkal.
Enyhe idő volt. Mi Mátéval nem fáztunk.Milcsi nagyon tud-én most láttam először. Apának is jól megy. Patrikot szerettük volna, ha megtanul, de neki a felvonó jobban tetszett.(A testnevelő tanár bácsi koncentrációhiányt látva, fél óra után apára hagyta.)

Esténként jól szórakoztak, sok gyerek volt. Billiárd, csocsó, ping-pong...
Elfáradtak.








2014. február 10., hétfő

17 hónapos

a hétvégénk orrfolyósan, köhögősen telt.továbbra is a gombfoci a sláger. és a foci. ugyan Patrik még kicsi hozzá, de Milán nagyon képben van, és Patrikot is "igazgatja". már látom a jövőm.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád  porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most  a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
 Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
 Édes kis értelmes bogyó.

Máté beteg-a sorban a 2.

szerda estére lázas lett. Csütörtökre benáthásodott és  csúnyán köhögött az az igazi mélyről jövő, ugatós.
 
adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás,  orrszívás, sírás, ringatás...
 pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.


2014. február 6., csütörtök

Patrikot csütörtökön oviba vittük. 8an voltak. Állítólag 3 hete járkál közöttük valami.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.

2014. február 3., hétfő

MA Patrik maradt itthon. Náthás és köhög. Milcsi tartja  frontot.
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát  Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">

Sikíííííííít, visíííííííííííít

juj, már fáj!borzasztóan éles, magas hangon. Gyakran.majd csak megunja.

2014. január 28., kedd

Állandóan ennének. egyszerűen nem értem, hová fér a 2 kicsibe ennyi minden. amint a konyzha ajtó nyílik, azonnal kérnek valamit. fő sláger a banán, narancs.
Milcsi adagját bőven hajazzák, még fejenként is.
Patrik sem volt ma oviban, Ő benáthásodott. Túlságosan belemelegedett a szánkózásba.
Nagyi is náthás lett mára.
Patrik új hegedűn húzza.

nem lustaságból nem írtam, egyszerűen nem nyitotta meg a blogger ezt a felületet, akárhogy is bűvöltem.

Végre esett a hó!









Ki is használták a fiúk. Udvaron, Várkonyi téri dombokon. amikor csak lehetett, apa vitte őket.
Máté is nagyon élvezte, bár néha arccal huppant a hóba, picit sírt, már mászott is újra a szánkóra, mintha misem történt volna.
Kitt Velünk töltötte a hétvégét, úgy örültünk, hogy itt volt! Milánnal sodukoztaak, Patrik nyúzta és moziban voltak.
SAjnos Milcsi a hétvégére benyalt valami hasmenős vírust. vasárnap reggel elájult a fürdőben, annyira legyengült.
hétfő-kedden itthon maradt, bár már tünet mentes volt, ma mentünk igazolásért, holnap viszem suliba.

A félévi értesítője szép lett, magatartása jó !, szorgalma példás, a tantárgyakból csupa jót kapott:)

2014. január 20., hétfő

 A kicsi iskolásat játszik.
Kis kerek:) olyan biztos lábakon áll.

A nagyoknál továbbra is gombfoci örület van. leginkább Milánnál. Állandóan a foci és a focicsapatok a téma.


Apa ajándéka: egy vesekő

vasárnap hajnalra apa már a falat kaparta fájdalmában, annyira fájt a borda alatt, aztán reggelre a hasa.
Bementünk a városi ügyeletre.
Megvizsgálta a doktornő, vesekő, szedjen algoflexet és nospat, ha görcsöl, és igyon sört.

Amikor kijött, odajött hozzánk egy ápolónő-ismerem-,hogy maradunk, még a sürgősségin a doktor is megnézi, már tesóm intézte.
Gyuri éppen akkor reggel ment haza ügyeletből, indultak síelni.
Szóval maradtunk. Vérvétel, labor, rtg, Uh, urológia.
éppen délre értünk haza.5mm-s vesekő, majd kijön.reméljük, minél kevesebb fájdalommal.

Isten éltessen, Apa!


2014. január 12., vasárnap

Bölcsibe megyünk

 Pénteken délelőtt látogatást tettünk a MÓRA ÚTI BÖLCSIBEN-OTT VEZETŐ MOST PATRIK GONDOZÓ NÉNIJE.NEM CSAK EZÉRT, HANEM AZÉRT MERT VÉGÜL ÚGY DÖNTÖTTÜNK, HA SZEPTEMBERTŐL TANÍTOK, MÁTÉ BÖLCSI LESZ.
NAGYI VISZI, NEKI JOBB LESZ A MÓRA ÚTI.
SZÓVAL LÁTOGATTUNK, ÉS MÁTÉ JÁTSZOTT, FELTALÁLTA MAGÁT A HALACSKA CSOPORT BÖLCSISEI KÖZÖTT.




Hétfőn játszó bölcsizni megyünk.

zene

 Pénteken ebéd után hozom el Patrikot az oviból.
3ra a hegedű tanár bácsihoz mentünk. nagyon várta már Patrik. Fél órát bír. ügyes volt, szófogadó.
a hegedű fel-le tételét. a vonó tartást és "hegedülést", a lazaságot gyakoroltuk. ujjgyakorlatokat és a húrok neveit tanulta.
Milán is állandóan furulyázik, pénteken lesz a furulya vizsga
Csütörtökön mutatkozott be a szülő értekezleten Gabi néni, az új tanító néni!nem győzünk hálát adni a Jó Istennek!
Határozott, lelkes, kedves és szigorú.
Milán nagyon szereti. Boldogok vagyunk!

2014. január 7., kedd

új tanító néni

"olvasásért nyomdát ad, nem vesznek le szívecskét, Nóri  néni szabályai nem érvényesek. majd vihetünk focis kártyát, focizhatunk délután..".soroljam?