Pénteken Szlovákiába mentünk a Gépiparisokkal.
Enyhe idő volt. Mi Mátéval nem fáztunk.Milcsi nagyon tud-én most láttam először. Apának is jól megy. Patrikot szerettük volna, ha megtanul, de neki a felvonó jobban tetszett.(A testnevelő tanár bácsi koncentrációhiányt látva, fél óra után apára hagyta.)
Esténként jól szórakoztak, sok gyerek volt. Billiárd, csocsó, ping-pong...
Elfáradtak.
2014. február 17., hétfő
2014. február 11., kedd
2014. február 10., hétfő
17 hónapos
a hétvégénk orrfolyósan, köhögősen telt.továbbra is a gombfoci a sláger. és a foci. ugyan Patrik még kicsi hozzá, de Milán nagyon képben van, és Patrikot is "igazgatja". már látom a jövőm.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
Édes kis értelmes bogyó.
nekem is odakelltennemmagam;)
Közben Máté 17 hónapos lett. egyedül lépcsőzik váltott lábbal fel és le. kapaszkodás nélkül. rendszerető, csak ámulunk azokon , amit tesz. énekel, és táncol. szeretget és ölelget. továbbra sem beszél. csak megért és megértet mindent.(továbbra sem beszél)
Imád porszívózni, portól törölgetni.
a hajmosást utálja,a zuhanytól is iszonya van- most a legutóbbi hajmosás után.
továbbra is jó étvágyú.
Utcán nagyokat sétálunk kézen fogva. jön, megy a házban is állandóan. kis örökmozgó.
Mindig kutyusokat keresünk. vagy az ablakból nézünk. imád az ablakban ácsorogni.
Édes kis értelmes bogyó.
Máté beteg-a sorban a 2.
szerda estére lázas lett. Csütörtökre benáthásodott és csúnyán köhögött az az igazi mélyről jövő, ugatós.

adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás, orrszívás, sírás, ringatás...
pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.
adtam az ilyenkor szokásosat, hőemelkedése maradt.Darabosan telt az éjszaka, sírás, orrszívás, sírás, ringatás...
pénteken reggel lázasan, rekedten ébredt, elvittem a doktor nénihez.
okosabbak nem lettünk. viszont antibiotikumot írt neki.gondolkoztam, ...végül elkezdtük.
ma már nem bánom, mert 5. napja olyan szinten náthás, hogy levegőhöz alig jut, folyamatosan fújja/szívom az orrát, de folyamatosan jön is belőle.
Inhalálunk, ugyan még mindig köhög , de legalább jobb kedvű, a hétvégéhez képest.
2014. február 6., csütörtök
Patrikot csütörtökön oviba vittük. 8an voltak. Állítólag 3 hete járkál közöttük valami.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.
Megúsztuk.
Érdekes, hogy azok a gyerkőcök jártak, akiknek iskolás korú testvére van.
hiába, ők már edzettek:)
egyébként olyan jó volt, hogy itthon volt Velünk. Sokat játszottuk, rengeteget meséltünk.és még délután pihiztünk is.
2014. február 3., hétfő
MA Patrik maradt itthon. Náthás és köhög. Milcsi tartja frontot.
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">3>
mA volt szülő értekezlet.
Ügyesek, okosak.
Milán az új tanító néni szerint "rendkívül értelmes, intelligens, hatalmas szókincse van, illemtudó....de a 3 kiabáló mellé könnyen odacsapódik.
De ez nem baj, ráfog jönni a helyes irányra.
Hát Gyerek"
HA a másik tanító nénit kérdeztük volna, lehúzta volna.
Sajnos nem csípi Milcsit Sajnáljuk nagyon, de dolgozom az ügyön <3 .="" br="">3>
Sikíííííííít, visíííííííííííít
juj, már fáj!borzasztóan éles, magas hangon. Gyakran.majd csak megunja.
2014. január 28., kedd
Állandóan ennének. egyszerűen nem értem, hová fér a 2 kicsibe ennyi minden. amint a konyzha ajtó nyílik, azonnal kérnek valamit. fő sláger a banán, narancs.
Milcsi adagját bőven hajazzák, még fejenként is.
Patrik sem volt ma oviban, Ő benáthásodott. Túlságosan belemelegedett a szánkózásba.
Nagyi is náthás lett mára.
Milcsi adagját bőven hajazzák, még fejenként is.
Patrik sem volt ma oviban, Ő benáthásodott. Túlságosan belemelegedett a szánkózásba.
Nagyi is náthás lett mára.
Végre esett a hó!
Ki is használták a fiúk. Udvaron, Várkonyi téri dombokon. amikor csak lehetett, apa vitte őket.
Máté is nagyon élvezte, bár néha arccal huppant a hóba, picit sírt, már mászott is újra a szánkóra, mintha misem történt volna.
Kitt Velünk töltötte a hétvégét, úgy örültünk, hogy itt volt! Milánnal sodukoztaak, Patrik nyúzta és moziban voltak.
SAjnos Milcsi a hétvégére benyalt valami hasmenős vírust. vasárnap reggel elájult a fürdőben, annyira legyengült.
hétfő-kedden itthon maradt, bár már tünet mentes volt, ma mentünk igazolásért, holnap viszem suliba.
A félévi értesítője szép lett, magatartása jó !, szorgalma példás, a tantárgyakból csupa jót kapott:)
2014. január 25., szombat
2014. január 20., hétfő
Apa ajándéka: egy vesekő
vasárnap hajnalra apa már a falat kaparta fájdalmában, annyira fájt a borda alatt, aztán reggelre a hasa.
Bementünk a városi ügyeletre.
Megvizsgálta a doktornő, vesekő, szedjen algoflexet és nospat, ha görcsöl, és igyon sört.
Amikor kijött, odajött hozzánk egy ápolónő-ismerem-,hogy maradunk, még a sürgősségin a doktor is megnézi, már tesóm intézte.
Gyuri éppen akkor reggel ment haza ügyeletből, indultak síelni.
Szóval maradtunk. Vérvétel, labor, rtg, Uh, urológia.
éppen délre értünk haza.5mm-s vesekő, majd kijön.reméljük, minél kevesebb fájdalommal.
Bementünk a városi ügyeletre.
Megvizsgálta a doktornő, vesekő, szedjen algoflexet és nospat, ha görcsöl, és igyon sört.
Amikor kijött, odajött hozzánk egy ápolónő-ismerem-,hogy maradunk, még a sürgősségin a doktor is megnézi, már tesóm intézte.
Gyuri éppen akkor reggel ment haza ügyeletből, indultak síelni.
Szóval maradtunk. Vérvétel, labor, rtg, Uh, urológia.
éppen délre értünk haza.5mm-s vesekő, majd kijön.reméljük, minél kevesebb fájdalommal.
2014. január 16., csütörtök
2014. január 14., kedd
2014. január 12., vasárnap
Bölcsibe megyünk
Pénteken délelőtt látogatást tettünk a MÓRA ÚTI BÖLCSIBEN-OTT VEZETŐ MOST PATRIK GONDOZÓ NÉNIJE.NEM CSAK EZÉRT, HANEM AZÉRT MERT VÉGÜL ÚGY DÖNTÖTTÜNK, HA SZEPTEMBERTŐL TANÍTOK, MÁTÉ BÖLCSI LESZ.
NAGYI VISZI, NEKI JOBB LESZ A MÓRA ÚTI.
SZÓVAL LÁTOGATTUNK, ÉS MÁTÉ JÁTSZOTT, FELTALÁLTA MAGÁT A HALACSKA CSOPORT BÖLCSISEI KÖZÖTT.
Hétfőn játszó bölcsizni megyünk.
NAGYI VISZI, NEKI JOBB LESZ A MÓRA ÚTI.
SZÓVAL LÁTOGATTUNK, ÉS MÁTÉ JÁTSZOTT, FELTALÁLTA MAGÁT A HALACSKA CSOPORT BÖLCSISEI KÖZÖTT.
Hétfőn játszó bölcsizni megyünk.
zene
Pénteken ebéd után hozom el Patrikot az oviból.
3ra a hegedű tanár bácsihoz mentünk. nagyon várta már Patrik. Fél órát bír. ügyes volt, szófogadó.
a hegedű fel-le tételét. a vonó tartást és "hegedülést", a lazaságot gyakoroltuk. ujjgyakorlatokat és a húrok neveit tanulta.
Milán is állandóan furulyázik, pénteken lesz a furulya vizsga
3ra a hegedű tanár bácsihoz mentünk. nagyon várta már Patrik. Fél órát bír. ügyes volt, szófogadó.
a hegedű fel-le tételét. a vonó tartást és "hegedülést", a lazaságot gyakoroltuk. ujjgyakorlatokat és a húrok neveit tanulta.
Milán is állandóan furulyázik, pénteken lesz a furulya vizsga
2014. január 7., kedd
új tanító néni
"olvasásért nyomdát ad, nem vesznek le szívecskét, Nóri néni szabályai nem érvényesek. majd vihetünk focis kártyát, focizhatunk délután..".soroljam?
Sikerült!
Patrik ma találkozott a hegedű tanárbácsival. Végül a Bartók Zeneiskolában kötöttünk ki.
tanulta, hogy kell tartani/fogni a hegedűt, vonót, kicsit nyekeregtek.
édes volt!majd kicsattantam a büszkeségtől, kicsi fiam hegedülni tanul.
Tökéletesen alkalmas a hegedű, amit karácsonyra kapott. még párnát kell varrnom.
tanulta, hogy kell tartani/fogni a hegedűt, vonót, kicsit nyekeregtek.
édes volt!majd kicsattantam a büszkeségtől, kicsi fiam hegedülni tanul.
Tökéletesen alkalmas a hegedű, amit karácsonyra kapott. még párnát kell varrnom.
2014. január 6., hétfő
2014. január 4., szombat
mindent, amit a nagyok
"gyere, Patrik játsz velem! na, jössz?nem? akkor ideülök melléd!"
Kár, hogy lassan vége szakad ezeknek a napoknak. Itt a vége a téli szünetnek.
2014. január 1., szerda
BUÉK
Délután akertben fociztunk. annyira tavaszias az idő.
fél6kor megettük a malac sültet :), felkerekedtünk a trombitákkal és kimentünk a Kossuth térre. nm lehet azokkla a fényekkel betelni!
negyed 8ra a Cserkész-házba mentünk szilveszterezni a katolikus egyházközösséggel.. negyed 10ig bírta Milán. Pedig tele volt gyerekekkel-osztálytársa is volt, ovis társak is. Patrik táncolt, ugrált , szaladgált, Máté táncolt, evett, Milcsi nem bírta a zajt. pedig olyan jó zene volt, még mi is táncoltunk apával.
Jövőre is csatlakozunk!
Mátét letettük aludni, pezsgőztünk, sósat rágicsáltak, Patrik negyed 11kor leesett a kanapéról-elaludt.
Milán 1 ig maradt fent Velünk. Nagyi a színházban szilveszterezett, érte mentünk. Láttuk a mai fiatalságot, hogy bulizik. Őrület!
szégyen.
fél10ig aludtak.
az új év 1. napja csendesen ,de annál vidámabban telt: mesével, játékkal, rajzolással, sakkal.
fél6kor megettük a malac sültet :), felkerekedtünk a trombitákkal és kimentünk a Kossuth térre. nm lehet azokkla a fényekkel betelni!
negyed 8ra a Cserkész-házba mentünk szilveszterezni a katolikus egyházközösséggel.. negyed 10ig bírta Milán. Pedig tele volt gyerekekkel-osztálytársa is volt, ovis társak is. Patrik táncolt, ugrált , szaladgált, Máté táncolt, evett, Milcsi nem bírta a zajt. pedig olyan jó zene volt, még mi is táncoltunk apával.
Jövőre is csatlakozunk!
Mátét letettük aludni, pezsgőztünk, sósat rágicsáltak, Patrik negyed 11kor leesett a kanapéról-elaludt.
Milán 1 ig maradt fent Velünk. Nagyi a színházban szilveszterezett, érte mentünk. Láttuk a mai fiatalságot, hogy bulizik. Őrület!
szégyen.
fél10ig aludtak.
az új év 1. napja csendesen ,de annál vidámabban telt: mesével, játékkal, rajzolással, sakkal.
2013. december 29., vasárnap
Fiúk
ilyen mutatványokat Milán is csinált anno. Ránk meg a szívbaj jött!
Máté mindent csinál, amit a nagyok, csak éppen nem beszél.
Néha azt gondolom, még jó, hogy legalább Ő nem beszél.
mindig enne!"hamm!"
Este a Fiúkkal tesszük le továbbra is, tápszer az esti tejcsi. Gyorsan elalszik, átalussza az éjszakát. Többször ébred reggel 8 után, mint előtte:)
Már csak ebéd után alszik 1 nagyot.
egész nap megy. maximum enni ül le.
Imád a fiúkkal játszani, neki is van egy furulyája-kész a zenekar.
Patrik a nagy mókamester. Bolondozik Mátéval. Imádják egymást! Kölcsönös. Ahogy Máté is ölelgeti, puszilgatja.
Patrik képes 1 hálózsákkal vagy 1 takaróval, 1-2 plüss állattal órákig eljátszani. Csenedesen, magában.
Tv rajongó. akkor se hall.
Sokat nőtt szeptember óta Ő is.
Szombatonként úszni jár, és a hegedű órákat várja, de valószínű nagyobb és komolyabb hegedűre lenne szükségünk, hogy a tanár bácsi szóba álljon velünk. (én már hegedűkkel álmodom... valószínű még 1 fél évet várnunk kellene.) Ő nagy becsben tartja a kis hegedűjét.
Milánnal szemben nem hagyja magát. Milán piszkálni kezdi, Patrik odacsap. Milán visszaüt. És kezdődik a nyavalygás.
és nem teszek rendet. Oldják meg!
Próbáljuk önállósítani őket. Fürdés, ágyazás, ruha elővétel-pakolás lassan megy, öltözés, vizet önteni, konyhában elpakolni maguk után stb.stb.
Máté mindent csinál, amit a nagyok, csak éppen nem beszél.
Néha azt gondolom, még jó, hogy legalább Ő nem beszél.
mindig enne!"hamm!"
Este a Fiúkkal tesszük le továbbra is, tápszer az esti tejcsi. Gyorsan elalszik, átalussza az éjszakát. Többször ébred reggel 8 után, mint előtte:)
Már csak ebéd után alszik 1 nagyot.
egész nap megy. maximum enni ül le.
Imád a fiúkkal játszani, neki is van egy furulyája-kész a zenekar.
Patrik a nagy mókamester. Bolondozik Mátéval. Imádják egymást! Kölcsönös. Ahogy Máté is ölelgeti, puszilgatja.
Patrik képes 1 hálózsákkal vagy 1 takaróval, 1-2 plüss állattal órákig eljátszani. Csenedesen, magában.
Tv rajongó. akkor se hall.
Sokat nőtt szeptember óta Ő is.
Szombatonként úszni jár, és a hegedű órákat várja, de valószínű nagyobb és komolyabb hegedűre lenne szükségünk, hogy a tanár bácsi szóba álljon velünk. (én már hegedűkkel álmodom... valószínű még 1 fél évet várnunk kellene.) Ő nagy becsben tartja a kis hegedűjét.
Milánnal szemben nem hagyja magát. Milán piszkálni kezdi, Patrik odacsap. Milán visszaüt. És kezdődik a nyavalygás.
és nem teszek rendet. Oldják meg!
Próbáljuk önállósítani őket. Fürdés, ágyazás, ruha elővétel-pakolás lassan megy, öltözés, vizet önteni, konyhában elpakolni maguk után stb.stb.
Milcsi Pesten
Milán a hétvégét Marival töltötte.Már nagyon várta. Kell is neki egy kis szabadság(és nekünk is, bár nagyon hiányzik).
Patrik már szombat délután nagyon hiányolta. Hívta is telefonon.
Péntek este, amikor dupla edzés után hazaértem, 5 percig mesélte Patrik, hogy .... a helikopter bement a szekrény mögé, apának szét kellett csavarozni a szekrénysort...a hegedű vonója nem úgy működik, ahogy kellene, a joghurtot a konyha szőnyegre borította, Milán a narancsleves pohár tartalmát öntötte magára , a poharat törte.....ez mind apának jutott. ja, és a csúszda is repedt....
Milán takaró alá bújva gubbasztott, ki sem bújt, így aludt el az ágyában.
szóval kell a kimenő.
olyan jó gyerekek-külön-külön, de néha elszabadul a pokol.
Szóval a 2 kicsivel kiscsaládosan maradtunk.
Patrik már szombat délután nagyon hiányolta. Hívta is telefonon.
Péntek este, amikor dupla edzés után hazaértem, 5 percig mesélte Patrik, hogy .... a helikopter bement a szekrény mögé, apának szét kellett csavarozni a szekrénysort...a hegedű vonója nem úgy működik, ahogy kellene, a joghurtot a konyha szőnyegre borította, Milán a narancsleves pohár tartalmát öntötte magára , a poharat törte.....ez mind apának jutott. ja, és a csúszda is repedt....
Milán takaró alá bújva gubbasztott, ki sem bújt, így aludt el az ágyában.
szóval kell a kimenő.
olyan jó gyerekek-külön-külön, de néha elszabadul a pokol.
Szóval a 2 kicsivel kiscsaládosan maradtunk.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


