Tegnap egy cseppet kifogott rajtam. A kis templomban voltunk Nagyival, hajszál híján nem koppantam, időben leültem;)
és ezek után nekiálltam, 0-3 éves korig minden ruhácskát szortírozni, kimosni(már nem számolom hányadik adag, de tíz felett tartunk), és vasalni(klímánál vasaló deszka mellett ülök:D), majd dobozolni kor és évszak szerint. Így talán sok sok időt megspórolunk magunknak.
Kis pocaklakónk rengeteget mozog. én nem emlékszem egyik fiúra se, hogy ennyit evickéltek volna és ilyen erővel szerintem a 9.hónapban se rúgdostak. Patrik odateszi a kezét és nagyokat kacag. hatalmas erő van a kiscsöppben.(31.hét)
2012. július 9., hétfő
2012. július 7., szombat
Doni zsúr
Milán a péntek délutánt Marcikáéknál töltötte Szajolban.
MA 5re zsúrra vittem a 2 fiút. Nagyon jól éreztük magunkat.
A folyosó nincs kész. Villanyszerelésbe is kezdtünk, aztán jön a fürdő, konyha stb..... és még hol a vége...
MA 5re zsúrra vittem a 2 fiút. Nagyon jól éreztük magunkat.
A folyosó nincs kész. Villanyszerelésbe is kezdtünk, aztán jön a fürdő, konyha stb..... és még hol a vége...
2012. július 5., csütörtök
Nyári szünet
Gőzerővel angolozunk és matekozunk.
VAlami isteni sugallat ihletet adott.
http://www.ixl.com/ innen csináljuk Milcsivel a matekot.
www.starfall.com innen Patrikkal.
és erre akadtunk a könyvesboltban, bár eredetileg ajándéknak vettük, de nem bírták ki. AZóta napi 1 dalocskával gazdagodunk. öröm őket nézni:) még nagyon lelkesek. Jól szórakozunk közben.
VAlami isteni sugallat ihletet adott.
http://www.ixl.com/ innen csináljuk Milcsivel a matekot.
www.starfall.com innen Patrikkal.
és erre akadtunk a könyvesboltban, bár eredetileg ajándéknak vettük, de nem bírták ki. AZóta napi 1 dalocskával gazdagodunk. öröm őket nézni:) még nagyon lelkesek. Jól szórakozunk közben.
2012. július 4., szerda
2012. július 3., kedd
Volánnál teknőst néztünk
Milcsi és Patrik is szinte a sajátjuknak tekintik.
AZtán külön busz hozott bennünket a városba.:) Csak Mi utaztunk rajta a telepről indult-APa intézte;)
Játszóztunk, aztán fagyiztunk ebben a forróságban .
Mollika kedden ment el.
2012. június 30., szombat
Nyár
Korai volt az ébresztés.
Milcsi Mollikáért ment a Nagyival, Mi Patrikkal a várost jártuk(Imádok vele menni, beszélgetni, bogarászni,nézelődni, sétálni. majd' 2 órát császkáltunk ebben a 38fokban nyűglődés nélkül. Szaladt az idő.)
Ügyesen megebédeltek, Patrik szokásos délutáni sziesztáját teljesítette, a nagyok színeztek, vártuk, hogy 2 óra legyen, mehessenek fürdeni.
SZinte fél5ig vízben voltak. ANnyira élvezték, PAtrik tanul úszni. Úgy végig megy a víz alatt, sőt, szinte csak úgy közlekedik. Nagyon bátor!
ebben a közel 40fokban nyársaltunk. de hát mikor, ha nem a legmelegebben. Szerintem legközelebb nem akarnak.
Kezdetben volt csak nagy a lelkesedés. Patrik volt a legkitartóbb:)
Milcsi félre húzódott - a füst és a meleg elől - egy üres kenyérrel:)
Közben sátrat vertünk, már napok óta a fülünket rágják.
Végül Molli nem alszik kint, bejött Nagyihoz.
Milcsi Mollikáért ment a Nagyival, Mi Patrikkal a várost jártuk(Imádok vele menni, beszélgetni, bogarászni,nézelődni, sétálni. majd' 2 órát császkáltunk ebben a 38fokban nyűglődés nélkül. Szaladt az idő.)
Ügyesen megebédeltek, Patrik szokásos délutáni sziesztáját teljesítette, a nagyok színeztek, vártuk, hogy 2 óra legyen, mehessenek fürdeni.
SZinte fél5ig vízben voltak. ANnyira élvezték, PAtrik tanul úszni. Úgy végig megy a víz alatt, sőt, szinte csak úgy közlekedik. Nagyon bátor!
ebben a közel 40fokban nyársaltunk. de hát mikor, ha nem a legmelegebben. Szerintem legközelebb nem akarnak.
Kezdetben volt csak nagy a lelkesedés. Patrik volt a legkitartóbb:)
Milcsi félre húzódott - a füst és a meleg elől - egy üres kenyérrel:)
Közben sátrat vertünk, már napok óta a fülünket rágják.
Végül Molli nem alszik kint, bejött Nagyihoz.
30.hét
UH csütörtökön lesz.
SOkat nőtt és sokat dörömböl a kis pocaklakó. Néha csak úgy hullámzik a pocakom. Hol itt dugja ki valamijét, hol ott. Szerintem a hangokra különösen érzékeny;) Főleg, ha három gyerkőc kiabál a közelben.
SOkat nőtt és sokat dörömböl a kis pocaklakó. Néha csak úgy hullámzik a pocakom. Hol itt dugja ki valamijét, hol ott. Szerintem a hangokra különösen érzékeny;) Főleg, ha három gyerkőc kiabál a közelben.
2012. június 29., péntek
Utolsó nap a bölcsiben
Apával együtt vittük Patrikot reggel.
Különleges napnak éltük meg.
PAtrik talán a szokásos menetrend szerint, én szívszorítóan.
Áginak ajándékot vittünk, a többi gondozó néninek egy-egy bon-bont.
ÍGy próbáltuk meg kifejezni a kifejezhetetlent.
Patrik búcsúzóul kapott egy kis szerelhetős dömpert.
este kivittük a Fiúkat a dédihez, Milcsi a teknőst hozta-mert így biztosan örömet szerzünk a dédinek, Patrik az autóját.
este pancsiztak a medencében, indul a 38-40fokos hét:(((
Különleges napnak éltük meg.
PAtrik talán a szokásos menetrend szerint, én szívszorítóan.
Áginak ajándékot vittünk, a többi gondozó néninek egy-egy bon-bont.
ÍGy próbáltuk meg kifejezni a kifejezhetetlent.
Patrik búcsúzóul kapott egy kis szerelhetős dömpert.
este kivittük a Fiúkat a dédihez, Milcsi a teknőst hozta-mert így biztosan örömet szerzünk a dédinek, Patrik az autóját.
este pancsiztak a medencében, indul a 38-40fokos hét:(((
Gratulálunk!
Gyuri mától főorvos.
Nagyon büszkék vagyunk rá! A kinevezése a Semmelweis napokon belül történt.
itt látható Szolnok tv június 29-ei aktuálisában
8:16nál
Nagyon büszkék vagyunk rá! A kinevezése a Semmelweis napokon belül történt.
itt látható Szolnok tv június 29-ei aktuálisában
8:16nál
2012. június 28., csütörtök
Mami, mi nyertünk!
Így jött haza Apa az oviból a gyerkőcökkel.
vagyis mi hozhatjuk haza a teknőst a nyárra!juhhé!
Így ma be is költözött Csíkoska. egyenlőre a kandalló tetején tanyázik, de ha kész lesz a folyosó, kikerül oda.(itt veszélyesen magasan van. állandóan székre, asztalra állva figyelik.)
Ma ebéd után hoztam el Milcsit és Donit az oviból, a tekivel együtt.
Patrik holnap megy utoljára a bölcsib. :(((
vagyis mi hozhatjuk haza a teknőst a nyárra!juhhé!
Ma ebéd után hoztam el Milcsit és Donit az oviból, a tekivel együtt.
Patrik holnap megy utoljára a bölcsib. :(((
2012. június 24., vasárnap
Nem lesz melegük
csütörtökön Milcsit Doniék hozták el az oviból. van egy nagy medencéjük. 5kor Patrikkal mentünk érte.
Egyből Patrik is csobbant. Az az öröm! Minden pénzt megér!
Így hazaérve bújtuk a netet...
és pénteken Nagyival közösen vettünk is egy 3mes medencét.
Apa szombaton alapot ásott, homokot hozott....pecsenyekacsára égett, de a gyerkők már vasárnap egész nap lubickolhattak. annyira élvezik!
valóban minden pénzt megér!
Egyből Patrik is csobbant. Az az öröm! Minden pénzt megér!
Így hazaérve bújtuk a netet...
és pénteken Nagyival közösen vettünk is egy 3mes medencét.
Apa szombaton alapot ásott, homokot hozott....pecsenyekacsára égett, de a gyerkők már vasárnap egész nap lubickolhattak. annyira élvezik!
valóban minden pénzt megér!
Folyosó
belekezdtünk a felújításba. Hétfőn Doni apukája segített Apának a szekrények kipakolásában.
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.
az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.
az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((
2012. június 17., vasárnap
Évzáró az óvodában
35fokot mondanak egész hétre. Már a hétvégén felfújta apa a gyereknapra kapott medencét, hosszan pancsoltak.Délutád Doni jött játszani.
Mi pakoltuk a folyosót, felújításba kezdünk. Minden szekrényt kiüríteni, ez volt a délutáni program. meg is látszott a lábaimon. valószínű, több víz nem fért volna már el bennük.
Tehetséggondozás az oviban
Milcsiéknek pénteken 4 órakor programot szerveztek a templomkertbe, ezért nem tudott ott lenni Patrik bölcsis ballagásán.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek a hétvégére.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek a hétvégére.
2012. június 16., szombat
Bölcsis ballagás
Pénteken délután 3 órakor volt.
Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)
Kopp kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás,
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
búcsúzzunk vidáman,
a viszont látásra!
Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.
Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(
Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)
Kopp kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás,
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
búcsúzzunk vidáman,
a viszont látásra!
Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.
Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(
2012. június 13., szerda
2012. június 9., szombat
Richter egészségnap
10 óra körül mentünk ki. Nagyon meleg volt. Gyuri volt a fő fő akármi, hát le is főtt szegénykém a 32 fokban. Sátorokban ülve várták a tanácsadásra várókat. Volt vércukorszint-, koleszterinmérés, gyógytorna, fittness, elsősegély nyújtás stb. Matricákat gyűjthettünk, ha részt vettünk valamin, amivel a kórházat támogattuk.(matricánként 300ft-tal)
sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.
sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.
Foci EB
AZtán Apa magára maradt. Dédihez húzódva nézi a napi 2 meccsét:(
A Fiúkat nem érdekli, inkább kint szaladgálnak az udvaron. Jól is teszik.
Milcsiből hamarabb lesz atléta, mint focista.
2012. június 8., péntek
26.hét
Túl a 2/3adán, elkezdtem újra fáradni, a csontjaim mocorognak, mindet érzem, egyszerre. Jól esik feltett lábbal pihenni.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.
2012. június 3., vasárnap
2012. május 13., vasárnap
cirkusz
Szombaton délelőtt a könyvtárban voltunk bábelőadáson.Sajnos Milán nem jött velünk.
Délután 3kor Nagyi cirkuszba vitte a 3 unokát.Én meg ott maradtam Velük.:) Borzasztó meleg volt a sátorban.
Előttünk ült a 2 nagy, mellettem Patrik. Nagyon élvezte, nagyokat kacagott, az állatokat hiányolta.
Mindhármuknak volt mesélni valója.
2012. május 10., csütörtök
6 éves
Milcsit oltásra vittem, látás-hallás vizsgálat volt. A fülénél nem volt teljsen minden rendben, javasolt a védőnő kontrollt.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.
120cm és 26 kg ami okos 6 évesünk.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.
120cm és 26 kg ami okos 6 évesünk.
Félidőn túl
Néha ugyan vízszintesbe kell tenni magam, de 5 perc alatt újra fitt vagyok:)
Hatalmasnak érzem a pocakom, talán Milánnal ekkora hassal már szülni mentünk.
Most Patriké laposka, napok óta nem eszik, tegnap-ma bölcsibe se vittük, szaladgál a hasa.Nem lehet vírus, se itthon, se a bölcsibe nincs baj.
2012. május 6., vasárnap
Anyák napja
Pénteken nekem kellett mennem Patrikért a bölcsibe.
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)
Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!
Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)
Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!
Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?2012. május 2., szerda
Majális és Lilliék
Délelőtt majálisoztunk a forróságban.(Szolnok szégyene lesz lassan ez az "ünnep".
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.
Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.
Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.
2012. április 30., hétfő
nyárias meleg volt ma. 31 fok. elő került a naptej, a medence.
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.
hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.
hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!
2012. április 29., vasárnap
szülinap 2. felvonás
Milcsikém annyira örült minden ajándéknak, nem győzte köszöngetni és dícsérgetni, hogy ugye milyen szép, ugye milyen jó....!
este mindent gondosan elhelyezett az ágyában. attól féltünk, nem fér el;)
Milcsi zsúr
Szombaton délután tartottuk a 6 éves szülinapi zsúrt.
Már annyira várta a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.
Képek
Már annyira várta a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.
Képek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)















