csütörtökön Milcsit Doniék hozták el az oviból. van egy nagy medencéjük. 5kor Patrikkal mentünk érte.
Egyből Patrik is csobbant. Az az öröm! Minden pénzt megér!
Így hazaérve bújtuk a netet...
és pénteken Nagyival közösen vettünk is egy 3mes medencét.
Apa szombaton alapot ásott, homokot hozott....pecsenyekacsára égett, de a gyerkők már vasárnap egész nap lubickolhattak. annyira élvezik!
valóban minden pénzt megér!
2012. június 24., vasárnap
Folyosó
belekezdtünk a felújításba. Hétfőn Doni apukája segített Apának a szekrények kipakolásában.
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.
az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.
az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((
2012. június 17., vasárnap
Évzáró az óvodában
35fokot mondanak egész hétre. Már a hétvégén felfújta apa a gyereknapra kapott medencét, hosszan pancsoltak.Délutád Doni jött játszani.
Mi pakoltuk a folyosót, felújításba kezdünk. Minden szekrényt kiüríteni, ez volt a délutáni program. meg is látszott a lábaimon. valószínű, több víz nem fért volna már el bennük.
Tehetséggondozás az oviban
Milcsiéknek pénteken 4 órakor programot szerveztek a templomkertbe, ezért nem tudott ott lenni Patrik bölcsis ballagásán.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek a hétvégére.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek a hétvégére.
2012. június 16., szombat
Bölcsis ballagás
Pénteken délután 3 órakor volt.
Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)
Kopp kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás,
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
búcsúzzunk vidáman,
a viszont látásra!
Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.
Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(
Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)
Kopp kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás,
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
búcsúzzunk vidáman,
a viszont látásra!
Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.
Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(
2012. június 13., szerda
2012. június 9., szombat
Richter egészségnap
10 óra körül mentünk ki. Nagyon meleg volt. Gyuri volt a fő fő akármi, hát le is főtt szegénykém a 32 fokban. Sátorokban ülve várták a tanácsadásra várókat. Volt vércukorszint-, koleszterinmérés, gyógytorna, fittness, elsősegély nyújtás stb. Matricákat gyűjthettünk, ha részt vettünk valamin, amivel a kórházat támogattuk.(matricánként 300ft-tal)
sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.
sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.
Foci EB
AZtán Apa magára maradt. Dédihez húzódva nézi a napi 2 meccsét:(
A Fiúkat nem érdekli, inkább kint szaladgálnak az udvaron. Jól is teszik.
Milcsiből hamarabb lesz atléta, mint focista.
2012. június 8., péntek
26.hét
Túl a 2/3adán, elkezdtem újra fáradni, a csontjaim mocorognak, mindet érzem, egyszerre. Jól esik feltett lábbal pihenni.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.
2012. június 3., vasárnap
2012. május 13., vasárnap
cirkusz
Szombaton délelőtt a könyvtárban voltunk bábelőadáson.Sajnos Milán nem jött velünk.
Délután 3kor Nagyi cirkuszba vitte a 3 unokát.Én meg ott maradtam Velük.:) Borzasztó meleg volt a sátorban.
Előttünk ült a 2 nagy, mellettem Patrik. Nagyon élvezte, nagyokat kacagott, az állatokat hiányolta.
Mindhármuknak volt mesélni valója.
2012. május 10., csütörtök
6 éves
Milcsit oltásra vittem, látás-hallás vizsgálat volt. A fülénél nem volt teljsen minden rendben, javasolt a védőnő kontrollt.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.
120cm és 26 kg ami okos 6 évesünk.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.
120cm és 26 kg ami okos 6 évesünk.
Félidőn túl
Néha ugyan vízszintesbe kell tenni magam, de 5 perc alatt újra fitt vagyok:)
Hatalmasnak érzem a pocakom, talán Milánnal ekkora hassal már szülni mentünk.
Most Patriké laposka, napok óta nem eszik, tegnap-ma bölcsibe se vittük, szaladgál a hasa.Nem lehet vírus, se itthon, se a bölcsibe nincs baj.
2012. május 6., vasárnap
Anyák napja
Pénteken nekem kellett mennem Patrikért a bölcsibe.
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)
Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!
Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)
Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!
Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?2012. május 2., szerda
Majális és Lilliék
Délelőtt majálisoztunk a forróságban.(Szolnok szégyene lesz lassan ez az "ünnep".
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.
Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.
Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.
2012. április 30., hétfő
nyárias meleg volt ma. 31 fok. elő került a naptej, a medence.
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.
hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.
hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!
2012. április 29., vasárnap
szülinap 2. felvonás
Milcsikém annyira örült minden ajándéknak, nem győzte köszöngetni és dícsérgetni, hogy ugye milyen szép, ugye milyen jó....!
este mindent gondosan elhelyezett az ágyában. attól féltünk, nem fér el;)
Milcsi zsúr
Szombaton délután tartottuk a 6 éves szülinapi zsúrt.
Már annyira várta a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.
Képek
Már annyira várta a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.
Képek
2012. április 28., szombat
2012. április 27., péntek
2. tejfog
Gyöngyi eljött csütörtökön este, hogy kihúzza Milcsi fogát. fogó kellett hozzá, most megijedt Milán. De hamar kint volt, este a párna alá tette a kis tartóban.
alsó 2 metszőfoga hiányzik.
alsó 2 metszőfoga hiányzik.
2012. április 26., csütörtök
5 éves az óvoda
Hála hetet tartanak.
sok sok programmal. vasárnap kezdődött a misével, aztán nyílt napok, ma az abonyi vadasparkba mentek. 7.25re be kellett érnie a nagyoknak, mert ők menetrendszerinti busszal mentek. Milcsinek már ez élmény volt-apa vitte 6.40kor, bringával mentek.
holnap sportnap lesz. és este bál a szülőknek(edzés után megyünk-2 óra késéssel-,alig várom)
sok sok programmal. vasárnap kezdődött a misével, aztán nyílt napok, ma az abonyi vadasparkba mentek. 7.25re be kellett érnie a nagyoknak, mert ők menetrendszerinti busszal mentek. Milcsinek már ez élmény volt-apa vitte 6.40kor, bringával mentek.
holnap sportnap lesz. és este bál a szülőknek(edzés után megyünk-2 óra késéssel-,alig várom)
2012. április 25., szerda
2012. április 21., szombat
Dédi 90 éves
megünnepeltük a szülinapját a 4 dédunokával.
csak másnap kérdezte, hogy melyik gyereknek volt a szülinapja, hogy torta volt????
csak másnap kérdezte, hogy melyik gyereknek volt a szülinapja, hogy torta volt????
2012. április 20., péntek
Ovis barátok
Milcsi hétfőn megbeszélte Donival(1évvel idősebb Milcsinél, ovis társak),hogy ovi után hozzánk jön játszani. AZtán kedden is....
Szerencsére nagyon kedvesek és nagyon szimpatikusak a szülei, így kedden beadtuk a derekunkat. Elhoztuk Donit, a szülei érte jöttek.
Nagyfiúsan, veszekedés nélkül játszottak 2 órát, míg mi szülők jót beszélgettünk.
Szerdán megint megbeszélték....és úgy látjuk, mostmár elválaszthatatlanok.
Közben szervezi Milcsikém a 6. szülinapi zsúrját. 3 ovis társát, legjobb barátait hívta meg jövő szombatra. Már annyira várják!
(a hosszú hétvégénk olyan de olyan esemény dús lesz: pénteken esti edzsé után ovis alapítványi bálra megyünk, szombaton zsúr, vasárnap Gyuriék, hétfőn Nagyapáék jönnek, kedden majálisozunk:))
2012. április 16., hétfő
Patrik azóta se vette be a fogszabis cumit.nem hajlandó.
továbbra is cumival alszik el.de azonnal elveszem tőle, ha elaludt. ha éjszaka keresi, csitítgatom, aztán visszaalszik.Így telik cumi nélkül az éjszakája.
Este megint meccsen volt APával.
Milcsi lusta itthonról kimozdulni. egész nap LEGOzott, most éjjel nappal ezt csinálná.
továbbra is cumival alszik el.de azonnal elveszem tőle, ha elaludt. ha éjszaka keresi, csitítgatom, aztán visszaalszik.Így telik cumi nélkül az éjszakája.
Este megint meccsen volt APával.
Milcsi lusta itthonról kimozdulni. egész nap LEGOzott, most éjjel nappal ezt csinálná.
2012. április 12., csütörtök
Fogszabi
Patriknál Gyöngyi elkezdte.
Tegnap este fogszabályozós cumira cseréltük az előzőt.
Nagy volt az öröm, annyira tetszett neki, amikor megkapta, de amikor aludni kellett volna....este 10kor aludt el a kezünkben.
de reggel büszke volt, hogy cumi nélkül aludt.
a fogszabis cumit elvitte a bölcsibe megmutatni.
kíváncsiak leszünk a mai altatásra:(
Tegnap este fogszabályozós cumira cseréltük az előzőt.

Nagy volt az öröm, annyira tetszett neki, amikor megkapta, de amikor aludni kellett volna....este 10kor aludt el a kezünkben.
de reggel büszke volt, hogy cumi nélkül aludt.
a fogszabis cumit elvitte a bölcsibe megmutatni.
kíváncsiak leszünk a mai altatásra:(
Önálló
Tegnap nagyi a konyhában főzött, sütött, mosogatott, patrik ott sündörgött körülötte, hiába kértük, hogy jöjjön velünk játszani. Nem!
éppen amikor átmentem,hogy mit csinál, nyitotta mikrot, vette ki a maci mézet, tette a szájába és már üvöltött is....miközben nagyi mondta, hogy micsoda önálló a gyerkőc.
én nem is fogtam, hogy az forró is lehet, hogy mit csinál...
hát a forró mézzel leforrázta a száját, tenyerét.
azonnal hidegvízzel öblögettünk, hamar megnyugodott.
reggelre hónyag van az alsó ajkán, csúnya szürke.
éppen amikor átmentem,hogy mit csinál, nyitotta mikrot, vette ki a maci mézet, tette a szájába és már üvöltött is....miközben nagyi mondta, hogy micsoda önálló a gyerkőc.
én nem is fogtam, hogy az forró is lehet, hogy mit csinál...
hát a forró mézzel leforrázta a száját, tenyerét.
azonnal hidegvízzel öblögettünk, hamar megnyugodott.
reggelre hónyag van az alsó ajkán, csúnya szürke.
2012. április 6., péntek
17.hét
lassan 18.
Az AFP normális.
a terheléses cukrom határeset.jobban oda kell figyelnem a szénhidrátbevitelre-nem mintha eddig nem ezt tettem volna .talán még jól is jön, megúszom még néhány kilóval.
A fiúk simogatják, kérdezgetik a babát és beszélnek hozzá.
Édesek.
Az AFP normális.
a terheléses cukrom határeset.jobban oda kell figyelnem a szénhidrátbevitelre-nem mintha eddig nem ezt tettem volna .talán még jól is jön, megúszom még néhány kilóval.
A fiúk simogatják, kérdezgetik a babát és beszélnek hozzá.
Édesek.
Mínusz egy fog
Csütörtök és péntek tavaszi szünet a suliban, így a Fiúkat is kivettük az oviból/bölcsiből.
Olyan jó,hogy a reggelek nyugodtan és ráérősen indulnak.
Apa korábban megy és később jön, hogy a havi lemaradásárt pótolja(Patrik vitele és hozatal miatt minden napra jut pár perc mínusz)
Gyöngyivel csütörtökre beszéltük meg Milán foghúzását. Már nagyon be volt sózva-egész héten mehetnékje volt.
Beült a székbe, kitátotta a száját, Gyöngyi bekente neki valami epres zsibbasztóval, de abban a pillanatban már ki is kapta. Milcsi fel se fogta.
kapott egy kis műanyag nyakbaakasztós fogtartót, lóbálta az úton, valahol el is hagyta-azaz a fogtündér azonnal elvitte .
Féltünk elaludni se fog, végül 4kor ébredt, aztán 6kor, mert a fogtündér egy versenyautót rejtett a párnája alá.
Olyan jó,hogy a reggelek nyugodtan és ráérősen indulnak.
Apa korábban megy és később jön, hogy a havi lemaradásárt pótolja(Patrik vitele és hozatal miatt minden napra jut pár perc mínusz)
Gyöngyivel csütörtökre beszéltük meg Milán foghúzását. Már nagyon be volt sózva-egész héten mehetnékje volt.
Beült a székbe, kitátotta a száját, Gyöngyi bekente neki valami epres zsibbasztóval, de abban a pillanatban már ki is kapta. Milcsi fel se fogta.
kapott egy kis műanyag nyakbaakasztós fogtartót, lóbálta az úton, valahol el is hagyta-azaz a fogtündér azonnal elvitte .
Féltünk elaludni se fog, végül 4kor ébredt, aztán 6kor, mert a fogtündér egy versenyautót rejtett a párnája alá.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)








