2012. június 24., vasárnap

Nem lesz melegük

csütörtökön Milcsit Doniék hozták el az oviból. van egy nagy medencéjük. 5kor Patrikkal mentünk érte.
Egyből Patrik is csobbant. Az az öröm! Minden pénzt megér!

Így hazaérve bújtuk a netet...
és pénteken Nagyival közösen vettünk is egy 3mes medencét.
Apa szombaton alapot ásott, homokot hozott....pecsenyekacsára égett, de a gyerkők már vasárnap egész nap lubickolhattak. annyira élvezik!
valóban minden pénzt megér!

Folyosó

belekezdtünk a  felújításba. Hétfőn Doni apukája segített Apának a szekrények kipakolásában.
Szerdán apa nekiállt a lambéria és a fal  leverésének.
Pénteken még a villanyszerelő is "szétnézett". Végül szombaton reggel kezdett a burkoló.


az udvar borzasztóan néz ki. építési terület törmelékkel teli.
Milcsi közben beomlás biztos alagutat épített.
úgy leégett szegénykém, mint az apja:((






2012. június 17., vasárnap

Évzáró az óvodában


Patrik az évzárón is ott ült Milcsi mellett.(Még a tanévzáró misén is kiment szerepelni . Azt mondta Milcsi, valamit dudorászott Patrik.:))

35fokot mondanak egész hétre. Már a hétvégén felfújta apa a gyereknapra kapott medencét, hosszan pancsoltak.Délutád Doni jött játszani.

Mi pakoltuk a folyosót, felújításba kezdünk. Minden szekrényt kiüríteni, ez volt a délutáni program. meg is látszott a lábaimon. valószínű, több víz nem fért volna már el bennük.



Tehetséggondozás az oviban

Milcsiéknek pénteken 4 órakor programot szerveztek a templomkertbe, ezért nem tudott ott lenni Patrik bölcsis ballagásán.
Mesét adtak elő.
betyár volt A Brémai muzsikusokban és 1 szó volt a szerepe:(teljesen elkeseredtem:(((((
Amíg  amásik csoport szerepelt, Patrik odaült Milánhoz.
Közben Bogiék is megérkeztek  a hétvégére.

2012. június 16., szombat

Bölcsis ballagás

Pénteken délután 3 órakor volt.

Én végig sírtam. Betudjuk a hormonoknak;)




Kopp  kopp kopogok bölcsödéből óvódába indulok.
Bölcsödésből óvódás lesz, óvódásból iskolás, 
akármilyen nagy a világ, ez mindenütt így szokás.
ne görbüljön szája, senkinek sírásra,
 búcsúzzunk vidáman,
 a viszont látásra!

Ezt már mi is megtanultuk. és emelett az év során tanult kis dalokat mondókákat adták elő.

Végtelenül Hálásak vagyunk a gondozó néninknek, szeretettel és gondoskodással nevelgette és tanítgatta a mi kis Patrikunkat!
még 2 hétig jár, aztán végleg elköszönünk Ágitól és a bölcsitől, sajnos:(


2012. június 13., szerda

ma voltam a doktornőnél-pontosan  20hete voltam utoljára:)
megvizsgált, ne emeljek és pihenjek.
és vasat írt.

amúgy jól vagyunk, csak ne lennék állandóan álmos és ne fájna  minden csontom deréktájon;)

2012. június 9., szombat

Richter egészségnap

10 óra körül mentünk ki. Nagyon meleg volt. Gyuri volt a fő fő akármi, hát le is főtt szegénykém a 32 fokban. Sátorokban ülve várták a tanácsadásra  várókat. Volt vércukorszint-, koleszterinmérés, gyógytorna, fittness, elsősegély nyújtás  stb. Matricákat gyűjthettünk, ha részt vettünk valamin, amivel a kórházat támogattuk.(matricánként 300ft-tal)

sajnos nem sok- vagyis nem elég -szolnoki polgár vett részt a rendezvényen.



Foci EB

Hála Istennek, csak első 5percben voltak ilyen lelkesek.
AZtán Apa magára maradt. Dédihez húzódva nézi a napi 2 meccsét:(
A Fiúkat nem érdekli, inkább kint szaladgálnak az udvaron. Jól is teszik.
Milcsiből hamarabb lesz atléta, mint focista.

2012. június 8., péntek

26.hét

Túl a 2/3adán, elkezdtem újra fáradni, a csontjaim mocorognak, mindet érzem, egyszerre. Jól esik feltett lábbal pihenni.
Egyre hatalmasabb a pocakom, Patrikkal ekkora hassal, már szülni mentem. mi lesz még 3 hónapig??!!!
rengeteg gyümit és zöldséget eszem, teljesen átalakult a táplálkozásom. Patrik eszik velem állandóan, lassan neki is akkora lesz a pocakja, mint az enyém.

2012. június 3., vasárnap

nagyon lemaradtam.
ezek még 2 héttel ezelőtti fotók:
AMikor Molliztunk, és amikor Patrik tömte a csokis croissantokat.Most ez a sláger:) habos kávéval, és narancslével:D
sokat vagyunk a szabadban, gyűjtjük a D-vitamint.



2012. május 13., vasárnap

cirkusz

 Mollika velünk töltötte a hétvégét. Pénteken ovi után érkezett.

 Szombaton délelőtt a könyvtárban voltunk bábelőadáson.Sajnos Milán  nem jött velünk.


Délután 3kor Nagyi cirkuszba vitte a 3 unokát.Én meg ott maradtam Velük.:) Borzasztó meleg volt a sátorban.
Előttünk ült a 2 nagy, mellettem Patrik. Nagyon élvezte, nagyokat kacagott, az állatokat hiányolta.
Mindhármuknak volt mesélni valója.




2012. május 10., csütörtök

6 éves

Milcsit oltásra vittem, látás-hallás vizsgálat volt. A fülénél nem volt teljsen minden rendben, javasolt a védőnő kontrollt.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.

120cm és 26 kg  ami okos 6 évesünk.

Félidőn túl

kerekedünk. Sokat mocorog.Jól vagyunk!
Néha ugyan  vízszintesbe kell tenni magam, de 5 perc alatt újra fitt vagyok:)
Hatalmasnak érzem a pocakom, talán Milánnal ekkora hassal már szülni mentünk.

Most Patriké laposka, napok óta nem eszik, tegnap-ma bölcsibe se vittük, szaladgál a hasa.Nem lehet vírus, se itthon, se a bölcsibe nincs baj.



2012. május 6., vasárnap

Anyák napja

Pénteken nekem kellett mennem Patrikért a bölcsibe.
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta  a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)

Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!


Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?




2012. május 2., szerda

Majális és Lilliék

Délelőtt majálisoztunk a  forróságban.(Szolnok szégyene lesz lassan ez az "ünnep".
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.

Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.

2012. április 30., hétfő

nyárias meleg volt ma. 31 fok. elő került a naptej, a medence.
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.

hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben  vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!

2012. április 29., vasárnap

szülinap 2. felvonás

Molliékkal és mamáékkal ünnepeltünk.
Milcsikém annyira örült minden ajándéknak, nem győzte köszöngetni és dícsérgetni, hogy ugye milyen szép, ugye milyen jó....!
este mindent gondosan elhelyezett az ágyában. attól féltünk, nem fér el;)

Milcsi zsúr

Szombaton délután tartottuk a 6 éves szülinapi zsúrt.
Már annyira várta  a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.

Képek

2012. április 28., szombat

Pénteken jól sikerült a bál, bár edzés után, elfáradva,  jól elkésve, már vacsora közben estünk be.
hajnal 1 ig roptuk apával ás a papokkal:)

2012. április 27., péntek

2. tejfog

Gyöngyi eljött csütörtökön este, hogy kihúzza Milcsi fogát. fogó kellett hozzá, most megijedt Milán. De hamar kint volt, este a párna alá tette a kis tartóban.

alsó 2 metszőfoga hiányzik.
Túl a felén. Újra kicsit fáradtabban, elkezdtem szedni a  magnéziumot is, olykor olykor jól esik leülni és feltenni a lábam.

2012. április 26., csütörtök

5 éves az óvoda

Hála hetet tartanak.
sok sok programmal. vasárnap kezdődött a misével, aztán nyílt napok, ma az abonyi vadasparkba mentek. 7.25re be kellett érnie a nagyoknak, mert ők menetrendszerinti busszal mentek. Milcsinek már ez élmény volt-apa vitte 6.40kor, bringával mentek.
holnap sportnap lesz. és este bál a szülőknek(edzés után megyünk-2 óra késéssel-,alig várom)

2012. április 21., szombat

Dédi 90 éves

megünnepeltük a szülinapját a 4 dédunokával.
csak másnap kérdezte, hogy melyik gyereknek volt a szülinapja, hogy torta volt????

2012. április 20., péntek

Ovis barátok


Milcsi hétfőn megbeszélte Donival(1évvel idősebb Milcsinél, ovis társak),hogy ovi után hozzánk jön játszani. AZtán kedden is....
Szerencsére nagyon kedvesek és nagyon szimpatikusak a szülei, így kedden beadtuk a derekunkat. Elhoztuk Donit, a szülei érte jöttek.
Nagyfiúsan, veszekedés nélkül játszottak 2 órát, míg mi szülők jót beszélgettünk.
Szerdán megint megbeszélték....és úgy látjuk, mostmár elválaszthatatlanok.

Közben szervezi Milcsikém a 6. szülinapi zsúrját. 3 ovis társát, legjobb barátait hívta meg jövő szombatra. Már annyira várják!

(a hosszú hétvégénk olyan de olyan esemény dús lesz: pénteken esti edzsé után ovis alapítványi bálra megyünk, szombaton zsúr, vasárnap Gyuriék, hétfőn Nagyapáék jönnek, kedden majálisozunk:))

2012. április 16., hétfő

Patrik azóta se vette be a fogszabis cumit.nem hajlandó.
továbbra is cumival alszik el.de azonnal elveszem tőle, ha elaludt. ha éjszaka keresi, csitítgatom, aztán visszaalszik.Így telik cumi nélkül az éjszakája.

Este megint meccsen volt APával.
Milcsi lusta itthonról kimozdulni. egész nap LEGOzott, most éjjel nappal ezt csinálná.

2012. április 12., csütörtök

Fogszabi

Patriknál Gyöngyi elkezdte.
Tegnap este fogszabályozós cumira cseréltük az előzőt.
Nagy volt az öröm, annyira tetszett neki, amikor megkapta, de amikor aludni kellett volna....este 10kor aludt el a kezünkben.
de reggel büszke volt, hogy cumi nélkül aludt.
a fogszabis cumit elvitte a bölcsibe megmutatni.
kíváncsiak leszünk a mai altatásra:(

Önálló

Tegnap nagyi a konyhában főzött, sütött, mosogatott, patrik ott sündörgött körülötte, hiába kértük, hogy jöjjön velünk játszani. Nem!
éppen amikor átmentem,hogy mit csinál, nyitotta mikrot, vette ki a maci mézet, tette a szájába és már üvöltött is....miközben nagyi mondta, hogy micsoda önálló a gyerkőc.
én nem is fogtam, hogy az forró is lehet, hogy mit csinál...
hát a forró mézzel leforrázta a száját, tenyerét.
azonnal hidegvízzel öblögettünk, hamar megnyugodott.

reggelre hónyag van az alsó ajkán, csúnya szürke.

2012. április 6., péntek

17.hét

lassan 18.
Az AFP normális.
a terheléses cukrom határeset.jobban oda kell figyelnem a szénhidrátbevitelre-nem mintha eddig nem ezt tettem volna .talán még jól is jön, megúszom még néhány kilóval.

A fiúk simogatják, kérdezgetik a babát és beszélnek hozzá.
Édesek.

Mínusz egy fog

Csütörtök és péntek tavaszi szünet a suliban, így a Fiúkat is kivettük az oviból/bölcsiből.
Olyan jó,hogy a reggelek nyugodtan és ráérősen indulnak.
Apa korábban megy és később jön, hogy a havi lemaradásárt pótolja(Patrik vitele és hozatal miatt minden napra jut pár perc mínusz)

Gyöngyivel csütörtökre beszéltük meg Milán foghúzását. Már nagyon be volt sózva-egész héten mehetnékje volt.
Beült a székbe, kitátotta a száját, Gyöngyi bekente neki valami epres zsibbasztóval, de abban a pillanatban már ki is kapta. Milcsi fel se fogta.
kapott egy kis műanyag nyakbaakasztós fogtartót, lóbálta az úton, valahol el is hagyta-azaz a fogtündér azonnal elvitte .

Féltünk elaludni se fog, végül 4kor ébredt, aztán 6kor, mert a fogtündér egy versenyautót rejtett a párnája alá.