2012. május 10., csütörtök

6 éves

Milcsit oltásra vittem, látás-hallás vizsgálat volt. A fülénél nem volt teljsen minden rendben, javasolt a védőnő kontrollt.
A kezdeti aggódáson átlendültünk, de ennek ellenére a nyárra kérünk majd időpontot hallásvizsgálatra.

120cm és 26 kg  ami okos 6 évesünk.

Félidőn túl

kerekedünk. Sokat mocorog.Jól vagyunk!
Néha ugyan  vízszintesbe kell tenni magam, de 5 perc alatt újra fitt vagyok:)
Hatalmasnak érzem a pocakom, talán Milánnal ekkora hassal már szülni mentünk.

Most Patriké laposka, napok óta nem eszik, tegnap-ma bölcsibe se vittük, szaladgál a hasa.Nem lehet vírus, se itthon, se a bölcsibe nincs baj.



2012. május 6., vasárnap

Anyák napja

Pénteken nekem kellett mennem Patrikért a bölcsibe.
Egy édes kis versikét kellett volna mondania a gondozó nénivel, de csak a nyelvét forgatta....én így is nagyon meghatódtam, annyira édes volt!
"nem baj!-mondta  a gondozó néni-mindenki más anyukájának elmondta"
Kaptam egy pirosra festett só szívet, amit Patrik készített(Nagyikának is küldtek 1 szál szegfűt), hazafelé végig mondta a verset és az orgona ágát énekelte:)

Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én kincsem, ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te?
Ültess gyorsan az öledbe!


Vasárnap a reggeli misén az ovisok köszöntötték az anyukákat. Milcsi ügyesen énekelt, mondta a verses imákat.Saját kis rajzát és papírvirágot kaptunk, mindig meg fogom könnyezni az anyáknapi ünnepeket?




2012. május 2., szerda

Majális és Lilliék

Délelőtt majálisoztunk a  forróságban.(Szolnok szégyene lesz lassan ez az "ünnep".
Du. Gyuriék jöttek Milcsit köszönteni.
Mindig akkora ötleteik vannak:most egy LEGO társast kapott és NatGeoKid újság előfizetést.

Lillivel úgy eldiskuráltak, szitnte másfél órát, mi nyugodtan elbeszélgettünk addig.

2012. április 30., hétfő

nyárias meleg volt ma. 31 fok. elő került a naptej, a medence.
este együtt mentünk edzést tartani. Biciklivel.60 percen keresztül körbe körbe rohangáltak.

hazafelé adtam Milcsinek pénzt, hogy a pékségben  vegyenek csigát. Mi kint maradtunk, Ők kézen fogva álltak sorba -bukósisak a fejükön-és kértek 2 kakaóscsigát.
Annyira édesek voltak!

2012. április 29., vasárnap

szülinap 2. felvonás

Molliékkal és mamáékkal ünnepeltünk.
Milcsikém annyira örült minden ajándéknak, nem győzte köszöngetni és dícsérgetni, hogy ugye milyen szép, ugye milyen jó....!
este mindent gondosan elhelyezett az ágyában. attól féltünk, nem fér el;)

Milcsi zsúr

Szombaton délután tartottuk a 6 éves szülinapi zsúrt.
Már annyira várta  a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.

Képek

2012. április 28., szombat

Pénteken jól sikerült a bál, bár edzés után, elfáradva,  jól elkésve, már vacsora közben estünk be.
hajnal 1 ig roptuk apával ás a papokkal:)

2012. április 27., péntek

2. tejfog

Gyöngyi eljött csütörtökön este, hogy kihúzza Milcsi fogát. fogó kellett hozzá, most megijedt Milán. De hamar kint volt, este a párna alá tette a kis tartóban.

alsó 2 metszőfoga hiányzik.
Túl a felén. Újra kicsit fáradtabban, elkezdtem szedni a  magnéziumot is, olykor olykor jól esik leülni és feltenni a lábam.

2012. április 26., csütörtök

5 éves az óvoda

Hála hetet tartanak.
sok sok programmal. vasárnap kezdődött a misével, aztán nyílt napok, ma az abonyi vadasparkba mentek. 7.25re be kellett érnie a nagyoknak, mert ők menetrendszerinti busszal mentek. Milcsinek már ez élmény volt-apa vitte 6.40kor, bringával mentek.
holnap sportnap lesz. és este bál a szülőknek(edzés után megyünk-2 óra késéssel-,alig várom)

2012. április 21., szombat

Dédi 90 éves

megünnepeltük a szülinapját a 4 dédunokával.
csak másnap kérdezte, hogy melyik gyereknek volt a szülinapja, hogy torta volt????

2012. április 20., péntek

Ovis barátok


Milcsi hétfőn megbeszélte Donival(1évvel idősebb Milcsinél, ovis társak),hogy ovi után hozzánk jön játszani. AZtán kedden is....
Szerencsére nagyon kedvesek és nagyon szimpatikusak a szülei, így kedden beadtuk a derekunkat. Elhoztuk Donit, a szülei érte jöttek.
Nagyfiúsan, veszekedés nélkül játszottak 2 órát, míg mi szülők jót beszélgettünk.
Szerdán megint megbeszélték....és úgy látjuk, mostmár elválaszthatatlanok.

Közben szervezi Milcsikém a 6. szülinapi zsúrját. 3 ovis társát, legjobb barátait hívta meg jövő szombatra. Már annyira várják!

(a hosszú hétvégénk olyan de olyan esemény dús lesz: pénteken esti edzsé után ovis alapítványi bálra megyünk, szombaton zsúr, vasárnap Gyuriék, hétfőn Nagyapáék jönnek, kedden majálisozunk:))

2012. április 16., hétfő

Patrik azóta se vette be a fogszabis cumit.nem hajlandó.
továbbra is cumival alszik el.de azonnal elveszem tőle, ha elaludt. ha éjszaka keresi, csitítgatom, aztán visszaalszik.Így telik cumi nélkül az éjszakája.

Este megint meccsen volt APával.
Milcsi lusta itthonról kimozdulni. egész nap LEGOzott, most éjjel nappal ezt csinálná.

2012. április 12., csütörtök

Fogszabi

Patriknál Gyöngyi elkezdte.
Tegnap este fogszabályozós cumira cseréltük az előzőt.
Nagy volt az öröm, annyira tetszett neki, amikor megkapta, de amikor aludni kellett volna....este 10kor aludt el a kezünkben.
de reggel büszke volt, hogy cumi nélkül aludt.
a fogszabis cumit elvitte a bölcsibe megmutatni.
kíváncsiak leszünk a mai altatásra:(

Önálló

Tegnap nagyi a konyhában főzött, sütött, mosogatott, patrik ott sündörgött körülötte, hiába kértük, hogy jöjjön velünk játszani. Nem!
éppen amikor átmentem,hogy mit csinál, nyitotta mikrot, vette ki a maci mézet, tette a szájába és már üvöltött is....miközben nagyi mondta, hogy micsoda önálló a gyerkőc.
én nem is fogtam, hogy az forró is lehet, hogy mit csinál...
hát a forró mézzel leforrázta a száját, tenyerét.
azonnal hidegvízzel öblögettünk, hamar megnyugodott.

reggelre hónyag van az alsó ajkán, csúnya szürke.

2012. április 6., péntek

17.hét

lassan 18.
Az AFP normális.
a terheléses cukrom határeset.jobban oda kell figyelnem a szénhidrátbevitelre-nem mintha eddig nem ezt tettem volna .talán még jól is jön, megúszom még néhány kilóval.

A fiúk simogatják, kérdezgetik a babát és beszélnek hozzá.
Édesek.

Mínusz egy fog

Csütörtök és péntek tavaszi szünet a suliban, így a Fiúkat is kivettük az oviból/bölcsiből.
Olyan jó,hogy a reggelek nyugodtan és ráérősen indulnak.
Apa korábban megy és később jön, hogy a havi lemaradásárt pótolja(Patrik vitele és hozatal miatt minden napra jut pár perc mínusz)

Gyöngyivel csütörtökre beszéltük meg Milán foghúzását. Már nagyon be volt sózva-egész héten mehetnékje volt.
Beült a székbe, kitátotta a száját, Gyöngyi bekente neki valami epres zsibbasztóval, de abban a pillanatban már ki is kapta. Milcsi fel se fogta.
kapott egy kis műanyag nyakbaakasztós fogtartót, lóbálta az úton, valahol el is hagyta-azaz a fogtündér azonnal elvitte .

Féltünk elaludni se fog, végül 4kor ébredt, aztán 6kor, mert a fogtündér egy versenyautót rejtett a párnája alá.

2012. március 31., szombat



Ajándékba Dobogómajori hetet kaptunk Nagyitól és hozzá félpanziót Nagyitól és Gyuriéktól.
így még sosem éltünk! Csodálatos hetünk volt.

Képek itt

2012. március 30., péntek

a héten táppénzen vagyok. Nátha-köhögés-pihenés.
Gyorsan gyógyulok, mert hagynak pihenni és az idő is csodálatos!:)

2012. március 23., péntek

Fogorvosnál

este Gyöngyihez mentünk, hogy Milcsi mozgó alsó metszőtejfogát kihúzza.
azt mondta még várjunk 2 hetet, de látjuk,hogy a csontfog mögötte már annyira fehér, lassan áttöri az ínjét.
viszont talált 2 apró lyukat a 4es alsókon, így Milcsi volt szíves és annyira bátor, hogy megengedte, hogy Gyöngyi kifúrja és betömje a 2 fogát.(szerintem még élvezte is.) KÉK töméseket kért:( éppen mint a pulcsija.(én aszisztáltam:fogtam a nyálszívót)
 
Patrik liftezett a székben, Ő volt  abátrabb, Ő kezdte, végül a száját ki se nyitotta.

Nagyon büszkék voltunk Milánra, szinte hihetetlen volt, hogy egy 5 éves gyerek fogtömésnél ílyen hősiesen viselkedik.
Posted by Picasa

2012. március 19., hétfő

 Olyan szép idő volt a hétvégén! sajnos Milán nem jött ki velünk sétálni vasárnap délelőtt. Nagyival a lányokat várta.


MA már mindenki ment bölcsibe, oviba, munkahelyre.
Posted by Picasa

2012. március 17., szombat

a Fiúk 1 hete ugyanolyan náthásak és köhögősek a C-vitamin, citrom, gyümölcs- és a theta -ellenére.Ki érti ezt?
Milánnak ma este is hőemelkedése volt, bár neki a foga is törekszik.

tavasz

tegnap kihasználtuk Patrikkal a tavaszias időt, 2 órát sétáltunk és bicajoztunk a Tisza-parton és a városban.
Megcsodáltuk a Béres emlékkutat.




APa és Milán fát vágott és hordott....

2012. március 15., csütörtök

Március 15.


Patrikkal sétáltunk kia  Kossuth térre ebben a csodálatos tavaszi időben.
Pacikat nézett, egyikre felült. Olyan türelemmel várakozott. 2 órát voltunk az ünnepségen.
Sajnos Milán nem jött velünk.
Még mindig sokszor fújnak orrot.
Posted by Picasa

2012. március 13., kedd

Fiú csapat táppénzen

hajnalra Milcsi belázasodott. Érthetetlen!

A lurkók felváltva fújják az orrukat.
Apa lába lassan (se) javul.

Én köszönöm jól vagyok, leszámítva a velejárókat:( Ezen az émelygős korszakon nagyon nagyon szeretnék már túl lenni!

2012. március 12., hétfő

Patrik maradt ma. nagyon náthás és köhög.
estére belázasodott. Már a héten nem is megy bölcsibe.

Apa jegeli a térdét, nem olyan gyorsan javul....

2012. március 11., vasárnap

Javulunk

Milcsi 1 hetet pihent itthon. Ő telejsen jól van-szerintem szerda óta.


MA már Patrik láztalan, hőemelkedése sincs. AZ orrát fújja továbbra is. Holnap marad.

pénteken este nálam jelentkezett valami vírus fajta.valószínű Patriktól kaphattam, vagy ki tudja.
Éjjel és tegnap ramatyul voltam. de legalább lázam nem volt.

Közben apa tegnap focizni volt. Dagadt térddel jött haza. A szokásos.

2012. március 9., péntek

Most Patrik

csütörtökön apa hőemelkedéssel hozta haza Patrikot.
Köhécselt, folyik a nózija.
éjjel folyamatosan figyeltük, nem volt lázas.
Hajnal fél6kor ébredt, hogy rosszat álmodott, fel jött hozzánk, ébredéskor már láza volt.

elvittem a doktornénihez-szerinte egyszerű nátha.

ma jól is volt az orrfolyást leszámítva.
este 6ra lázasodott be, Panadol ellenére 8ra 39.7re ment. Apa hűtőzte, borogatta. nagyon lassan ment le.

Bogi van itt Velünk, Milcsi elszórakoztatta.