2010. április 27., kedd

közeledik a 4. szülinap

PAtriknál is nagy siker.
De még Milán is ráül:))Igaz, hogy a térde ér le...






Olyan jót szórakoztunk este, amikor behoztuk a régen elfeledett zebrát. Patrik egyből tudta, mit kell csinálni vele. nem is nagyon akarta átengedni Milánnak. Milán szívesen pörgette, rázta rajta Patrikot.

Délután elhoztuk Milánt az oviból, mert a 4 éves tanácsadásra(:)) mentünk. SAjnos a doktornénink nem volt, a ....védőnéninkkel kellett beérnünk. Cipőstől mérte(19kg és 108 cm), látásvizsgálatot megcsinálta(4 éves gyerek takarja az egyik szemét, 5 mről fénymásolt betűket mutta, Milán ölében ugyanazok a betűk, mutassa meg, melyiket látja...még egy felnőttnek is uncsi), a hallásvizsgálathoz beírta, hogy "nem együtt működő"-mert csak az elsőt volt hajlandó megcsinálni, aztán levette azt a hatalmas fülhallgatót a fejéről. egyébként marha kedves volt a gyerekemhez, én se csináltam volna meg neki, azért se!nem baj,
majd ha 5 éves lesz:D A füle az jó, TUTI!
Posted by Picasa

GOND....+ 11.fog

A galéria lépcső. továbbra is.

HAlljátok közben mekkorákat hahotázik?(haha, haha, ...)
ÉS ha szigorúan nézek rá, akkor mégjobban nevet.

Imádjuk! a rosszaságával együtt.
JA és kint van a 11. foga. ÍGY az összes első örlő kibújt. juhhhhhhhé!
Posted by Picasa

2010. április 26., hétfő

10.fog


a jobb alsó örlő.
nagyon megindultak:D
de ennek ellenére az utóbbi pár nap napban fél9től 7ig alszik!
MA például 7.40kor ébredt az Úrfi!
Posted by Picasa

2010. április 25., vasárnap

Házi Cirkusz:D



Milyen jó, hogy a nyuszi ilyen(szavanna állatai) és ennyi állatot hozott a 2 fiúnak!
Éppen illenek a cirkuszba!
(piros, fehér csillagos volt a Budapesti cirkusz sátra is)
Posted by Picasa

Hétvége








Hála Istennek csodálatos időnk volt mindakét nap.
Milánnak kirándulhatnékja volt...de későn jutott eszébe. A busz elment.
Így szombaton reggel 9kor a templomkertbe mentünk, a MAgyarok vásárára.(magyar kezek által termelt finomságokkal-almalé, méz- tértünk haza.
10 órakor Mollikához mentünk játszani. Milán annnnnyira menni akart. Végül nem sokat játszottak együtt. nem is tudom, ki és mivel játszott.
Délután NAgyival mentünk új gáztűzhelyet venni.
Este 6ra misére mentünk.
Addig a Fiúk az udvaron játszottak.

VAsárnap reggel Milán és Apa a nagytemplomba mentek a misére. Cserkészavatás volt.
Délután MAmáékhoz mentünk.
ÉS el is repült a hétvége.

PAtrik is imád kint lenni az udvaron Rójja a köröket. Milán vagy biciklizikl, vagy versenyt futunk.
HA biciklizik, PAtrik tolja:DD, ha versenyt futunk-még életünkben nem futottunk ennyit , mint az utóbbi pár hétben.most eza mániája-szóval akkor Patrik áll és hangosan nevet.
Posted by Picasa

Édes négyes


APa fotózott:))
Nincs annyi ölelés, amennyi járna nekik! Pedig próbálkozunk.
Posted by Picasa

2010. április 23., péntek

Cirkusz

Milán élete 1. cirkuszi élményén van túl.
Már nagyon várta. MA délelőtt PAtrikkal megvettük a 2 jegyet, hogy Milán és Nagyi elmegy a 6os előadásra.
Ovi után beszélgettünk Milánnal: "de ugye nem fogsz megijedni, ha az idomár bácsi beleteszi a fejét az oroszlán szájába?"-csak próbáltam felkészíteni, ez az attrakció szerepelt a plakáton.
odahúzódott jó szorosan a fotelhez, hogy az arcát se lássam, pár perc után felnéz, könnyeivel küszködik..."menjünk inkább fürdeni, már álmos vagyok"(4 óra volt).

Végül csak elment, de Apát választotta, így Ő lett a kísérő partner.

Edzés után autóval mentem értük(kicsit aggódtam, majd mennyire rázzák meg Milánt a muttaványok).
Hatalmas vigyorral és lelkesedéésel, tele élményekkel pattant be az autóba. Csak mesélt és mesélt és mesélt....
" MAMi, holnap is elmehetek a cirkuszba?"

2010. április 22., csütörtök

Patrik 9. foga

kijött a bal felső örlő.
DE jön atöbbi is ezerrel. Hatalmasra duzzadt az ínye alul-felül és patakokban ömlik a nyála. Már a kis pamut előkék sem elegek, szinte óránként átázik.

éjszaka is fel-fel kiabál szegényke. Nem kell lemennünk, mert nem sír, csak néha-néha nyüsszent egyet.

2010. április 21., szerda

Nehéz nap

sPAtrik próbálkozik. Amikor és ahogy csak lehet. Próbáljgatja, hogy hol a határ.
mit nem szabad és mit nem szabad. (ritkán csinált ma olyat, amit szabad)
A fotelkarfáján ácsorog és rettenetesen élvezi, és lepakol, feldöntöget, amit csak a kezeügyében talál. A kukától elhozni nem lehet, vagy az asztalterítőt húzza le mindennel, ami éppen rajta van, vagy a gázról próbálja leszedni, ami éppen rajta van, vagy a sütőt nyitogatja...írjam még?

SZóval Tőle és Vele ma semmi nem ment.

Brownie-t sütöttem
(ezt.
pikkpakk meg lett volna, ha a gázsütő nem adja meg magát, de még 15szöri meggyújtás mellett is nagyon finom lett. A Stahl tavaszi újságjában van egy ehhez hasonló, de ehhez nem kell annyi minden és gyorsabban összeállítható. én túró helyett mascarponéval csináltam, mert az volt itthon),

mert este kismamás vendégünk jött. (APa kosármeccsre ígérkezett, NAgyi levelezős órán)egyedül voltam a 2 fiúval. Hááááát! nem volt könnyű! Milán nem akart bejönni az előszobából, PAtrik állandóan evett volna, a krémes sütit folyamatosan a szőnyegbe maszatolta. AZ ajtóval játszottak, én meg azt vártam, mikor melyik kezd rá, mert odacsukták az ujját.....kipakoláskor aZsolnays sütis tálat elejtettem. Egy pillanat alatt 1000darabra tört.:((
Posted by Picasa

2010. április 20., kedd

Fiúk




továbbra sem tudunk betelni egyikükkel sem!
Imádjuk Őket, jobban, mint ember képes rá. Minden huncutságukkal és rosszaságukkal együtt!
Posted by Picasa

2010. április 19., hétfő

Patrik náthás


NAGyon. ÍGY nagyon gondolkoztam, hogy végül elinduljunk-e Pestre, de....csak elindultunk.
Elöl ült a hordozóban, így tüsszentéskor sem volt gond:)

(Most éppen a vakunál valami gomb ugrott ki, nem csinálták garanciában, ....)

Patrik nagyon jól viselte az utat: oda-vissza aludt a buszon. A metrót élvezte, bár fél óra után kezdte unni.
Mari elkísért bennünket, így PAtrik remekül szórakozott!
Posted by Picasa

2010. április 17., szombat

17 éves osztálytalálkozó április 17-én 17 órakor


Általános iskolai osztálytalálkozót szerveztem 17 év után.
(örülök, hogy rászántam magam)
Meglepően sokan eljöttek és meglepően jól sikerült.
A Nádas étteremben töltöttük az estét fergetegesen jó hangulatban!
CSAk úgy jöttek az emlékek(nekem semmi...sajnos.) és nagyokat nevettünk.
Hihetetlen, hogy többségünk Szolnokon maradt és mégsem találkoztam Velük (csak néhányukkal) az elmúlt 17 év alatt egyszersem.
Posted by Picasa

A Nikon közben ismételten megadta magát, így nem sikerült csak néhány képünk. Hétfőn újra Pestre bumlizunk a szervízbe:(((

2010. április 16., péntek

Beszámoló

SIkerült a képeket feltöltenem. Még így is nagyon sok, pedig válogattam.(de Milánra gondolva így lett teljes az album. Ő is nagyon szereti nézegetni őket)

NAGyon kellemes tavaszias időnk volt Dobogómajoron egész héten. Kivéve a húsvét hétfőt.
Ugyanabban az épületben volt az apartmanunk, amit eddig megszoktunk, csak most 2 szint helyett, 1 szintes volt(2 személyes stúdió).

A hűtőnk sajnos rossz volt. Nem hűtött, csak világított. ÍGY húsvét vasárnap reggelre a (szombaton megvett csirke husink) megromlott.
még akkor reggel-mise előtt- új hűtőt kaptunk.

Minden nap korán keltünk. 6, legkésőbb fél7. Viszont cserébe minden este legkésőbb fél9kor már aludtunk. Mindenki! Pedig vittük a laptopot, hogy majd esténként filmeket nézünk.
reggeli után Milán és Apa fürdeni mentek, ha PAtrik nem volt álmos, akkor mi is csatlakoztunk hozzájuk.
PATrik 9-10körül álmososdott, akkor a babakocsiba tettem a teraszra. és 3 órát aludt.
Addig főztem, újságot(!!!) olvastam.
Ebéd után játszottunk, sétáltunk, szamarat néztünk vagy autóba ültünk. Még egy pancsi 4 óra körül. VAcsi és játék.


sok sok játékot vittünk, de még többet kaptak az 1 hét alatt. A nyuszi plastic állatokat, kis járgányokat , könyvet hozott. Volt újdonság bőven.

A 2. bosszúságunk az volt, hogy hiába kértünk kádat(ja és 1. este nem volt fűtés...így nem is fürdettük meg a gyerkőket) még itthonról, de nem kaptunk. A hét folyamán se. Nekünk már nem jutott. ÍGY Apának nagy élmény volt olajos tusfürdővel fürdetni a Fiúkat.

CSütörtökön az ausztriai Marchen Parkba kirándultunk. 2-2 óra autó út, de megérte! SZuper jól szórakoztunk. AZ egész Család!
sokkal jobb, mint gondoltuk! Pontosan Milán korosztályának való és nekünk szülőknek:)

2010. április 15., csütörtök

A technika....

ismét kifogott rajtunk.
Mielőtt elutaztunk, elromlott a ...végül nem tudjuk mi, de enélkül nem volt internet.

Szerencsésen hazaértünk, nagyon jól éreztük magunkat.

Pihentünk-bár alhattunk volna többet is;)), fürödtünk, nagyokat sétáltunk, kirándultunk.

PAtrik nagyon ügyesen és szépen megy. Pörög forog fékez táncol. kijött időközben a 8. foga. Fent, rágó;)) hát, nem ezt vártuk, de ennek is nagyon örülünk!

Amint behozom a lemaradásom és mesélek.
Posted by Picasa

2010. április 2., péntek

2010. április 1., csütörtök

Milán


nagyon sokat nőtt.
105 cm (lehet6is) és közel 18 kg.
Nem akartam hinni a szememnek!
Posted by Picasa

Vera barátnőméknél

Pénteken hajnalban indultunk Gyurival a reptérre. Milán még aludt. Este elbúcsúztunk. NAgyfiúsan viselkedett.


9.50kor indulét a gépünk, a tranzitban voltunk, amikor hangos bemondóban hallom a nevem, hogy fáradjak ide meg ide. Rendőri kísérettel vittek vissza a biztonsági kapukon keresztül, hogy kinyitassák a bőröndömet, mert nem jól kivehető valami a bőröndünkben. PAtrik nyűglődött a hátamon. NAgy élmény volt! Kipakoltattak mindent, "az ékszert "akarták megnézni.

PATrik azonnal elaludt a felszállást követően. Végig aludt.

KAresz várt bennünket a reptéren. késtünk is, ráadásul a csomagunk is majdnem utolsőként gördült a szalagra.

Vera és Dani már nagyon vártak Bennünket. Dani nagy öleléssel fogadta Patrikot. Azonnal játszótársra találtak egymásban. Semmi probléma vagy " konfliktus" nem volt közöttük a 4 nap alatt.

PAtrik elindult az önállósodás felé: egyedül szeretné használni a kanalat, egyedül menne mindenhová. 2 lábon. és állandóan enne. ha lehetne. ha tányért lát, ha ételt lát, ha olyat lát, aki eszik...


Legtöbbször akonyha kövön letáborozott és várta, hogy mit kap. Hát, minden és nagyon jó evő!

Jól aludt. (Bár erről inkább Kareszt kellen megkérdeznünk. )ettől nagyon féltem. Ez az óra átállítás is éppen kapóra jött.
este9től 6ig, 6.40ig, 7.10-ig hagyott aludni. Éjszakai sírás nélül.

Még pénteken délután shoppingolni és Starbucksozni mentünk Verával, Patrik a hátamon szusszant.
Szombaton parkoztunk, sétáltunk nagyon sokat a friss levegőn.



VAsárnap állatkerteztünk.

Kedden délben indultunk haza Verával és 2 fáradt gyerekkel. A gép több, mint 1 óra késéssel indult. Addig játszóházaztunk.
PAtrik végig aludta az utat.

Milán nagyon várt Bennünket. HAtalmas nagy öröm volt az arcán. Úgy puszilgatta Patrikot!és persze engem is. (azóta is pótolja az öleléseket és a puszikat)
Nagyon hiányzott!
Posted by Picasa

SZabadban


PAtriknak meg volt ma az első homokozós élménye. Csak egyszer kóstolta meg. Többet nem kért belőle.

Ebéd után hosszan, és még uzsi után is kint rótták a köröket.
PAtrik a garázsajtótól a nagykapuig huppanás nélkül végig megy. Kerül-fordul.
HA esik vagy fenékre ül, vagy valami cukahara mozdulattal arcon köt ki(ezeken nevettünk jókat már Madridban is).
1 hét alatt nagyon sokat fejlődött. SZinte már szalad. HAtalmas lendülettel neki iramodik és megy! AMerre a pocakja húzza:))



Még a mandulafánk virágban pompázik. Csodálatos!
Posted by Picasa

2010. március 30., kedd

2010. március 25., csütörtök

Hétvége

Kirándulunk. HA esik, ha fúj.
Milán APával és Mollival, no és Nagyival a Mátrába, Patrik és Mami Madridba.
MAjd beszámolunk;))